fbpx
Arriva in Groningen. Foto Stefan Verkerk

Arriva rijdt ook nieuwe toegewezen ritten (nog) niet

Ook de ritten tussen Zwolle en Groningen die Arriva voor 2027 toegewezen heeft gekregen zullen waarschijnlijk niet gereden worden. Dit omdat er nog altijd geen overeenstemming is tussen het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (OCW) en vervoerders over de geldigheid van het Studentenreisproduct.

Volgens woordvoerster Nikkie Smit van Arriva heeft Arriva voor de dienstregeling 2027 wederom alle stoptreinritten Zwolle – Groningen en Zwolle – Leeuwarden plus extra spitsritten aangevraagd. De stoptreinritten worden volgens de concessie voor het hoofdspoornet al uitgevoerd door NS en zijn daarom, zoals ook in de vorige jaren, afgewezen. Arriva heeft wel weer een aantal spitsritten gekregen.

Zonder studenten ritten niet rendabel

De ritten tussen Zwolle en Groningen die Arriva wel mag rijden, zal het bedrijf niet uitvoeren omdat het Studentenreisproduct niet geldig is in deze treinen die in open toegang worden gereden. Arriva had voor deze ritten in de spits juist op veel studenten in de treinen gerekend. Maar nu de studentenkaart niet geldig is in de trein, dreigt Arriva 40 procent van de inkomsten mis te lopen en dat zou de ritten onrendabel maken.

Volgens Smit lopen de gesprekken tussen de vervoerder en het ministerie van OCW nog. OCW neemt het Studentenreisproduct af bij de vervoerders. Hiervoor zijn met de vervoerders die een concessie hebben al afspraken gemaakt. Maar afspraken met vervoerders die in open toegang een trein willen rijden ontbreken. Ook GoVolta loopt tegen het hetzelfde probleem aan met het plan dat deze vervoerder heeft om binnenlandse reizigers toe te staan in de treinen.

Aangevraagd voor het geval dat

Waarom heeft Arriva wel al die ritten aangevraagd, terwijl het bedrijf ze niet gaat rijden? ’’Omdat we wel alles willen rijden’’, zegt Smit. ’’We vragen altijd het hele pakket aan. Als er iets verandert voor wat betreft het Studentenreisproduct of door de rechtszaak willen we alvast de capaciteit hebben veilig gesteld.’’ Er loopt nog altijd een rechtszaak van Arriva en andere vervoerders tegen het ministerie over de concessie die verleend is aan NS. Arriva is het er niet mee eens dat de Noordelijke Lijnen (Zwolle – Leeuwarden en Zwolle – Groningen) in de concessie zijn opgenomen.

(c) Treinreiziger.nl

46 Reacties
Oudste
Nieuwste
Haagse Harry
13 dagen geleden

Wel heul erg vreemd dat niet alle betalende passagiers gebruik kunnen maken van Arriva-diensten. Open toegang of niet, dat zou voor de reiziger transparant moeten wezen. Maar goed, de Nederlandse ambtenarij houdt nu eenmaal van (onnozele) regeltjes, het liefst zoveul mogelijk…<zucht>

J.M.
13 dagen geleden
Antwoord aan  Haagse Harry

Een vervoerder heeft er niets aan om mensen met een vervoersbewijs mee te nemen terwijl daarvoor niet aan hem maar een andere vervoerder is betaald.

Omgekeerd: het rijk heeft besloten om studenten gratis te laten rijden. Daarover zijn afspraken gemaakt met concessiehouders in het trein-, tram- en busvervoer. Als een nieuwe vervoerder extra ritten gaat rijden en betaald wil krijgen om studenten gratis mee te nemen, dan zal het rijk extra geld bij moeten leggen, of het deel van de taart die iedereen krijgt wordt kleiner. Waarom zou het rijk Arriva betalen voor extra ritten terwijl studenten met hun reisproduct dagelijks al met heel veel bestaande ritten kunnen reizen?

Open toegang betekent reizen voor eigen rekening en risico. Niet om vervolgens het handje op te kunnen houden bij het ministerie van onderwijs omdat je de exploitatie anders niet rond krijgt.

GJ de Groot
13 dagen geleden
Antwoord aan  J.M.

Onbegrijpelijke redenering: Studenten reizen met Arriva in plaats van met de NS. Het aantal verreisde km gaat niet omhoog en de Staat is er dus nix meer aan kwijt.

Overigens: betaald krijgen om gratis mee te nemen? ‘t Is gratis of er wordt betaald. Studenten betalen gewoon voor hun OV-studentenkaart (die werd nl ooit ingevoerd waardoor de Staat kan korten op hun beurs [en de NS z’n treinen destijds voller kon krijgen en aldus minder verlies zou lijden] (vraag dat maar eens aan afgestudeerden die hun studentenovkaart niet inleveren…) en ja, ze kunnen niet van die betaling af als ze geen gebruik van het OV; dat wat ze betalen niet uitdrukkelijk vermeld is, doet daar niets aan af of toe.

Baardstaart
13 dagen geleden

Volledig terecht. Waarom zou je een vervoerder ritten toch niet gaan maken deze ritten voor reserveren. En open access dat afhankelijk is van de studentenkaart is geen open access vervoer.

Bas
13 dagen geleden
Antwoord aan  Baardstaart

Dan kan je ook heel veel goederenpaden gaan schrappen.

Hanneke
13 dagen geleden

Het wordt hoog tijd dat de reizigers weer op 1 komen te staan, zowel bij de NS, als bij de de overheid.
En het ministerie van Onderwijs Cultuur en Wetenschap (OCW) kijkt natuurlijk naar het geld wat het kost en heeft weinig of niks met het OV.

Snapt een student nog dat hij bij een trein die in ‘open toegang’ rijdt, zoals Arriva op dit traject, zelf moet betalen en als je de NS trein pakt, die een consessie heeft, dat je Studentenreisproduct dan wel geldig is?!

Dat wordt ook nog leuk bij de flex-abonnementen.

Martijn
13 dagen geleden
Antwoord aan  Hanneke

Waarom zouden alleen studenten deze constructie moeten snappen? Iedereen die met een Open Toegang-trein reist heeft de pech dat reguliere abonnementen en tickets niet geldig zijn en moet een apart ticket kopen.

Hanneke
13 dagen geleden
Antwoord aan  Martijn

Goed lezen waar dit bericht over gaat:
‘Ook de ritten die Arriva voor 2027 toegewezen heeft gekregen tussen Zwolle en Groningen zullen waarschijnlijk niet gereden worden. Dit omdat er nog altijd geen overeenstemming is tussen het ministerie van Onderwijs Cultuur en Wetenschap (OCW) en vervoerders over de geldigheid van het Studentenreisproduct.’.

En natuurlijk hebben alle reizigers daar mee te maken.

Martijn
13 dagen geleden
Antwoord aan  Hanneke

Ja en dus is de student, als Arriva de trein gaat rijden, de enige die deze constructie juist niet hoeft te snappen. Misschien eerst het bericht eens goed lezen?

Laatst bewerkt op 13 dagen geleden door Martijn
Joost
13 dagen geleden
Antwoord aan  Martijn

Als we het spel zo spelen, waar is die hele concurrentie op het spoor dan eigenlijk goed voor? Het moet van Europa, daar heeft Nederland zelf mee ingestemd, akkoord. Maar de reiziger heeft er niets aan, want er rijden geen extra treinen in dit scenario. De NS heeft er niets aan, Arriva niet, en de belastingbetaler ook niet. Goed gewerkt ambtenaren.

Wadlopertje
13 dagen geleden

Ik denk dat ik voor 2028 ook alvast maar wat ritten aanvraag. Bijvoorbeeld Maastricht – Heerlen. Arriva presteert daar niet zo best, misschien een gat in de trein markt?
Of misschien Groningen – Delfzijl. Lijkt me wel leuk. Boemelen. Je weet maar nooit of je die toegewezen krijgt of niet. Moet trouwens eerst nog wat treinen regelen en een bedrijfje op touw zetten. Achja met wat rechtzaken tegen Arriva moet het vast lukken om in 2035 te kunnen rijden.

Laatst bewerkt op 13 dagen geleden door Wadlopertje
Peter van Lieshout
10 dagen geleden
Antwoord aan  Wadlopertje

Dan word ik een van uw eerste passagiers en dan op de lijn Maastricht – Heerlen en omgekeerd, want dat wordt een DAGRETOUR. Groningen – Delfzijl ligt minder voor de hand. Door de afstand ligt dat een stuk moeilijker. Ik woon namelijk in Brabant waar Arriva – met wisselend succes – ook actief is. Ik ga trouwens voor 2035 nog geen kaartje reserveren!

Tom
13 dagen geleden

Ieder zielig smoesje wordt door Arriva aangegrepen om niet te leveren. Grote woorden maar geen daden. Wie gelooft er werkelijk dat dit omhooggevallen busbedrijf op landelijke schaal kan concurreren met NS?

Annemiek
12 dagen geleden
Antwoord aan  Tom

De enige partij die absoluut niet klaar is voor het moment waarop onderhandse gunning van het hoofdrailnet niet langer mogelijk is, is NS.

Tom
12 dagen geleden
Antwoord aan  Annemiek

Logisch, er is voor NS ook geen enkele reden om zich daarin aan te passen. Ook de regering ziet liever dat NS op het hoofdrailnet blijft en laat zich daarin tot nu toe niet pesten door de vrije-markt-terreur van de EU.

Hans
11 dagen geleden
Antwoord aan  Annemiek

Oké en dan komt er een andere vervoerder. Logo’s wijzigen en al het personeel gaat mee over. Wat verandert er dan eigenlijk?

Hanneke
12 dagen geleden
Antwoord aan  Tom

Kort geheugen zeker.
Wie probeerde de concessie over het zogenaamde onrendabele, onaantrekkelijke Limburgse OV op een onrechtmatige manier binnen te halen in 2015, Abellio, lees NS.
Zj hadden de aanbesteding gewonnen en mochten het vervoer gaan exploiteren in de concessie Limburg. Abellio wilde de concessie gaan uitvoeren onder de merknaam Door! en was voornemens om andere NS-dochter Qbuzz de busdiensten te laten rijden.
Op 28 april 2015 kwam naar buiten dat Abellio fouten had gemaakt in de aanbestedingsprocedure door onrechtmatig informatie van een oud-medewerker van Veolia Transport te gebruiken. De provincie Limburg besloot hierop de gunning van de concessie aan Abellio op te schorten en de toekomstopties te onderzoeken.
Op 2 juni 2015 maakte de provincie Limburg bekend dat men nu overging tot het gunnen van de concessie aan Arriva.

En doen ze het (nog) niet perfect, nee. Maar er rijdt nu eindelijk wel een drielandentrein, wat eerder onder Veolia niet zo was.
En de busdienst die Arriva rijdt naar Aken is zeker gied en wel rendabel.

Groot gelijk dat ze het weer proberen in een oneerlijk speelveld dat door de NS gecreëerd is.

Tom
12 dagen geleden
Antwoord aan  Hanneke

Ik hoop dan ook van harte dat NS zo snel mogelijk alsnog de concessie voor Limburg in handen krijgt, en daarmee de boel over kan nemen van het zeer slecht presterende prutsclubje Arriva. Bovenstaande is natuurlijk geen reden om te rechtvaardigen wat er in 2015 is besloten in het nadeel van NS en Qbuzz. Helaas lijkt het erop dat dit niet meer voor 2031 gaat mogen gebeuren.

Laatst bewerkt op 12 dagen geleden door Tom
Peter van Lieshout
12 dagen geleden
Antwoord aan  Hanneke

In dit artikel is Arriva het onderwerp als vervoerder. Arriva = enkelvoud en vervoerder = ook enkelvoud. In de eerste alinea wordt gesproken over vervoerderS = meervoud. Verderop in dit artikel wordt afwisselend gesproken over vervoerder (enkelvoud) en vervoerders (meervoud) en bij GoVolta als vervoerder weer enkelvoud. Dit is een jojo – opsomming waar geen touw aan vast te knopen is! Voor niemand!
Bovendien lijkt het me voor de hand liggen, dat áls de ACM een vervoerder toelaat op het Nederlandse spoornet er een tijdslimiet voor deze toelating geldt, m.a.w. er is geen sprake van een onbeperkte tijdsduur. Want dan is het einde zoek. Er zijn al genoeg losse eindjes in het Nederlandse openbaar vervoer!
Arriva kan zonder problemen de ACM vragen de toelating te beëindigen uiteraard met een duidelijke motivatie, bijvoorbeeld het ontbreken van voldoende rentabiliteit of het ontbreken van materieel of van personeel. Op die manier kan een collega – vervoerder zich opwerpen voor het (trein)vervoer op het traject waar het om gaat En de ACM kan ook zelfstandig de toelating na het verlopen van die tijdslimiet intrekken..

Annemiek
12 dagen geleden
Antwoord aan  Peter van Lieshout

Arriva hoeft de toestemming niet in te laten trekken en een tijdslimiet is overbodig. Er is simpelweg geen andere vervoerder die aanspraak kan maken op de toegewezen paden, omdat er simpelweg geen andere vervoerder is die ze tijdig aangevraagd heeft.

Henk
11 dagen geleden
Antwoord aan  Hanneke

Als Arriva het niet perfect doet dan is dat oké.
Als NS het niet perfect doet dan is dat heel slecht.

Anti-privaat
13 dagen geleden

Goed dat het ministerie van OCW voet bij stuk houdt, het kan niet zo zijn dat een private vervoerder de krenten uit de pap wil van onze belasting centen. Wil men als private onderneming opereren moeten ze kapitalistisch denken en zorgen dat ze betalende reizigers de trein in krijgen. Tijd om Arriva een boete op te leggen nu ze toegewezen ritten bezet houden.

Annemiek
12 dagen geleden
Antwoord aan  Anti-privaat

Een boete opleggen is hierin absoluut onmogelijk.

Volgens mij is het juist een win-win-situatie voor Arriva. Het wil blijkbaar dolgraag die ritten rijden, maar krijgt daartoe niet echt de kans, zonder geldigheid van het studentenreisproduct. Nu kan OCW in het voordeel van Arriva besluiten. Dan zal Arriva de ritten daadwerkelijk gaan rijden. Komen ze er niet uit met OCW, dan zal dat worden meegenomen in de zaken die al lopen tegen de Nederlandse regering. Het is dan immers de staatssteun van vervoerbewijzen bij de ene partij die het concurreren voor de andere partij onmogelijk maakt. Dat past niet in een vrije markt.

Tom
12 dagen geleden
Antwoord aan  Annemiek

Ho even, je snapt het klaarblijkelijk niet. Alle vervoerders mogen aanbesteden, minus het hoofdrailnet. Meer dan 25 % van de lijnen zijn al via aanbesteding te verkrijgen en krijgen dan een concessie bij het winnende bod.

Wil je daarnaast extra rijden, dus buiten de concessie, dan is dat volledig voor eigen rekening.

Dan moet je niet eerst zeggen: ‘Oké, dat doen we’, om achteraf te janken dat je geen subsidie krijgt.

Werkelijk, je begrijpt er totaal niks van.

Annemiek
12 dagen geleden
Antwoord aan  Tom

Er wordt niet gejankt.

Het zijn niet de vervoerders die aanbesteden. Het is de opdrachtgever die aanbesteedt. Je snapt het klaarblijkelijk niet.

Binnen de EER bestaat een interne open markt, waarin bedrijven in principe allemaal werken binnen een gelijk speelveld. Je kunt als overheid niet het ene bedrijf een concessie onderhands gunnen en bovendien een subsidie op vervoerbewijzen verlenen, terwijl het andere bedrijf daartegen niet kan concurreren vanwege die subsidie. Dan ontstaat er immers op meerdere vlakken een ongelijk speelveld.

Henk
11 dagen geleden
Antwoord aan  Annemiek

Waarom zou je op een traject waar al 6 treinen rijden, nog meer overbodige treinen gaan rijden. Daar worden beide vervoerders niet beter van. Wie schiet daar nou wat mee op?

Rene
13 dagen geleden

Wel erg hoor dat het rendabel kunnen zijn van een trein van studentenvervoer afhangt. Dat geeft te denken en laat zien hoe populair treinvervoer heden ten dage is in dit drukke Nederland.

Frans E.R.
13 dagen geleden
Antwoord aan  Rene

Jungle..
Het Nederlandse OV is met al die regeltjes blijkbaar dus toch niet voor iedereen ¨ openbaar” als men onderscheidt gaat maken voor wie wel en niet een trein bestemd is en op welk tijdstip en kosten en baten een stempeldrukken op het vervoer.
Het is net een jungle, probeer er maar je weg te vinden naar je einddoel lukt dus voor geen meter.
Arriva moet in de toekomst zijn ambities maar beperken om niet liefst overal aanwezig te willen zijn en zich beperken tot z’n kerntaak, het leveren van goed, veilig en betrouwbaar voor iedereen toegankelijk bus en trein vervoer in de regio en zich niet ook nog gaan richten op niche vervoer van een enkele groep.
Winst maken is één, maar niet ten koste van alles en de bureaucratie heeft weer de toon bepaalt in spoorland Nederland.

Peter van Lieshout
13 dagen geleden

Het wordt hoog tijd, dat de Autoriteit Consument en Markt (ACM) aan Arriva en aan haar duurbetaalde juristen en advocaten voor eens en vooral altijd uitlegt wat het verschil is tussen “concessie vervoer” en “vrije toegang” – oftewel “open access – vervoer”.
Als de ACM dat niet doet neemt de ACM haar wettelijke taak als toezichthouder op het Openbaar Vervoer niet serieus. En dan is de ACM meer de AMC en dat staat dan voor Autoriteit Markt en Consument. En dat is dan weer iets waar de Tweede Kamer zich eens mee bezig moet gaan houden.
Als uit een aantal reacties hier blijkt, dat heel veel ov – reizigers – en dat zijn dan betalende CONUMENTEN – precies snappen wat het verschil is tussen “open access – vervoer” en “concessie – vervoer” dan zouden de politiek (de Tweede Kamer),,de overheid (het ministerie van I&W) en de “toezichthouder” (ACM) dat helemaal moeten kunnen doen.
En dit scheelt dan een hoop gedoe, een hoop peperdure procedures en rechtszaken en dat levert meteen een hoop duidelijkheid op voor de ov – reiziger die alleen maar zo snel mogelijk, zo efficiënt mogelijk en zo goedkoop mogelijk zijn/haar reis van naar A naar B wil maken.

Annemiek
12 dagen geleden
Antwoord aan  Peter van Lieshout

Het is de taak niet van de ACM om zich op de door jou geschetste manier te bemoeien met de markt.

Michael
12 dagen geleden

Open access risico voor arriva klaar dat heet ondernemen.en dan niet lopen zeuren bij de overheid om geld.
Arrive wil van alles maar voorlopig is hun product echt niet super of bijzonder te noemen en zeker niet beter dan overige vervoerders

Annemiek
12 dagen geleden
Antwoord aan  Michael

Op de Noordelijke nevenlijnen en op de lijn naar Emmen, zijn de reizigersaantallen geëxplodeerd sinds Arriva de boel daar definitief overnam. Blijkbaar doen ze dan toch iets goed.

Dennis
12 dagen geleden
Antwoord aan  Annemiek

In de tussentijd ben je ook 26 jaar verder, en zijn er ook meer mensen bij gekomen. mensen verhuist etc.
Dus ja niet zo gek he het ligt helemaal niet aan Arriva dat het ineens drukker is geworden.

Annemiek
12 dagen geleden
Antwoord aan  Dennis

Het ligt aan de provincies in samenwerking met de vervoerder. Die samenwerking was er met NS niet. NS zag slechts één toekomst voor de nevenlijnen en dat was opdoeken. De groei van het aantal passagiers op sommige van de nevenlijnen bedraagt inmiddels meer dan 100% en is daarmee veel groter dan de bevolkingsgroei in de regio. De groei is ook veel groter dan de NS heeft gerealiseerd op de lijnen op het HRN. Toen NS uitstapte uit Noordned was het reizigersaanbod op alle nevenlijnen sterk dalende, vooral vanwege de slechte service en reputatie. Het aantal reizigerskilometers op het HRN steeg tussen 1999 en het topjaar 2019 met ruim 25%. Het aantal reizigerskilometers op de belangrijkste lijn Leeuwarden – Groningen steeg in dezelfde periode met ruim 70%. Arriva presteerde dus aantoonbaar beter.

Tom
12 dagen geleden
Antwoord aan  Annemiek

Mooi, hoog tijd dus om deze inmiddels veel beter presterende nevenlijnen terug te geven aan NS – uiteraard met dezelfde eisen en normen die voor Arriva gelden.

Joost2
12 dagen geleden
Antwoord aan  Tom

En wat is het voordeel van het teruggeven aan NS? Dan is er meer subsidie nodig voor hetzelfde aanbod.

Tom
11 dagen geleden
Antwoord aan  Joost2

Dat is al een goede reden, namelijk dat de openbare voorziening (OV) wordt gefinancierd met belastinggeld. Ook de dienstverlening kan drastisch worden verbeterd, een groot nutsbedrijf kan namelijk veel beter schalen. Ook kunnen de tarieven worden geïntegreerd, doorgaande treinen worden ingelegd, en er kan meer personeel worden ingezet. De 1e klas kan weer ingevoerd worden en de treinen worden gewoon weer mooi geel.

Kortom, alleen maar voordelen.

Joost2
11 dagen geleden
Antwoord aan  Tom

Dan hebben we denk ik gewoon een andere visie op wat OV moet zien. Toch wil het wel even uit elkaar trekken:

Dat is al een goede reden, namelijk dat de openbare voorziening (OV) wordt gefinancierd met belastinggeld.

Dit vind ik een apart statement. Het lijkt wel alsof subsidiëren van Openbaar Vervoer een doel op zich is. Het doel is volgens mij het voorkomen dat mensen niet kunnen participeren aan de samenleving vanwege een gebrek aan vervoer. Als daar subsidie voor nodig is, prima, maar het is geen doel op zich om de portemonnee te trekken.

Ook kunnen de tarieven worden geïntegreerd.

Dat kan met meerdere vervoerders ook.

doorgaande treinen worden ingelegd

Dat kan zonder NS ook.

Er kan meer personeel worden ingezet.

Ook hier weer: is dit een doel op zich? Meer personeel kost meer geld. Met meer personeel stijgen de personeelskosten tamelijk lineair, maar de verbetering van het aanbod voor de reiziger stijgt niet lineair mee.

De 1e klas kan weer ingevoerd worden.

1e klas is naar mijn idee niet iets dat gesubsidieerd moet worden. Als een vervoerder ermee denkt inkomsten te kunnen generen, dan moet deze vooral 1e klas aanbieden en is dat mooi meegenomen.

De treinen worden gewoon weer mooi geel.

Lekker belangrijk.

Leo
12 dagen geleden
Antwoord aan  Annemiek

Uw krijgt alleen om een reden plusjes

Henk
11 dagen geleden
Antwoord aan  Annemiek

En waarom zou dat een andere vervoerder niet lukken? Als het logo van Arriva wordt overgeplakt in Pietje Puk Railways, blijven mensen dan ineens weg of zo?

Mark
12 dagen geleden

Het hele concept van concessies is dat een pakket wordt samengesteld van verlieslatende en winstgevende routes, dan wel subsidies, die er voor zorgen dat vervoerders niet alleen de krenten uit de pap eten. Het studentenreisproduct voor consesiehouders geldig laten zijn is dan ook heel logisch. Open access vervoerders laten concurreren met de consesiehouders op de winstgevende corridors doet al afbreuk aan het financiële draagvlak voor niet winstgevende routes. Het studenten reisproduct laten gelden voor die open access vervoerders is dan al helemaal een slecht idee. Eigen winst vraagt eigen risicos zou ik zeggen. Maak zelf een businesscase.

Annemiek
12 dagen geleden

De wens van Arriva om de sprinterdiensten op de lijn Groningen – Zwolle te rijden, ligt er natuurlijk al heel lang. Al zeker in 2008 gaf Arriva aan dat het in staat zou zijn de sprinterdiensten over te willen nemen, zonder subsidie, waarbij de winst ten bate zou komen van de andere Noordelijke concessies.

De ritten zijn ook min of meer aan hen Arriva beloofd. In de aanloop naar de concessie hoofdrailnet 2015-2025 begreep de overheid dat onderhandse gunning van het HRN al eigenlijk niet meer mocht. De alternatieve vervoerders, verenigd in het FMN, vonden dat ze het recht hadden mee te dingen naar lijnen in het HRN. De overheid zag in dat dit voor onrust zou zorgen, omdat het hierop zelf niet was voorbereid. Toen is de afspraak gemaakt met de alternatieve vervoerders dat zijn niet zouden procederen tegen gunning van het HRN aan NS. In ruil daarvoor zou gedurende de concessie geëxperimenteerd worden met gunning van lijnen uit het HRN aan alternatieve vervoerders. Specifiek is toen genoemd dat Arriva de kans zou krijgen de sprinterdiensten op de lijn Zwolle – Groningen te rijden. Dit ging gecombineerd met een wens voor een extra station in Assen en eentje in Staphorst.

De overheid heeft zich gedurende de looptijd van die concessie niet aan die afspraken gehouden. Vooral de provincie Drenthe lag dwars. Die wilden de intercitystop terug in Hoogeveen. Toen dat door het aanleggen van de nieuwe spoorboog onmogelijk werd, vonden ze dat door het laten rijden van Arriva voor een tweede keer geconfronteerd zouden worden met een onoverkomelijk nadeel. Specifiek ging het om de in Erica woonachtige gedeputeerde die vond dat hij als hij zijn auto parkeerde in Hoogeveen niet alleen moest overstappen in Zwolle, maar daar dan ook nog eens moest omchecken. Dat was hem teveel.

Het is meer dan terecht dat Arriva door blijft zagen met betrekking tot de diensten op dit traject. De kans is ook aanzienlijk dat de Nederlandse overheid hierin uiteindelijk enorme problemen krijgt ten aanzien van de zaken die het FMN en de Europese Commissie hebben aangespannen.

OVerijssel
12 dagen geleden

Volgens Wikipedia:

“Een trein(dienst) in open toegang of open-accesstrein is een treindienst waar de vervoerder het volledige commerciële risico draagt, treinpaden koopt op infrastructuur die niet van hem is en voor deze dienst geen concessie heeft van de overheid.”

Dus geen subsidie. Geheel voor eigen risico……

Jan
12 dagen geleden

Ik denk dat het meer dan terecht is dat de student producten in de open toegang ritten van Arriva gewijgerd wordt. Open toegang betekend geen subsidie (want dat is her studenten ov voor vervoeders) en alle het risico is vpor de vervoeder. Schijnbaar zijn de ritten dus niet rendable en dus ook niet echt nodig. Ook meer treinen betekent meer slijtage aan het spoor en risico’s en dat betekend dat vervoerders meer aan prorail moeten betalen, dus weer duurdere kaartjes en ga zomaar door voor ritten die dus eigenlijk overbodig zijn.

Arjan krabbenbos
9 dagen geleden

Laat Arriva meer de tijd geven voor toekomstige uitbreidingen, zodat ze voor die tijd nog met NS en Pro Rail betere afspraken kunnen maken. Ook moet er voldoende materieel beschikbaar zijn, misschien kan er onderling hier ook mee geleaset worden. Als het 2028,2029 of 2030 dan eventueel wel kan worden, is er een mooie dienstregeling een goede verspreiding van de dienstregeling en akkoorden over de prijzen van treinkaarten en abonnementen. Eerst ben ik benieuwd hoe de overstaptijd straks is in Coevorden op de trein van Zwolle naar Emmen op de dan weer in gebruik genomen spoorlijn naar en van Nordhorn en Bad Bentheim. En op het nieuwe stationnetje Ihrhove tussen de trein uit/van Groningen naar/van Salzbergen bijvoorbeeld.

Andere Ton
9 dagen geleden
Antwoord aan  Arjan krabbenbos

Gaat de RE15 (Emden <> Münster) wel in Ihrhove stoppen, de info die ik heb zegt: NEE