Foto: Treinreiziger.nl/Stefan Verkerk
Eurostar heeft dankzij de introductie van de treindienst Londen – Amsterdam vorig jaar 7 procent meer reizigers weten te trekken dan in 2017. Vooral in het zakelijke segment is de reizigersgroei groot (+12%). Vorig jaar introduceerde Eurostar de rechtstreekse trein van Londen naar Amsterdam. Die trein heeft inmiddels meer dan 250.000 reizigers vervoerd.
In totaal heeft Eurostar 11 miljoen treinreizigers vervoerd, dat is een record. In 2017 bleef het aantal reizigers nog steken op een ruime 10 miljoen. De grote reizigersgroei wordt in belangrijke mate verklaard door de introductie van de nieuwe verbinding. Veel van de reizigers Londen – Amsterdam maken vanwege het ontbreken van de rechtstreekse trein vanuit Nederland immers ook gebruik van de Eurostar Brussel – Londen.
Voorlopig rijdt de Eurostar Londen – Amsterdam twee keer per dag, vanaf juni komt er een derde rit bij. De kaartverkoop voor die rit is al gestart. Het spoorbedrijf hoopt nog altijd dat per december ook de treindienst Amsterdam – Londen kan starten. Of dat gaat lukken is echter onzeker. De kans is reëel dat de Eurostar pas in 2020 geïntroduceerd kan worden op de route vanuit Nederland.
2018 was voor Eurostar een goed jaar. De omzet groeide in totaal met 12 procent tot 880 miljoen Britse pond. Uit de voorlopige winstcijfers blijkt dat de hogesnelheidstrein vorig jaar 96 miljoen Britse pond winst heeft gemaakt.
Later dit jaar, in november, bestaat de Eurostar precies 25 jaar. De trein begon destijds op de route Londen – Parijs. “In de afgelopen 25 jaar heeft Eurostar de weg geëffend voor reizen over het Kanaal en de band tussen het Verenigd Koninkrijk en het Europese vasteland versterkt”, stelt Eurostar topman Mike Cooper. In de afgelopen 25 jaar hebben meer dan 190 miljoen reizigers van de Eurostar gebruik gemaakt.
Foto’s: Stefan Verkerk
This post was last modified on 19 december 2020 10:59
Deutsche Bahn (DB) komt in de zomer met een extra ICE naar België die in…
Een besparingsmaatregel in het treinonderhoud zorgt ervoor dat NS meer treinen beschikbaar heeft op drukke…
NS heeft bij de 100-procentscontrole in Voorburg woensdag 59 reizigers beboet. Er werden tussen 16.30…
NS heeft vorig jaar meer reizigers vervoerd, vaker op tijd gereden en, na vijf opeenvolgende…
NS heeft van woensdagmiddag tot laat in de avond een 100-procentscontrole gehouden op station Voorburg…
Herstel van het spoor bij Culemborg zorgt in juni 2027 voor een drie weken durende…