Thalys stapt eind 2015 over op sneller internet

Vanaf eind 2015 hoeven Thalys-reizigers niet meer bang te zijn voor een trage of haperende wifi-verbinding. Het bedrijf gaat vanaf dat moment sneller internet met meer bandbreedte leveren. Het Zweedse bedrijf Icomera moet het gaan verzorgen. Dat bedrijf heeft een openbare aanbesteding gewonnen.

De oplossing die Icomera biedt, is gebaseerd op de SureWAN-technologie. Deze technologie waarborgt een kwalitatief hoogstaande wifi-beleving, aldus het bedrijf.

Op dit moment is de wifi-verbinding in Thalys geregeld traag. "De wifi in onze treinen is al bijna tien jaar zeer populair bij de reizigers en wordt nauwgezet gevolgd door onze concurrenten en partners. In 2015 gaan we nog een stap verder. Klanten maken in hoge mate gebruik van mobiel internet en verwachten van ons innovatieve dienstverlening", aldus Agnès Ogier, de nieuwe CEO van Thalys.

De eerste testen met internet in Thalys begonnen in 2005, in 2007 startte het bedrijf met de uitrol van wifi. Een jaar later werd die uitrol voltooid. Het internetgebruik is de afgelopen jaren fors gegroeid. Zo gebruikte in 2009 25% van de eersteklasreizigers de gratis wifidienst. In 2013 was dat gegroeid naar 40%. Reizigers met een tweedeklas Semi-Flex treinticket hebben tegenwordig ook gratis wifi in Thalys. Alleen reizigers met een No-Flex treinkaartje moeten in de Thalys naar Parijs nog betalen voor het internet.

 

Share

Recent Posts

Nu alle elektrische bussen in Zuid-Holland beschikbaar zijn, moet opladen met diesel

In Zuid-Holland heeft vervoerder Qbuzz eindelijk alle 275 nieuwe elektrische bussen beschikbaar. Maar nu alle…

2 dagen terug

Dit jaar bijna 100 dagen stremming op traject Maaslijn

De Maaslijn tussen Nijmegen en Venlo wacht dit jaar veertien treinvrije periodes waarvan de eerste…

2 dagen terug

Eind maart serie stremmingen in Brabant en Limburg

Tussen 26 maart en 16 april zorgen werkzaamheden voor diverse stremmingen in Limburg en Noord-Brabant.…

2 dagen terug

Koningin Maxima bezoekt NS en reist per trein verder – hergebruik van materiaal centraal

NS heeft donderdag koningin Maxima ontvangen en rondgeleid bij het onderdeel NS Treinmodernisering in Haarlem.…

3 dagen terug

Update – Eerste GoVolta-trein donderdag op tijd in Berlijn gearriveerd

De eerste rit van de nieuwe treinmaatschappij GoVolta van Amsterdam naar Berlijn is donderdagmiddag in…

3 dagen terug

Politie houdt snelheidscontrole op het spoor

De politie heeft eerder deze week een snelheidscontrole gehouden op de MerwedeLingelijn. Nabij Sliedrecht stelde…

3 dagen terug