Nieuws

Waterstofbus moet 500 km met dieplader mee voor tankbeurt

De Groningse waterstofbussen moeten helemaal naar Helmond om te kunnen tanken. Dat komt neer op 500 kilometer rijden: 250 heen én dan weer 250 kilometer terug. Om te voorkomen dat de brandstof daardoor direct weer op raakt, worden de bussen per oplegger naar het tankstation gebracht. Dat meldt RTV Noord.

In februari schreef Qbuzz in een ronkend persbericht: “Waterstofbussen kunnen kunnen dezelfde afstand afleggen als dieselbussen. Ook het tanken van waterstof gaat net zo snel als het tanken van diesel of benzine.” Maar dan moet er wel een tankstation zijn voor waterstof. En die laat nog op zich wachten. Rotterdam en Helmond zijn de enige steden met een tankstation voor waterstof. Een woordvoerder van Qbuzz zegt tegenover RTV Noord dat het “ongeveer twee keer” is gebeurd dat de bussen per oplegger naar het tankstation zijn gebracht.

De twee Groningse waterstofbussen werden in februari gepresenteerd en rijden nu alleen nog testritten. De bedoeling is dat ze in december in de reizigersdienst komen. Voor die tijd moet er een waterstoftankstation komen in Delfzijl. Eigenlijk was het de bedoeling dat de bussen tijdelijk in Groningen konden tanken, maar dat is tot nu toe niet gelukt, omdat de benodigde vergunningen niet rond kwamen.

This post was last modified on 20 november 2019 10:00

Share

Recent Posts

Niet al het ov ligt woensdag tijdens staking stil – welke bus rijdt wel?

Het openbaar vervoer in Nederland ligt woensdag zo goed als stil door een landelijke ov-staking.…

10 uur terug

Antwerpen ontvangt eerste ICE

De eerste ICE van Deutsche Bahn is maandagochtend met een vertraging van een half uur…

1 dag terug

Dinsdag grote spoorstaking in Italië

In Italië ligt het treinverkeer dinsdag grotendeels stil. Er wordt vanaf maandagavond 24 uur lang…

1 dag terug

Tram Tina neemt nu ook reizigers mee door Den Haag

Tram Tina heeft vrijdag voor het eerst passagiers vervoerd in Den Haag. Na bijna een…

2 dagen terug

Zuidelijk deel Maaslijn straks negen dagen gestremd

Het spoor in het zuidelijk deel van de Maaslijn gaat nu ook dicht voor werkzaamheden.…

5 dagen terug

ProRail legt woensdag al het treinverkeer stil – bezwaar van GoVolta en European Sleeper

Tijdens de landelijke ov-staking woensdag 9 september rijdt er alleen een trein tussen Amsterdam Centraal…

5 dagen terug