youtube treinreiziger zoeken zoeken

Aantal in- en uitstappers per station: 2013-2016

klok 04 jul 2017 9:00

Treinreiziger.nl heeft de aantallen in- en uitstappers voor de periode 2013-2016 op een rij gezet. Er zijn een aantal belangrijke kanttekeningen bij de cijfers. Vanwege die kanttekeningen is een vergelijking tussen de cijfers niet geheel zuiver. 

  • De cijfers hebben betrekking op een gemiddelde werkdag.
  • De belangrijkste bron betreft OV-chipkaartdata. In 2013 en 2014 was er minder data voorhanden, waardoor de betrouwbaarheid afwijkt in vergelijking tot die van 2015 en 2016. Door de toegenomen hoeveelheid data is ook de methodiek aangepast om tot een goede inschatting te komen.
  • Alleen NS heeft cijfers vrijgegeven. Sommige stations worden ook bediend door andere vervoerders. Reizigers van die vervoerders ontbreken. Daar is bijvoorbeeld sprake van in Arnhem, Zutphen, Groningen en Leeuwarden en op tal van andere plaatsen.
  • NS heeft geen volledig beeld van het aantal internationale treinreizen en doet voor grensstations een aantal aannames. In de cijfers van 2015 heeft men die aannameskunnen verbeteren. Dat heeft er voor gezorgd dat het aantal treinreizigers van sommige grensstations in dat jaar naar beneden is bijgesteld.

Download lijst als csv bestand

Lijst op alfabetische volgorde

(Op mobiel telefoon draaien naar horizontaal)

StationInUit2016InUit2015InUit2014InUit2013
Abcoude1589157916191625
Akkrum728749761719
Alkmaar19620189301951219693
Alkmaar Noord4723483650664950
Almelo10803106181056010908
Almelo de Riet1339124112771242
Almere Buiten6488645867887304
Almere Centrum24127237842407123334
Almere Muziekwijk6807668165166288
Almere Oostvaarders4714463045214285
Almere Parkwijk3623358437753907
Almere Poort3717308527252256
Alphen aan den Rijn99309725997710130
Amersfoort40861396753965138279
Amersfoort Schothorst5895576259635642
Amersfoort Vathorst2756258326512559
Amsterdam Amstel30570289762954928703
Amsterdam Bijlmer ArenA23922226842154518961
Amsterdam Centraal174179167427162103168800
Amsterdam Holendrecht3607322730973176
Amsterdam Lelylaan15551140421350212469
Amsterdam Muiderpoort12907118881159411147
Amsterdam RAI7161680864606273
Amsterdam Sciencepark4439411738713225
Amsterdam Sloterdijk50611476154780445194
Amsterdam Zuid45771437164226541389
Anna Paulowna2108213721752333
Apeldoorn14857146281435414015
Apeldoorn Osseveld1164111010901040
Arnemuiden467461470488
Arnhem Centraal40588391643844238316
Arnhem Presikhaaf2914282930223162
Arnhem Velperpoort2113206621912227
Arnhem Zuid3022290929252790
Assen8772913692939229
Baarn4465441345204658
Barendrecht5497522651734973
Beek-Elsloo1968202821062258
Beilen2080212421262064
Bergen op Zoom6963693970157220
Best5475526351085322
Beverwijk5782557258236237
Bilthoven4954477146894380
Blerick1119113111951101
Bloemendaal1343119212581385
Bodegraven3033292429703005
Borne2335227222732348
Boskoop1425137713961428
Bovenkarspel Flora773759793867
Bovenkarspel-Grootebroek2285230123182399
Boxtel5993591760866325
Breda32916305543029631029
Breda Prinsenbeek1704158913741260
Breukelen5236499750105058
Brummen1057102510041075
Bunde838872902954
Bunnik1970213122182005
Bussum Zuid4199389338983907
Capelle Schollevaar2341231123702242
Castricum7287702470507011
Culemborg8277814483828232
De Vink3363314630662783
Delft34490316303124932049
Delft Zuid4939468848084668
Den Dolder1784181718391942
Den Haag Centraal82057777837621671997
Den Haag HS37124349463560338210
Den Haag Laan van NOI15317145161387211299
Den Haag Mariahoeve3276317831542877
Den Haag Moerwijk2815260326292296
Den Haag Ypenburg2425223321131801
Den Helder3985394640404180
Den Helder Zuid2105208219971918
Deurne4379433344984703
Deventer20862197391964719476
Deventer Colmschate1445146415481646
Diemen3018299631653423
Diemen Zuid3776355135353304
Dieren3623364137773848
Dordrecht24434231722302022765
Dordrecht Zuid1307133612651241
Driebergen-Zeist9330923593939267
Driehuis1153903974974
Dronten3559342833773142
Duivendrecht14447143831423113068
Echt2097226323512356
Ede-Wageningen17758175991745817366
Eijsden161162203213
Eindhoven61844604505946659782
Eindhoven Strijp-S22702002
Elst3803371037633863
Enkhuizen2414239324852604
Enschede18525185081722717142
Enschede Kennispark24042531
Ermelo2923284928812904
Etten-Leur3293324132603449
Geldermalsen6148590959495856
Geldrop1521150915201555
Geleen Oost629627586600
Geleen-Lutterade1312135714191504
Gilze-Rijen2609252924982616
Goes7197716073027660
Gouda22763212982113920621
Gouda Goverwelle3048299830172835
Groningen19133197061909119916
Groningen Europapark126112121076785
Grou-Jirnsum9489471008923
Haarlem39822373993836737040
Haarlem Spaarnwoude3680342032453086
Halfweg-Zwanenburg2265211818471478
Harde 't1298130612851236
Harderwijk5657562957285992
Haren1167119011551132
Heemskerk2519213522542267
Heemstede-Aerdenhout6755639664396222
Heerenveen5946589358025782
Heerhugowaard7357735275807818
Heerlen7130749170887255
Heeze1618156815611634
Heiloo4591467647884614
Heino709693717710
Helmond7054680767056847
Helmond Brandevoort1233105710161021
Helmond Brouwhuis1700176719642057
Helmond 't Hout1128113711701247
Hengelo13535134371334514008
Hertogenbosch 's45397431724195341962
Hertogenbosch 's Oost1512161616571764
Hillegom2460240124582429
Hilversum25778241052349023321
Hilversum Media Park4277385337833795
Hilversum Sportpark7057712574237208
Hoek van Holland Haven1744166516141569
Hoek van Holland Strand487406388494
Hoensbroek205202199196
Hollandsche Rading859865849852
Holten1302127812181290
Hoofddorp16506152581570915068
Hoogeveen4454447243324328
Hoogkarspel2322230023182300
Hoorn13469135271342513709
Hoorn Kersenboogerd5111514953615388
Horst-Sevenum2720267526432635
Houten7369743674737478
Houten Castellum4021393637123499
Kampen4147413643264256
Kampen Zuid1531150613791141
Kapelle-Biezelinge122511251003995
Koog aan de Zaan29522898
Krabbendijke603571556578
Krommenie-Assendelft5425526256685640
Kruiningen-Yerseke826802825874
Lage Zwaluwe940883838767
Leeuwarden9661968294929151
Leiden Centraal75699711007168070905
Leiden Lammenschans4039388637863643
Lelystad Centrum13858133691303512693
Maarheeze1336133312851258
Maarn1461149315791507
Maarssen4274452448434744
Maassluis1955191019892099
Maassluis West2423243924742510
Maastricht15254156331590617068
Maastricht Randwyck1792177618962235
Meppel5765563855225346
Middelburg4657454945474800
Naarden-Bussum9331914895319778
Nieuw Vennep2933275627612556
Nieuwerkerk a/d IJssel3468337034233306
Nijkerk3430333834843650
Nijmegen44044431954314944051
Nijmegen Dukenburg1865184519222151
Nijmegen Goffert953713
Nijmegen Lent123911081048925
Nijverdal3015295830362939
Nunspeet2784276227902824
Nuth486481468453
Obdam1441143015021558
Oisterwijk2393231123152369
Olst1198118712091293
Oosterbeek486511455465
Oss8351807882118606
Oss West1895183318231806
Oudenbosch1297125412451257
Overveen2711263728243092
Purmerend2379240127712992
Purmerend Overwhere2021205822042312
Purmerend Weidevenne1553158817201646
Putten1860181318361914
Raalte2116211721602059
Ravenstein1474141313561364
Rheden807805838907
Rhenen1324139413931401
Rijssen2449239824062428
Rijswijk7735737174797141
Rilland-Bath486445429437
Roermond13136132741293813611
Roosendaal10679103991100311123
Rosmalen2429236423242324
Rotterdam Alexander17207167561759817318
Rotterdam Blaak24226233682127319856
Rotterdam Centraal91750852468181180015
Rotterdam Lombardijen6348620662966272
Rotterdam Noord2289225423292302
Rotterdam Zuid3111303129052799
Santpoort Noord936797822864
Santpoort Zuid891803799866
Sassenheim3875347933143000
Schagen5311532654845580
Schiedam Centrum19636186301872118581
Schiedam Nieuwland2151209822052211
Schinnen259246231247
Schiphol Airport78896715856868969437
Sittard12125121101225912634
Soest201211231231
Soest Zuid2005201420212060
Soestdijk764764836938
Spaubeek240261259237
Steenwijk3363323231023021
Susteren840918918928
Tiel3509344535913687
Tiel Passewaaij1505143414031269
Tilburg34045321583209333232
Tilburg Reeshof2771255624342563
Tilburg Universiteit7162692965497348
Twello1456143314621554
Uitgeest5051516753115336
Utrecht Centraal181644176552176292170207
Utrecht Leidsche Rijn9047847160
Utrecht Lunetten34652885
Utrecht Overvecht9170821777206827
Utrecht Terwijde3506328529812626
Utrecht Vaartsche Rijn00
Utrecht Zuilen1290200322271918
Veenendaal Centrum2093223923822438
Veenendaal West1507161916571549
Veenendaal-de Klomp4229400738073745
Velp1489141615001625
Venlo4356437041334571
Vlaardingen Centrum2566257727322790
Vlaardingen Oost2802276227832817
Vlaardingen West1798176119081951
Vleuten3845371736113334
Vlissingen2939295528582999
Vlissingen Souburg95897510081007
Voorburg2243230222822050
Voorhout3451331034443452
Voorschoten3247307430852917
Vught1976197618632010
Waddinxveen1715161315921575
Waddinxveen Noord893883861889
Weert7856769475717390
Weesp9533905292229440
Wezep1048104810681067
Wierden1861177517401837
Wijchen4113410040454214
Wijhe1156112511391125
Woerden12414119481222211648
Wolfheze559527535542
Wolvega1645163915791521
Wormerveer3894380439343864
Zaandam21177207902151521778
Zaandam Kogerveld1468144515491713
Zaandijk Zaanse Schans33053020
Zaltbommel3600344534403417
Zandvoort aan Zee5254477046855200
Zevenbergen1266124312481263
Zoetermeer5349529256745947
Zoetermeer Oost3482334534183196
Zutphen11895117321167012104
Zwijndrecht5517549154745264
Zwolle43542416184059138594

8 gedachten over “Aantal in- en uitstappers per station: 2013-2016”

  1. Erik Neve schreef:

    Geachte redactie,
    Zijn er al reeds cijfers van in-en uitstappers per station over het jaar 2017 beschikbaar?
    met vriendelijke groet

    1. Treinreiziger.nl (Hildebrand) schreef:

      nee, nog niet.

  2. VOT schreef:

    Beste Redactie,

    Ik neem aan dat we deze cijfers x 1000 moeten doen om het exact cijfer te krijgen.

    1. Treinreiziger.nl (Hildebrand) schreef:

      Nee, het gaat om cijfers per dag.

  3. Gert schreef:

    de genoemde aantallen zijn gem per werkdag. Is er ook bekend om hoeveel in- en uitstappers er zijn op weekenddagen ? Of een schatting in %

    1. Treinreiziger.nl (Hildebrand) schreef:

      Nee, niet bij mij. (En ik denk ook dat in het weekend grotere schommelingen voordoen, vanwege werkzaamheden, weersinvloeden, en acties, maar dat is mijn veronderstelling, niet gebaseerd op harde cijfers.)

      1. Gert schreef:

        Dank voor de snelle reactie en info

  4. Gert schreef:

    En het aantal ‘overstappers’ per station. Is dat ergens terug te vinden of bekend bij jullie ?

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd.