Foto: Stefan Verkerk Fotografie
Op maandag 18 maart rijden er van 6:00 uur tot 7:06 uur geen bussen, trams en metro’s in Amsterdam, Rotterdam en Den Haag. Ook het treinverkeer ligt stil. De korte staking is onderdeel van een landelijke actiedag voor een goed pensioen.
De staking duurt formeel van 6:00 tot 7:06 uur, 66 minuten. Daarmee verwijzen de actievoerders naar de pensioenleeftijd, die volgens hen bevroren moet worden. Hoewel de staking formeel om 6:00 uur start, zullen de bussen, tram’s en metro’s vóór die tijd naar verwachting ook uitvallen.
De stakingsoproep is gericht aan het GVB (Amsterdam), de RET (Rotterdam) en de HTM (Den Haag). De bedoeling is dat de normale dienstregeling
vanaf 7:06 uur weer opgestart gaat worden. Dan zullen waarschijnlijk niet direct alle bussen, trams en metro’s weer rijden. Naar verwachting zullen alle ritten na de ochtendspits weer rijden.
“Mensen die normaal vroeg vertrekken, zijn op maandag 18 maart later op hun werk”, zegt bestuurder van FNV Stadsvervoer Eric Vermeulen. “Maar we doen dit om te voorkomen dat we straks allemaal aanzienlijk langer moeten doorwerken. Dit gaat iedereen aan en we hopen dan ook op begrip van het publiek en de reizigers.”
Vandaag is bekend geworden dat de vakbonden ook het spoorwegpersoneel oproepen om het werk neer te leggen tot 7:06 uur. Ook het treinverkeer zal maandag dus later op gang komen.
Reizigersvereniging Rover is allerminst te spreken over de stakingsplannen. “De staking is disproportioneel”, concludeert Rover-directeur Freek Bos. “OV-bedrijven hebben niets te zeggen over de pensioenleeftijd maar het is de OV-reiziger die nu de dupe wordt van deze staking.” Rover roept de vakbonden op om er voor te zorgen dat reizigers maandag gewoon op het werk of op school kunnen komen.
This post was last modified on 14 maart 2019 23:42
Het spoor in het zuidelijk deel van de Maaslijn gaat nu ook dicht voor werkzaamheden.…
Tijdens de landelijke ov-staking woensdag 9 september rijdt er alleen een trein tussen Amsterdam Centraal…
Alleen vervoersbedrijf Arriva ziet het zitten om de komende jaren het busvervoer te verzorgen in…
NS heeft de Autoriteit Consument en Markt (ACM) gevraagd te onderzoeken wat de plannen van…
Een Franse scholier heeft onlangs de treinvariant gelanceerd van het bekende Flightrader24 voor vliegtuigen. De…
De nieuwe Franse private treinmaatschappij Velvet heeft een licentie bemachtigd om treindiensten te kunnen leveren…