Home

In 2025 8x per uur IC Den Haag – Rotterdam

Staatssecretaris Van Veldhoven (Infrastructuur en Waterstaat) trekt ruim 300 miljoen euro uit om het spoor op het traject Den Haag – Rotterdam geschikt te maken voor het rijden met acht intercity’s en zes sprinters per uur per richting. Nu rijden er zes* intercity’s en vier Sprinters per uur.

Volgens de staatssecretaris kunnen reizigers tussen Den Haag, Delft en Rotterdam straks elke 5 minuten een trein nemen. “De intensievere benutting van het spoor is nodig om de groeiende groep reizigers ook in de toekomst te kunnen bedienen. Per dienstregeling 2025 kunnen de extra treinen gaan rijden” meldt Van Veldhoven.

Komende tien jaar

Staatssecretaris Van Veldhoven: “Het aantal treinreizigers neemt snel toe. Zeker in de Randstad, waar de bevolking de komende tien jaar met een half miljoen mensen groeit. Door nú te investeren in uitbreiding van het spoor, zorgen we ervoor dat reizigers tussen Den Haag en Rotterdam ook in de toekomst comfortabel de trein kunnen pakken. En met het grote aantal treinen dat hier straks gaat rijden, hoeven reizigers ook nooit langer dan een paar minuten te wachten.”

Rijswijk – Delft Zuid 4 sporig

De belangrijkste verandering is de uitbreiding van twee naar vier sporen tussen Rijswijk en Delft-Zuid. Nu de spoortunnel in Delft af is, kan de capaciteit op het spoor flink worden vergroot. Naast uitbreiding van het spoor, worden ook stations op het traject zo aangepast dat treinen sneller kunnen aankomen en vertrekken.

Programma Hoogfrequent Spoor

De aanpak van het spoortraject Den Haag-Rotterdam is onderdeel van het Programma Hoogfrequent Spoorvervoer (PHS) waarmee stapsgewijs de drukste spoortrajecten in Nederland geschikt gemaakt worden voor intensievere benutting door treinen die vaker per uur gaan rijden. Sinds de dienstregeling 2018, die is ingegaan in december 2017, is het eerste traject waar zo’n ‘tienminutentrein’ rijdt een feit: tussen Amsterdam-Utrecht-Eindhoven rijden nu zes in plaats van vier intercity’s per uur.

Schiphol – Nijmegen en Breda – Eindhoven

Vorige week maakte Van Veldhoven bekend dat ProRail 43,3 miljoen extra krijgt voor twee andere trajecten. Het gaat om de trajecten tussen Schiphol en Nijmegen en tussen Breda en Eindhoven. Eind 2021 moet de tienminutentrein gaan rijden tussen Schiphol, Utrecht, Arnhem en Nijmegen. Vanaf eind 2024 moeten er dan meer intercity’s rijden tussen Breda en Eindhoven. De NS draagt 27 miljoen bij om het te realiseren. Het geld is bedoeld om onder meer sporen en perrons aan te passen.

* Tot april rijden er zeven intercity’s per uur tussen Den Haag en Rotterdam, vanaf april worden dit er zes. De treinen rijden nu niet gespreid over het uur.

This post was last modified on 5 februari 2018 12:05

Share

Recent Posts

Italo bestelt 26 hogesnelheidstreinen voor diensten in Duitsland na gunstig besluit toezichthouder

Het Italiaanse treinbedrijf Italo heeft met Siemens een overeenkomst getekend voor de aanschaf van 26…

17 uur terug

Update- Alle bussen HTM vrijdag aan de kant voor noodinspectie – zaterdag weer busvervoer

De Haagse vervoermaatschappij HTM heeft vrijdagmiddag al het busvervoer voor de rest van de dag…

4 dagen terug

Opening nieuw station Hazerswoude Rijndijk nu gepland in 2035

Het nieuwe treinstation Hazerswoude Rijndijk is er waarschijnlijk in 2035. Dat blijkt uit een brief…

4 dagen terug

Update – FNV kondigt 24-uursstaking aan in ov voor september – ook nieuwe actiedreiging in ov vanwege cao

FNV kondigt voor september een 24-uursstaking aan voor het hele openbaar vervoer. De grote staking…

4 dagen terug

ICE L maakt ongeplande stop om wc-papier te kopen

De nieuwe ICE L van het Duitse vakantie-eiland Sylt naar Berlijn heeft zaterdag een onverwachte…

5 dagen terug

Eerst extra treinen naar Tilburg – daarna twaalf dagen geen treinverkeer

Het treinverkeer tussen Breda en Tilburg ligt van 28 juli tot en met 8 augustus…

6 dagen terug