Foto: Brenno de Winter
Na jaren van afwezigheid keren eind dit jaar de grote blauwe borden op Utrecht Centraal, Den Haag Centraal en Rotterdam Centraal terug. Dat heeft de NS dinsdag bekend gemaakt.
In 2017 maakte NS al bekend dat de blauwe borden zouden terug keren, toen ging het spoorbedrijf er nog vanuit dat dit al in 2018 gerealiseerd zou worden. Ook was toen nog de bedoeling dat er ook een groot blauw bord te Amsterdam Centraal zou komen, maar dat komt er op dit moment niet. “We zijn nu nog druk bezig Amsterdam Centraal te verbouwen, waardoor het praktisch ook niet kan. Als de verbouwing is afgelopen gaan we de mogelijkheden opnieuw bekijken” vertelt NS woordvoerder Anita Middelkoop.
De partij die de blauwe borden levert is geselecteerd middels een aanbestedingsprocedure. Dat de blauwe borden niet al vorig jaar zijn terug gekeerd komt doordat de eerste aanbesteding is mislukt. “We kregen eerst geen biedingen die aan onze wensen voldeden. Daarom is er een nieuwe aanbesteding gestart en is het later geworden” legt Middelkoop uit.
Nederland is op dit moment één van de weinige landen zonder grote borden met alle vertrekkende treinen op de grootste stations. Alleen station Schiphol Airport heeft momenteel wel een dergelijk bord. Utrecht Centraal had tot 2011 een groot blauw klapperbord met alle vertrekkende treinen. Dat bord werd toen vervangen door een digitaal bord, dat slechts twee jaar bleef. Sindsdien moeten reizigers het doen met kleine digitale schermen.
Vanaf eind dit jaar keren de grote blauwe borden dus eindelijk terug. Dat wil zeggen op Utrecht Centraal, Den Haag Centraal en Rotterdam Centraal. Het gaat om een digitaal bord, zoals eerder tijdelijk op Utrecht Centraal ook al werd gebruikt en momenteel op Schiphol Airport hangt. Per stationshal is bekeken wat de juiste locatie voor het reisinformatiescherm is. Hierbij is rekening gehouden met loopstromen, leesbaarheid vanuit alle hoeken van de hal en het stationsinterieur.
Op Utrecht Centraal keert het scherm van 8 x 4.5 meter terug op de oude vertrouwde plek: midden in de stationshal. Voor de reisinformatieschermen op de centraal stations van Den Haag en Rotterdam is na de verbouwing een nieuw plekje gevonden: voor de poortjes aan de centrumzijde van het station. De schermen in Den Haag en Rotterdam worden 7.0 x 2.0 meter en 9.5 x 1.75 meter groot.
This post was last modified on 12 juli 2019 15:23
De werkzaamheden voor de nieuwe internationale trein tussen Coevorden en het Duitse Neuenhaus zijn begonnen.…
NS rijdt op Koningsdag 27 april weer extra treinen volgens de Oranjedienstregeling. Het spoorbedrijf roept…
Rover roept de overheid op om de btw op kaartjes voor het openbaar vervoer te…
Door een kapotte bovenleiding tussen Houten Castellum en Geldermalsen rijden er donderdag amper treinen tussen…
Ondanks een prijsverhoging blijft het Deutschlandticket (D-ticket) in Duitsland een succes. Dat wordt geconcludeerd in…
De Tweede Kamer houdt vast aan de wens voor een snel in te voeren kortingsproduct…