Tjoeke.nl toont gewenste vertrektijden in oogopslag
19 nov 2025 15:43
Met de nieuwe website Tjoeke.nl kunnen treinreizigers in een oogopslag live de vertrektijden van treinen zien. De site is een hobbyproject van Castricummer Douwe Schmidt en is sinds enkele weken online.
Schmidt zegt de site uit persoonlijke behoefte te zijn begonnen. Hij reist dagelijks van Castricum naar Amsterdam en probeerde voorheen via de NS App de actuele vertrektijden te achterhalen om zo te zien hoeveel tijd hij nog had om de trein te halen. “Dat was een heel gedoe en vaak was de tijd om de informatie te vinden genoeg om de trein te missen”, zegt Schmidt.
Ook interesse bij anderen voor live tijden
Schmidt wilde de tijden gelijk kunnen zien en maakte voor zichzelf een webpagina die live de vertrektijden toonde van de treinen van station Castricum naar Amsterdam Centraal. “Ik liet het zien aan een vriend en die wilde dit ook maar dan voor Amsterdam Sloterdijk.” Ook uit andere reacties bleek de behoefte groter.
En zo maakte de Castricummer een site waarop gebruikers zelf een vertrek- en aankomststation kunnen invullen. Gebruikers kunnen Tjoeke als app bewaren op hun homescherm of op een Mac als app in de dock zetten met Safari. Schmidt: “Het idee is dat je snel kunt zien of je trein al bijna gaat, of dat je nog even tijd hebt om je zin af te maken op werk, of voor een extra kopje koffie thuis.”
(Nog) geen verdere plannen
Via mond-tot-mondreclame heeft Tjoeke nu ongeveer 50 tot 60 dagelijkse gebruikers. Reacties zijn positief. Verdere plannen heeft Schmidt nog niet met de site. “Ik ben niet van plan advertenties te plaatsen. Verder kost de site weinig data.” Hij verwacht dat de site flink meer bezoekers aankan.
Live treintijden zijn onder meer ook te zien bij Treinposities.nl en via de NS App. Daar zijn er meer handelingen nodig om de informatie te krijgen voor de gewenste stations.

(c) Treinreiziger.nl
Handig! Werkt flitsend.
Dank je wel!
Zou mooi zijn als je op details klikt dat je de overstappen ziet. Dat doet deze webapp nog niet.
Wel mooi is dat de app ook als pwa te gebruiken is en de broncode beschikbaar is.
Dank voor het idee; ik zal het toevoegen aan het wensenlijstje mocht ik er weer verder mee gaan
Geeft deze website ook alle reismogelijkheden itt de NS-app?
Even voorbeeld:
Als je vanuit Amsterdam Centraal naar een station met maar 1x per half uur een trein (bijv Rhenen) reist dan heb je een overstap in Utrecht.
De NS geeft dan standaard alleen de verbinding met de kortste reistijd en laat eerdere intercity’s met meer overstaptijd in Utrecht weg.
Dus je krijgt alleen de verbinding om –:05 en –:35 naar Rhenen te zien.
Terwijl je dan ook de intercity –:15, –:24, –:45 en –.54 kunt nemen (als je toch al op het station bent)
Dat heeft soms zitplaatsvoordeel als een eerdere intercity (veel) langer is dan de intercity met de minste reistijd.
Nee, ik denk het niet. zoals gezegd in het bericht: de site is bedoeld om in een “oogopslag live de vertrektijden van treinen zien”.
Maar interessante usecase. Zou je kunnen testen en via contactformulier op tjoeke.nl kunnen laten weten?
help even met implementeren van je wensen 🙄
Opzoeken met behulp van stationscodes (gvc -> Den Haag Centraal) zou ook handig wezen, met de nadruk op ‘handig’.
Nou… Dat kan… 🙂
Maar dan direct in de adresbalk; als je tjoeke.nl/gvc-asd typt bijvoorbeeld: voila!
Dat al door in de adresbalk na de slash (/) de telegrafische stationsnaamverkorting in te vullen, bijv “tjoeke.nl/gvc-ut” voor treinen van Den Haag Centraal naar Utrecht Centraal.
help even met het implementeren van je wensen!
Op een klein stationnetje, ;s-morgens in de vroegte even kijken op Tjoek.nl of mijn Tjoek Tjoek wel op tijd arriveert en vertrekt! Er is nu dus ook concurrentie met de NS-app en 9292 OV-informatie! Telt deze nieuwe vinding alleen voor Nederland of wordt het aanbod verder internationaal en met andere OV-vervoerders binnen Nederland uitgebreid? Ben benieuwd of die nieuwe app succesvol wordt!
help even met het implementeren van je wensen
ik ook! Maar het is vooral bedoeld voor traject reizigers. Er zijn er vast die meerdere keren per week naar het buitenland gaan, maar dat is niet het doel van deze app
Afgelopen zaterdag kwam ik erachter dat ik van NS niet meer naar Bunde (Limburg) mag. ‘Geen reisadvies gevonden’ meldt NS nog steeds, maar geen nood: voor 1 euro per minuut kan het ook telefonisch.
Bij Tjoeke doet hij het prima. Prijzenswaardig initiatief, wat herinneringen oporoept aan de pionierstijd van Internet (toen nog met een hoofdletter)
En nee, ik had niet Bünde in Duitsland aangeklikt
leuk om te horen!
Als ik Station – Station ingeef en selecteer “Alleen intercity’s”, dan zou ik verwachten dat ik ook verbindingen zie met 1 of meerdere overstappen.
Blijkbaar is dit vinkje alleen voor rechtstreekse intercity’s?
Haarlem – Utrecht is bijvoorbeeld niet te bevragen.
Goed punt; die use-case ben ik nog niet tegengekomen; ik zal er eens naar kijken. Maar voor nu was deze functie idd bedoeld om vooral directe IC’s te tonen
Wat voor zin heeft het om te weten dat je nog één minuut hebt om even een zinnetje ergens in een bericht te tikken, voordat je haastje-repje toch de trein haalt? Als je 4 minuten eerder je huis verlaat, heb je tijd genoeg om het lekker relaxt te doen.
Typisch een product voor deze haastige maatschappij. Alles moet zo snel mogelijk.
Voor mij dus onzin.
,,,leuk idee voor als je het echt nodig hebt, maar zegt het spreekwoord : haastige spoed is zelden goed, dus gewoon zorgen dat als het kan men altijd ruim op tijd van plaats vertrekt en zorgen dat je bij een gemis een volgende treinreis alternatief hebt…
Dat is prima. Zoals in het artikel staat:
“De site is een hobbyproject van Castricummer Douwe Schmidt en is sinds enkele weken online. Schmidt zegt de site uit persoonlijke behoefte te zijn begonnen.”
Jij hebt vast weer hobbies waar ik geen behoefte aan heb. Maar je hoeft niet onaardig te doen.
Oei, Douwe.
Het lijkt erop dat ik geen eigen mening daarover mag hebben, want dan doe ik onaardig.
Je mag een eigen mening hebben. Je mag onaardig doen. En ik mag zeggen dat dat niet hoeft.
Maar de vraag is meer; waarom zou je onaardig doen? Is toch nergens voor nodig? Je bent vast een goed mens die het beste voor de wereld wilt, toch?
Fijne dag nog!
Wat een diep gebrek aan inlevingsvermogen. Je doet wel een heel sterke aanname dat alleen mensen die te laat op de fiets springen wat aan deze app zouden hebben.
Dit is bijzonder prettig als je een overstap hebt. Hiermee kun je snel even kijken of je overstap nog haalbaar is. Of als je met de bus naar het station komt.
Bovendien is de NS-reisplanner ontworpen op de meest efficiënte verbinding. Terwijl je met deze app mooi kan zien of er niet een trein eerder is, zodat je – zoals jij zelf zegt – relaxt kan reizen.
Je hoeft de app niet te gebruiken als je niet wil. Dat jij er niks aan hebt en de app onzin is voor jou is niet echt relevant voor anderen die er wel belang bij hebben.
Tjoeke? Toet toeoet!
Man, man, man… hier word ik niet vrolijk van! Ik had iets meer niveau verwacht.
Maar geen kindernaam voor een professioneel opgezette website!
Totaal mislukt plan!
Dank dat je mijn hobbyproject een “professioneel opgezette website” vindt!
#hartje en #kusje
Handige app vooral voor de forens. Op de grotere stations kan ook het vertrekperron nog wel eens wisselen. In de NS app moet je voor het perron altijd even doorklikken, hier direct zichtbaar.
Handig, maar waarom zo’n gekke naam? Klinkt als een bejaarde vent uit Friesland.
De OVInfo app werkt ook goed voor mobiel.
https://play.google.com/store/apps/details?id=nl.skywave.ovinfo
Er is al een hele goeie site waar je reis kan plannen rijdendetreinen.nl
Deze site is veel completer en ook zeer actueel.