Home

Vanaf 2024 weer met de trein van Groningen naar Leer

In de huidige planning gaan er vanaf 2024 weer treinen rijden tussen Groningen en Leer. Dat geeft de provincie Groningen bekend gemaakt. Sinds december 2015 is treinverkeer door een kapot gevaren spoorbrug onmogelijk.

De nieuwe Friesenbrücke komt drie jaar later dan de provincie Groningen wil. Daar staat tegenover dat de nieuwe brug wel aan de Groningse wensen voldoet. “De keuze is definitief gevallen op de nieuwbouwvariant,” zegt gedeputeerde Fleur Gräper tegen RTV Noord. “De Duitse overheden zijn aan onze belangrijkste bezwaren tegemoet gekomen. De nieuwe Friesenbrücke krijgt twintig minuten per uur voor het laten passeren van treinverkeer. Daarmee komt de Wunderline tussen Groningen en Berlijn niet langer in gevaar.”

Doordat de Friesenbrücke twintig minuten per uur beschikbaar is voor het treinverkeer, kan er volgens RTV Noord twee keer per uur een trein tussen Groningen en Bremen overheen rijden. Dat was enige tijd onzeker, omdat de Duitse overheid en de Deutsche Bahn opteerden voor een nieuwbouwvariant, waarbij de brug minder lang beschikbaar zou zijn en de wens voor twee treinen per uur in gevaar zou komen.

Als alles volgens plan verloopt zal de trein vanaf 2024 weer vanuit Groningen naar Duitsland gaan rijden. “Het plan loopt hiermee wat vertraging op, maar in ruil daarvoor hoeft de brug er niet meer worden uitgetild.”

This post was last modified on 19 oktober 2020 14:13

Share

Recent Posts

Kinderen straks gratis met ov – ouderenkorting verdwijnt

Kinderen van 4 tot en met 11 jaar reizen vanaf volgend jaar onder begeleiding gratis…

16 uur terug

Verschillende stremmingen voor laatste werk aan project Den Haag Centraal

Den Haag wacht komend weekend de finale van het spoorvernieuwingsproject. ProRail en aannemer BAM ronden…

19 uur terug

Opening nieuw station Stuttgart uitgesteld tot 2031

Het nieuwe station van Stuttgart opent pas in december 2031. De vorige planning ging uit…

2 dagen terug

Na ruim week weer treinen ten zuiden van Rotterdam – storing verholpen

Na ruim een week rijden er weer treinen van Rotterdam naar het zuiden en vice…

2 dagen terug

NS-dubbeldekker in winactie NMBS – ‘Nederlandse trein was makkelijker te verpakken’

'De Nederlandse dubbeldekker was makkelijker om te verpakken'. Dat meldt het socialmediateam van NMBS in…

3 dagen terug

Update zondag- Herstel storing Rotterdam verder uitgesteld – op zijn vroegst dinsdagmorgen weer treinen

ProRail meldt zondag opnieuw  tegenvallers bij het herstel van de spoorstoring in Rotterdam en verwacht…

5 dagen terug