Storm op komst – ProRail en vervoerders waarschuwen voor hinder
22 okt 2025 16:29
ProRail en de spoorvervoerders waarschuwen voor hinder op het spoor door de storm die donderdag naar verwachting over Nederland trekt. Ook vrijdagochtend moet nog rekening worden gehouden met overlast door de storm.
Volgens de weersverwachting arriveert donderdag aan het einde van de middag een storm in Nederland, te beginnen in Zeeland. Het KNMI heeft code oranje afgegeven voor de westkust en code geel voor de rest van het land. De storm gaat wellicht gepaard met zware windstoten en duurt naar verwachting tot vrijdagochtend.
Extra medewerkers paraat
ProRail en de vervoerders verwachten ook problemen op het spoor en nemen maatregelen. ProRail houdt medewerkers Incidentenbestrijding paraat om snel in te grijpen bij gestrande treinen en extra storingsploegen om snel reparaties uit te kunnen voeren.
Storm kan werkzaamheden vertragen
Vanwege de storm is er een kans dat de werkzaamheden op de gestremde spoortrajecten Lelystad – Zwolle, Driebergen-Zeist – Ede-Wageningen, Schiedam – Delft en Haarlem – Amsterdam tijdelijk stilgelegd worden. Hierdoor kan dit werk en dus de heropening van de trajecten vertraging oplopen.
Reizigers krijgen het advies de weersverwachting en actuele reisinformatie in de gaten te houden en, als het kan, eerder te vertrekken.
Er zit aan veel bomen nog veel blad. Tegen die bomen duwt de wind dan met veel meer kracht dan als ze al bladloos zijn. Daardoor kunnen ze omwaaien. Bovendien is de gemiddelde leeftijd van de bomen langs het spoor duidelijk hoger dan vroeger. Ze zijn dus hoger waardoor ze eerder omwaaien. Ook zijn van velen bij ouderdom de wortels verzwakt.
Het type boom op de foto is er eentje die snel in de hoogte groeit en waarvan de wortels bij ouderdom verzwakken. Bovendien, op veengrond en zo met een andere laag er boven op bieden de wortels uiteindelijk onvoldoende houvast. Van dit type zijn er vroeger in een bepaalde periode veel geplant en die hebben dan nu allemaal de problemenleeftijd bereikt.
De foto laat zien dat de treinreizigers verwaarloosd worden. Zo een boom die op de bovenleiding kan vallen had al lang gekapt moeten zijn of zover ingekort dat er geen bovenkant meer is die op het spoor kan vallen.
Er zijn vele duizenden bomen langs het spoor die gekapt moeten worden of fors ingekort moeten worden, vooral langs geelektrificeerde trajekten. Zonder bovenleiding gaat er geen bovenleiding kapot en is het probleem te verhelpen door het wegruimen van de omgewaaide boom.
Bij een storm die vele bomen omwaait gaan de bovenleidingen op meer plaatsen kapot dan er reparatietreinen zijn. Daardoor duurt het dan erg lang voordat alle spoorblokkades opgelost zijn.
Het huidige bomenbeleid langs het spoor is dus totaal respectloos tegen de treinreizigers.
Wat een waardeloze Proraildirektie.
Ho, ho Veen, ze hebben voordelen voor de leefomgeving!
https://www.treinreiziger.nl/prorail-vindt-bomen-bij-het-spoor-horen-jaarlijks-tientallen-gevallen-bomen/
vele / veel ervan door ouderdom
Het wordt een nachtelijke storm, waardoor Prorail pas in de ochtend kan beginnen met puinruimen. Normaliter kan als de storm eerder plaats vindt Prorail al eerder beginnen waardoor de problemen de andere dag met een beetje geluk minder groot zijn, maar dat is nu niet het geval. Dit betekent dat de reizigers vrijdag ochtend met waarschijnlijk met een ontregeld spoorwegnet zitten.
Uiteraard gaat veiligheid voor alles en we weten ook hoe krap de planningen van werkzaamheden zijn ingepland, dat je met een redelijke zakerheid kan zeggen dat als men door Benjamin de werkzaamheden moet neerleggen dat vertragingen in de werkzaamheden onvermijdelijk zijn. Hopelijk weet de NS nog de bussen voor een dag te verlengen.
—
De gevolgen van deze storm is zeker door het tijdstip groot te noemen. Een ontregelde spits vrijdag is nauwelijks te voorkomen en verder leiden de vele werkzaamheden ook tot veel uitstel wanneer het spoor weer opgestart moet gaan worden. Meestal komt dit neer op ma-ochtend.
De ervaring met vorige stormen leert dat het treinverkeer op een aantal belangrijke verbindingen een week gestremd is. Neem de boom bij Vught maar als voorbeeld.
https://www.prorail.nl/nieuws/kapotte-bovenleiding-en-bovenleidingsportalen-bij-vught
Met de gebruikelijke storm ellende en de werkzaamhedem zou dit zeker het spoornetwerk donderdag avond en vrijdag ochtend behoorlijk kunnen verlammen. Overigens wordt het ook niet aangeraden om met storm de weg op te gaan. De reparatieploegen kunnen uiteindelijk pas echt de weg op als de storm voor een (heel) groot gedeelte voorbij is. Ik denk dat we echt blij kunnen zijn als het treinverkeer voor een heel groot deel tussen 10:00 en 12:00 gefixt is en dat is zeker na de ochtendspits. En dan heeft Prorail flink doorgewerkt.
De gevolgen zijn…..
De storm trekt nu ook hier over her land, eerder was het nog rustig met af en toe miezerregen. Voor mensen die aan het strand willen uitwaaien met harde wind succes met de gratis zandstralen en kijk uit dat je niet de zee in geblazen wordt. We zitten nu in de herfst, komend weekend winteruur en donkere dagen voor de Kerst! De bladeren worden minder aan de bomen en voor terrassenweer is het weer wachten op het voorjaar! Het is weer stiller in de steden en dorpen geworden en gaan wat minder vaak naar buiten indien dat mogelijk is!