Utrecht heeft in 2015 nieuwe verkeersleidingspost

Utrecht krijgt niet alleen een vernieuwd Centraal Station, maar ook een nieuwe verkeersleidingspost. Op maandag 3 februari begint ProRail met de bouw. Vanuit de post verwerkt de treindienstleiding het meeste treinverkeer van Nederland.

Het gebouw is volgend jaar klaar en komt in de Cartesiusdriehoek, een gebied met een rijke spoorgeschiedenis. Rond Utrecht Centraal vernieuwd ProRail ook de sporen en stations. Zo worden tientallen wissels verwijderd, waardoor het treinverkeer beter moet gaan doorstromen. "Het toenemende treinverkeer wordt vanuit de moderne verkeersleidingspost in goede banen geleid. Door deze vernieuwingsslag is het hele spoornetwerk rond Utrecht straks klaar voor de toekomst" schrijft ProRail in een persbericht.

In de Cartesiusdriehoek was in de vorige eeuw het Werkspoor Utrecht gevestigd, een fabriek voor rijtuigen en spoorwegmateriaal. De toekomstige verkeersleidingspost bestaat uit drie verdiepingen en wordt uitgevoerd in cortensstaal, wat goed aansluit bij de spooromgeving. De architect is De Jong Gortemaker Algra.

Share

Recent Posts

ICE L maakt ongeplande stop om wc-papier te kopen

De nieuwe ICE L van het Duitse vakantie-eiland Sylt naar Berlijn heeft zaterdag een onverwachte…

4 uur terug

Eerst extra treinen naar Tilburg – daarna twaalf dagen geen treinverkeer

Het treinverkeer tussen Breda en Tilburg ligt van 28 juli tot en met 8 augustus…

23 uur terug

ÖBB plant directe Railjet tussen Wenen en Florence

De Oostenrijkse spoorwegmaatschappij ÖBB wil een directe dagtrein gaan rijden tussen Wenen en de Italiaanse…

1 dag terug

In maand tijd ruim kwart miljoen Dal Vrij abonnementen verkocht

In de eerste maand zijn 270.000 Nederland Dal Vrij abonnementen voor de trein verkocht. Dat…

1 dag terug

NS wil bagage op zitplaats verbieden

NS wil reizigers verbieden tassen op vrije zitplaatsen te leggen. Het spoorbedrijf bereidt hiervoor een…

2 dagen terug

NS wil af van reiskostenvergoeding bij stakingen – straks alleen geldterugregeling

NS wil de vergoeding van reiskosten bij stakingen schrappen. Het spoorbedrijf laat reizigers momenteel kiezen…

2 dagen terug