Nederlandticket komt er van 21 juni tot 1 september – kaartje kost Rijk 118 miljoen euro

Het Nederlandticket voor onbeperkt treinreizen in de daluren moet 21 juni ingaan. Het nieuwe abonnement dat 49 euro per maand kost, blijft tot 1 september gelden. Dat blijkt uit een uitwerking van het plan dat aan de Tweede Kamer is gestuurd.

Het Nederlandticket komt uit de koker van GroenLinks-PvdA die, net als verschillende andere partijen en organisaties, al langer een voordelig kaartje voor het openbaar vervoer wil. De huidige energiecrisis was de aanleiding om nogmaals een poging te wagen dit kaartje in te voeren. Het kabinet hapte ditmaal toe.

Aangepast NS abonnement

Het Nederlandticket is eigenlijk het al bestaande NS-abonnement Flex Dal Vrij dat 127,95 euro per maand kost. Het Rijk trekt nu 118 miljoen euro uit om de kosten van dit abonnement te verlagen naar 49 euro. Het abonnement geldt in alle binnenlandse treinen. De kosten moeten betaald worden uit ongebruikt geld uit het Klimaat- en energiefond en het Mobiliteitsfonds. Omdat de begroting gewijzigd moet worden, moeten de Tweede en Eerste Kamer nog akkoord gaan hiermee.

Huidige abonnementhouders betalen ook minder

Mensen die momenteel NS Flex Dal Vrij hebben, zullen tijdens de periode van het Nederlandticket ook 49 euro gaan betalen, in plaats van de huidige prijs. Dat heeft NS topman Wouter Koolmees laten weten. Koolmees zegt het ’heel goed’ te vinden dat naar het openbaar vervoer wordt gekeken als oplossing voor stijgende brandstofkosten’.

Na zomer kijken naar vervolg

Staatssecretaris Annet Bertram van openbaar vervoer heeft aan het ANP laten weten dat ze hoopt dat veel mensen het Nederlandticket gaan gebruiken en dat het helpt met ’het huishoudboekje’. Na de zomer wordt gekeken hoeveel mensen het Nederlandticket hebben gebruikt en gaan kabinet en de vervoerders kijken of het goedkope ticket kan blijven.

(c) Treinreiziger.nl

This post was last modified on 22 mei 2026 11:29

Bekijk reacties

    • hahahaha.... Leuke vergelijking. - Tienertoer ligt al 40 jaar achter me.... Maar de zomerticket een maand voor me.

  • Het is geen goedkoop kaartje voor het openbaar vervoer maar alleen voor de trein. Daarmee bereik je reizigers niet die in grote mate afhankelijk zijn van de bus.

  • Beter dit, dan de treinen in de zomervakantie lucht laten vervoeren, en zo wordt er nog iets verdiend.

    • Uiteraard kan de middenstand / horeca er zeker iets aan verdienen en dat is een sector waar het ook niet erg goed mee gaat. Wie in Nederland op vakantie gaat ivm deze treinkorting geeft ook hier geld uit ipv in Turkije of Spanje.

  • Zelf gebruik ik geen ander OV dan de trein, maar het had beter (evt. tegen meerprijs) geweest als al het OV inclusief zou zijn. Maar als eerste aanzet is het niet verkeerd. Ben benieuwd welk effect het heeft op de drukte in de trein in de zomermaanden.

  • Is de ingangsdatum altijd de 1e van de maand ? Of is het bijv. ook te boeken voor 15 jul-15 aug d

    • En is 31 augustus de laatste dag dat je het abonnement in kan laten gaan, of is dat dan een maand eerder?

    • Bij een NS-Flex werkt het (voor huidige abonnementen) zo, dat je het afsluit op een willekeurige datum, voor minstens 1 maand en daarna per dag kunt stoppen. Je zou dan in dit geval bv van 15 juli tot 23 augustus het abonnement kunnen hebben en die periode van 15 tot 23 augustus wordt dan verrekend. Ik ga er nu vanuit, dat dit met het zogenaamde Nederlandticket ook zo zal zijn, maar weet dat natuurlijk niet zeker, want de details komen druppelgewijs binnen.

  • En heb je hiervoor een persoonlijke ov-chipkaart nodig? Zal voor veel mensen een drempel zijn die niet zo'n chipkaart hebben

  • Geldt het inchecken in de daluren (voor 6.30, 18.30) en de reis afmaken in de spits? En de upgrade mogelijkheid naar 1e klas?

    • Ja, als je bijvoorbeeld om 15:50 incheckt kun je nog na 16:00 met de trein reizen met dit kaartje

Share

Recent Posts

Rover: maak binnenlandse reizen mogelijk in internationale trein

Rover pleit er opnieuw voor om internationale treinen naar Duitsland open te stellen voor binnenlandse…

23 minuten terug

SBB komt in 2027 vakantiegangers tegemoet – uitbreiding naar Italië

De Zwitserse treinmaatschappij SBB belooft voor 2027 verschillende verbeteringen in het internationale verkeer voor vakantiegangers.…

3 uur terug

Update: Rolstoeler omgekomen op station – door trein van perron gezogen

Een man in een rolstoel is donderdagmiddag omgekomen bij een aanrijding met een trein op…

20 uur terug

Eerste trein in genationaliseerd Great British Railways-jasje – Britse spoorrevolutie op stoom

In het Verenigd Koninkrijk is donderdag de eerste trein onder het nieuwe Great British Railways-merk…

1 dag terug

Nieuwe Nightjet-treinen rijden vanaf half december ook tussen Amsterdam en Zürich

De nachttrein Amsterdam - Zürich rijdt vanaf 13 december met de nieuwe Nightjet-rijtuigen. Dat heeft…

1 dag terug

Landelijke ov-staking in vroege ochtend van woensdag 24 juni

Medewerkers in het openbaar vervoer staken woensdagochtend 24 juni. Dat meldt vakbond FNV. Stakend personeel…

2 dagen terug