Vuurwerk zorg voor eerste storing van 2026
02 jan 2026 10:40
De eerste grote treinstoring van het jaar heeft niet lang op zich laten wachten. Door een brand op het dak van een trein in Zaandam reden er donderdagavond geen treinen tussen Amsterdam Sloterdijk en Wormerveer.
Vermoedelijk door vuurwerk ontstond er in de avond van Nieuwjaarsdag brand op het dak van een sprinter bij station Zaandam. Zowel passagiers als personeel bleven ongedeerd. Het treinverkeer over de Zaanlijn werd anderhalf uur lang stilgelegd.
Het jaar 2025 bleek een recordjaar qua aantal storingen. Het ANP becijferde, op basis van cijfers van Rijdendetreinen.nl, dat er vorig jaar 6000 spoorstoringen zijn geweest. Dat is een toename van 12 procent ten opzichte van 2024.
(c) Treinreiziger.nl
Als we even een paar defecte treinen daar laten, dan was dit de 2e grote storing van de dag. Eerder op de dag was het treinverkeer tussen Arnhem en rond Nijmegen ernstig verstoord door een defecte bovenleiding.
4 uur in de kou gezeten van Nijmegen naar Rotterdam. Rond 17 uur met omweg via Dordrecht naar huis
Later is dit ook gerectificeerd dat dit toch is ontstaan door kortsluiting in een hoogspanningskast. Dus toch geen vuurwerk.
Het schijnt een condensator te zijn die ontploft is. Met vuurwerk in gedachte, en en het geknal van Cobra’s, werd er aanvankelijk ook aan vuurwerk gedacht. Maar defecte condensators kunnen ook even hard knallen, blijkt.