fbpx
Foto: NS

Hinder door werk in Brabant – busdiensten vervangen trein

27 mei 2026 12:13

Werkzaamheden bij station Eindhoven Centraal leveren vanaf komend weekend tot en met de eerste week van juni flinke hinder op voor reizigers, waarschuwt NS. Zaterdag begint een serie werkzaamheden die op verschillenden trajecten in Brabant tot stremmingen leidt.

Voor het drukke knooppunt Eindhoven is er de hele periode hinder voor reizigers. Vooral in het eerste weekend van juni is de hinder groot als er helemaal geen treinen rijden van en naar station Eindhoven. NS zet verschillende vervangende busdiensten op. De stremming begint vrijdagavond om 23.00 uur en duurt tot en met zondag 7 juni. Er rijden bussen tussen:

• Snelbus Boxtel – Maarheeze (richting Limburg)

• Snelbus Boxtel – Helmond

• Snelbus Eindhoven Centraal – Maarheeze (richting Limburg)

• Snelbus Eindhoven Centraal – Helmond

• Snelbus Weert – Eindhoven Centraal

• Stopbus Boxtel – Eindhoven Centraal

• Stopbus Helmond – Eindhoven Centraal

• Stopbus Maarheeze – Eindhoven Centraal

Intercity vervalt

Het werk start al komend weekend. Van zaterdag 30 mei tot en met donderdag 4 juni rijden er daarom geen intercity’s tussen Eindhoven Centraal en Heerlen. Reizigers naar Heerlen kunnen wel naar Sittard waar ze kunnen overstappen. De sprinter tussen Weert en Tilburg Universiteit rijdt in het weekend niet verder dan Eindhoven Centraal.

Van maandag 1 juni tot en met donderdag 4 juni rijdt de intercity Den Haag Centraal – Eindhoven Centraal niet verder dan Breda. Tussen Breda en Eindhoven pendelt een aparte intercity. In dezelfde periode rijdt de sprinter Weert – Tilburg Universiteit vanaf Eindhoven naar Deurne. Tussen Eindhoven en Weert rijdt een losse sprinter.

Ook stremming Lage Zwaluwe

Er wordt van 30 mei tot en met 7 juni ook gewerkt bij Lage Zwaluwe. Daarvoor is het spoor in deze periode tussen Dordrecht en Lage Zwaluwe gestremd. NS zet tussen deze stations snelbussen in. Reizigers tussen Rotterdam en Roosendaal kunnen omreizen via Breda.

Verschillende werkzaamheden

ProRail laat verschillende werkzaamheden uitvoeren rond Eindhoven. In Eindhoven wordt het emplacement vernieuwd, tussen Eindhoven en Boxtel wordt aan de bovenleiding gewerkt, in Best wordt de tunnel bij het station onderhouden en in Geldrop wordt de historische perronkap geschilderd.

© Treinreiziger.nl

 

0 0 stemmen
Artikel waardering
Abonneer
Laat het weten als er

0 Reacties
Oudste
Nieuwste Meest gestemd
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties