Nieuws

Directe trein Eindhoven – Düsseldorf per 2025 (of eerder)

Düsseldorf wordt uiterlijk 2025 rechtstreeks bereikbaar vanuit Eindhoven, dankzij de verlenging van de bestaande trein Venlo – Düsseldorf (RE 13). Doordat de trein straks ieder uur door gaat rijden naar Eindhoven worden er jaarlijks 250.000 extra reizigers verwacht.

Gevolgen voor de treindienst

Dat is een groei van 40 procent. De reistijd Eindhoven – Düsseldorf zal door de rechtstreekse trein met 13 à 14 minuten worden verkort. In Nederland zal de nieuwe verbinding één keer per uur de bestaande intercity vervangen. De intercity Schiphol – Venlo wordt als de internationale sneltrein gaat rijden namelijk één keer per uur ingekort tot Eindhoven. Daarnaast zal er per uur één Sprinter vanuit Deurne door gaan rijden naar Venlo.

Spoorverdubbeling

Op termijn moet de reistijd Eindhoven – Düsseldorf verder verbeterd worden. Om de trein verder te versnellen moet het spoor tussen Dülken en Kaldenkrichten eerst verdubbeld worden. “Hoewel dit project in Duitsland als prioriteit is aangemerkt, heeft over het moment van deze capaciteitsuitbreiding in Duitsland nog geen besluitvorming plaats gevonden”, schrijft staatssecretaris Stientje van Veldhoven aan de Tweede Kamer.

Aanbesteding

De toekomstige treindienst Eindhoven – Düsseldorf zal worden aanbesteed door de Duitse verkeersregio VRR. De lijn zal gegund worden vanaf 2025 voor een periode van 14 jaar. Door de aanbesteding krijgen reizigers in de toekomst tussen Eindhoven en Venlo mogelijk te maken met twee verschillende intercity-vervoerders. Van concurrentie zal echter geen sprake zijn. “Als extra borging van de onderlinge afstemming en het voorkomen van concurrentie (..), is afgesproken dat opbrengsten van de reizigers in de internationale trein die op het Nederlandse deel reizen worden toebedeeld aan het hoofdrailnet. Daarmee heeft de concessiehouder van het hoofdrailnet ook een belang bij goed presteren van de directe trein tussen Eindhoven en Venlo”, schrijft de staatssecretaris.

Mogelijk al voor 2025

Vanaf 2025 mag de winnaar van de aanbesteding dus gaan rijden tussen Eindhoven en Düsseldorf. Maar mogelijk zullen er al eerder treinen gaan rijden tussen beide plaatsen.”Een voorstel van NS om in het kader van de huidige concessie al vóór 2025 een directe verbinding met Düsseldorf te realiseren bespreek ik op korte termijn tijdens het bestuurlijk overleg MIRT van Zuid-Nederland”, aldus de staatssecretaris.

 

This post was last modified on 10 december 2020 11:33

Share

Recent Posts

Italo bestelt 26 hogesnelheidstreinen voor diensten in Duitsland na gunstig besluit toezichthouder

Het Italiaanse treinbedrijf Italo heeft met Siemens een overeenkomst getekend voor de aanschaf van 26…

11 uur terug

Update- Alle bussen HTM vrijdag aan de kant voor noodinspectie – zaterdag weer busvervoer

De Haagse vervoermaatschappij HTM heeft vrijdagmiddag al het busvervoer voor de rest van de dag…

3 dagen terug

Opening nieuw station Hazerswoude Rijndijk nu gepland in 2035

Het nieuwe treinstation Hazerswoude Rijndijk is er waarschijnlijk in 2035. Dat blijkt uit een brief…

4 dagen terug

Update – FNV kondigt 24-uursstaking aan in ov voor september – ook nieuwe actiedreiging in ov vanwege cao

FNV kondigt voor september een 24-uursstaking aan voor het hele openbaar vervoer. De grote staking…

4 dagen terug

ICE L maakt ongeplande stop om wc-papier te kopen

De nieuwe ICE L van het Duitse vakantie-eiland Sylt naar Berlijn heeft zaterdag een onverwachte…

5 dagen terug

Eerst extra treinen naar Tilburg – daarna twaalf dagen geen treinverkeer

Het treinverkeer tussen Breda en Tilburg ligt van 28 juli tot en met 8 augustus…

5 dagen terug