Spoorboekje 2023 verschijnt opnieuw op papier

Ook de dienstregeling van 2023 verschijnt weer op papier. Dit jaar zijn er door het personeelstekort meer wijzigingen dan gebruikelijk. Op veel trajecten worden treinen geschrapt. Op veel trajecten zijn de wijzigingen de afgelopen periode al doorgevoerd.

Veel wijzigingen

Het spoorboekje wordt net als vorig jaar verkocht via OVshop.nl. Het boekje kost € 12,95, exclusief € 3,95 verzendkosten. Het spoorboekje van 2022 was erg snel uitverkocht. Daarom is de oplage dit jaar verhoogd. Het papieren boekje is vanaf nu te reserveren, en wordt tussen half december en de kerst geleverd.

Op meerdere trajecten gaan minder treinen rijden als gevolg van personeelstekorten bij de vervoerders. Hierdoor zullen er ook grote verschillen ontstaan tijdens de week. Zo rijden veel treinen alleen nog in de spits op maandag t/m donderdag. Andere treinen rijden op maandag t/m donderdag ook in daluren, maar rijden niet op vrijdag en in het weekend. En weer andere treinen rijden zeven dagen per week.

Tiende editie

In het spoorboekje staan alle treintijden van NS, Arriva, Connexxion, Breng, Blauwnet (Keolis / Arriva) en Qbuzz. Reizigersvereniging Rover en Treinreiziger.nl geven het spoorboekje sinds 2013 samen uit. NS stopte in 2010 met de uitgave ervan. Omdat er bij reizigers toch behoefte aan was, zijn Treinreiziger.nl en Rover in 2013 begonnen met de jaarlijkse uitgave.

Het is nu voor de 10e keer dat de partijen de dienstregeling weer op papier uitgeven. In 2021 kwam het boekje niet uit. Sinds vorig jaar is ook Treinposities.nl bij de uitgave betrokken, nadat NS niet meer in staat bleek tijdig de benodigde tabellen te leveren. Treinposities weet nu uit de ruwe data tabellen te creëren, waardoor het boekje kan blijven bestaan. Wel zijn Sprinters en Intercity’s tegenwoordig onderverdeeld in eigen tabellen.

De papieren dienstregeling is geliefd bij een kleiner wordende groep reizigers met beperkte internettoegang en daarnaast bij treinliefhebbers.

This post was last modified on 19 november 2022 09:28

Share

Recent Posts

Arnhemmer Lemaire maakt winnende lijnenkaart NS

De nieuwe spoorkaart met lijnnummers van NS wordt gebaseerd op de kaart van Arnhemmer Alain…

13 uur terug

Donderdag tweede landelijke staking streekvervoer

Buschauffeurs en treinpersoneel in het streekvervoer leggen donderdag opnieuw het werk neer. Dat melden vakbonden…

13 uur terug

ProRail tevreden met extra bijdrage aan infrastructuur – genoeg voor komende acht jaar

Spoorbeheerder ProRail is tevreden met de 18 miljard euro die het kabinet extra investeert in…

14 uur terug

Nieuwe TGV-dubbeldekker maakt in november debuut

De nieuwste TGV, de TGV M-dubbeldekker, gaat vanaf begin november passagiers vervoeren. Daarmee komt de…

14 uur terug

Minder treinen door tekort aan verkeersleiders – mede door afscheidsfeestje

Er rijden vrijdagmiddag en -avond minder treinen rond Utrecht door een tekort aan verkeersleiders. Een…

3 dagen terug

Extra geld voor HSL, spoor in Meppel en Eindhoven en ERTMS – onderzoek naar Lelylijn

Het kabinet trekt extra miljarden uit voor het herstel van de HSL-Zuid, spoorbeveiligingssysteem ERTMS, spoorknoop…

3 dagen terug