ProRail vindt lasser – sprinters vanaf woensdagochtend weer over Hanzeboog
26 aug 2025 18:25
Spoorbeheerder ProRail heeft toch een lasser gevonden voor het herstel van de gestolen kabel bij Zwolle. De treinen rijden vanaf woensdagochtend weer volgens de gewone dienstregeling over de Hanzeboog.
Na de diefstal van de kabel bij de Hanzeboog reden er vanaf maandag geen sprinters tussen Zwolle en ‘t Harde en Zwolle en Kampen Zuid. ProRail hoopte de schade op maandag te herstellen maar kon geen lasser vinden daardoor de klus werd uitgesteld tot de nacht van woensdag op donderdag. Dinsdagmiddag vond de spoorbeheerder alsnog een lasser en die is inmiddels al aan de slag.
Omweg met bus
De geschrapte sprinters zijn vervangen door bussen die een flink stuk om moeten rijden. Reizigers zijn daarom ruim een uur langer onderweg. De intercity’s rijden nog wel over de Hanzeboog.
Gelukkig de lasser nu is gevonden eb deze nu al aan de slag is en morgen de treinen weer kunnen rijden.
Best zorgelijk dat het moeilijk is om zo een lasser te vinden.
Een organisatie als Prorail, dient een arbeidspool achter de hand te hebben.
Dat neo- liberale gedachtegoed maakt (te-)veel kapot.
Hm, grote kans dat de gevonden lasser een zzp-er of uitzendkracht is.
Of gewoon iemand bij een neo-liberaal bedrijf die het nieuws las en bedacht dat zij nog wel een geschikte lasser achter de hand hadden en die zodoende een belletje naar ProRail waagde.
55555! Dat is Thai voor ha-ha-ha! (zo spreek je dat uit).
Offe-misschien was nu gewoon de vakantie voorbij en komen ze weer terug van Mallorca of Antalya.
Nou en? Verder vermoed ik zo dat het beslist niet maar 1 tje is. Je weet toch zelf ook wel hoe traag in overheidsdienst werkend personeel het echte werk aanpakt nadat 100.000 formulieren&papieren zijn ingevuld en dozijnen controleurs om te checken dat er toch beslist geen wandaden worden gepleegd?
Ben zelf overigens ook bijna 40 jaar gemeente-werknemer geweest, dus spreek uit veel ervaring
Geen problemen mee hoor.
Overheidspersoneel is prima voor routinewerk over ‘gebaande paden’.
Wanneer het snel moet of ingewikkeld of lastig wordt, kun je beter mensen inhuren voor wie werken met hindernissen routine is.
Net als vroeger bij het GVB: een hele kantine vol klaverjassende trambestuurders in de vroege morgen voor het geval dat er iets zou uitvallen. Duur betaald nix doen.
En gebruik die grijze massa boven in eens: stel dat zo´n ploeg er zou zijn-in Utrecht dan, vanwege HGB-en ze moeten wegens een storing naar Nieuweschans of Eysden?
Prima toch? Dat kost ze max. drie uur rijden, dus aanzienlijk sneller opgelost dan wanneer ze geen lasser kunnen vinden en daardoor het treinverkeer dagenlang plat ligt
Fijn dat er morgen weer Sprinters rijden. Dat omrijden met de bus valt overigens heel erg mee. Station ‘t Harde ligt 100 meter van de oprit A28, station Kampen Zuid 100 meter van de oprit N50. Vanaf beide stations rijd je in een behoorlijk gestrekte lijn naar Zwolle waar de achteringang van het station op 5 minuten rijden van de A28 ligt. Er zijn slechtere busverbindingen denkbaar, al gaat er natuurlijk niets boven een ongestoorde treinenloop.
Ik vermoed dat die lasser wel de hoofdprijs heeft geëist.
Als hij vanuit zijn vakantieadres die klus kwam doen vind ik dat terecht.
een fooi, ten opzichte van de schade
De IC en Sprinters van/naar Lelystad/Amersfoort rijden vandaag weer.
Nu hopen dat de koperdieven het niet weer voorzien hebben op dit essentiële deel tussen Zwolle – IJssel.
Wat duurde dat lang voordat je reageerde op een topic met jouw naam bovenop!
De lasser heeft de losse eindjes aan elkaar gezet. Rekening volgt.
Toch maar weer eens duidelijk dat Nederland (middelbaar opgeleide) doeners nodig heeft in plaats van (hoog/ universitair opgeleide) denkers.
Inderdaad.
Wel neo- liberaal beleid heeft 800.000 arbeidsmigranten naar NL gehaald.
Want die zijn nodig om winst voor weinigen te realiseren.
Een combinatie van beide is noodzakelijk.
Het middelbaar technisch onderwijs van pakweg 40 jaar geleden leidde met vakken als natuurkunde, wiskunde, talen en praktijk jongeren op voor zowel de arbeidsmarkt als het hoger technisch onderwijs.
Ook was er op grote schaal avondonderwijs beschikbaar om mensen uit de praktijk de gelegenheid te geven door te groeien naar theoretische- en leidinggevende functies waarbij hun opgedane ervaring ‘goud’ waard was.
De onderwijshervormingen en bezuinigingen hebben ertoe geleid dat iedereen er zijn ‘gemak’ van heeft genomen onder het motto; ‘De leerling moet zelfplannend en zelflerend worden’.
Financiële prikkels hebben ervoor gezorgd dat het halen van het ‘papiertje’ belangrijker is geworden dan het verwerven van kennis, ervaring.en inzicht.
Laatst maakte iemand een opmerking dat er zo weinig praktisch opgeleide mensen in de tweede kamer zaten, lijkt me niet zo vreemd als ‘doorleren’ zo ingewikkeld en onbetaalbaar is geworden.
Fijn dat het spoorprobleem is opgelost, waardoor je niet meer een enorme omweg hoeft te maken. Zijn er al camera opgehangen rondom de brug? Dit ter voorkoming van nieuwe diefstel en vernielingen? De Hanzeboog is een mooie, rode opvallende brug met twee sporen. De splitsing naar en van Amersfoort Centraal en Lelystad Centrum ligt gezien vanaf Zwolle net voorbij deze brug! Als je rechts zit in de trein vanaf Zwolle richting Lelystad C. of Amersfoort Centraal kun je een stukje van het oude lagere traject zien met een stukje spoor! De oude lage spoorbrug is dan we verdwenen!
Camera’s zullen geen diefstallen en vernielingen voorkomen vrees ik.
De man op de foto is de rails aan het ‘lassen’. Dat is wat anders dan staal lassen of kabels aan elkaar lassen.
Eigenlijk is hij aan het snijden, maar goed dat is een detail.
Het was linkerspoor. LASSER moest dus Linkshandig zijn3