fbpx

Wisselstoring hindert ook vrijdag treinverkeer tussen Amsterdam, Utrecht en Gouda

30 jan 2026 10:07

De wisselstoring tussen Amsterdam en Utrecht zit ook de hele vrijdag nog het treinverkeer dwars. Sinds donderdagochtend rijden er minder treinen door de storing en lopen de treinen die wel rijden vertraging op.

Voor de hele vrijdag is de dienstregeling tussen Amsterdam en Utrecht en tussen Amsterdam en Gouda aangepast. Er rijden veel minder treinen. De sprinters tussen Amsterdam en Rotterdam, via Breukelen en Gouda, rijden niet. Deze sprinters rijden nog wel tussen Uitgeest en Amsterdam Centraal. Er rijden ook minder intercity’s dan normaal tussen Amsterdam en Utrecht.

Schade aan twee wissels te groot

Donderdag waren er volgens ProRail twee kapotte wissels bij Duivendrecht. In de nacht is de aannemer de wissels gaan repareren maar de schade bleek te groot om de reparatie in de nacht af te ronden. Ook moest een van de wissels worden afgekeurd zodat deze niet meer gebruikt kan worden. Voor de andere wissel geldt een snelheidsbeperking van 80 kilometer per uur.

ProRail maakt nu met de aannemer een nieuw plan voor het herstel van de wissels. Totdat het herstel is afgerond ondervindt het treinverkeer hinder.

Reizen met metro

Reizigers die alleen over het Amsterdamse deel van het traject reizen, kunnen tussen Amsterdam Centraal en Amsterdam BijlmerArenA gebruikmaken van de metro. Treinkaartjes zijn gedurende de wisselstoring, voor dit traject, geldig in de metro.

De kapotte wissel bij Almere, die donderdag het treinverkeer van en naar deze stad hinderde, is in de nacht van donderdag op vrijdag wel hersteld. Het treinverkeer rijdt daar weer normaal.

(c) Treinreiziger.nl

0 0 stemmen
Artikel waardering
6 Reacties
Oudste
Nieuwste Meest gestemd
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties
lezer
8 dagen geleden

Als de trein Amsterdan Utrecht vroeger eens in de zoveel tijd moest omrijden dan lag dat aan een verouderde brug bij Abcoude, zelden tot nooit aan een wissel (de Intercity reed dan via Hilversum)

Toch knap hoe ProRail een van de normaalste zaken aan het spoor na 180 jaar gebruik heeft weten te problematiseren in de hoofden van de mensen.

lezer
8 dagen geleden
Antwoord aan  lezer

PS. Laatste zin was meer algemeen bedoeld.

Arjan krabbenbos
8 dagen geleden

Vroeger was het spoor Utrecht Centraal- Breukelen-Amsterdam Bijlmer ook tweesporig en toen waren hier ook bruggen in het traject. Nu is het allemaal omhoog gegaan en het spoor is verdubbelt en er zijn viaducten bij Breukelen gekomen, waarover Intercity s en ICE-treinen over heen rijden. Station Amsterdam Bijlmer was ooit een lelijk gedrocht en lag midden in een nog bijna ongebouwd gebied. Thans is het een enorm en mooi groot station geworden en staat er bebouwing langs beide kanten en heeft Ajax zijn eigen stadion de Arena .Ook hotels, winkels en muziekzalen zijn hier rond dit station gebouwd met een mooi busstation erbij. Door intensief gebruik kan er wat gaan slijten en ja dat komt nooit op een gelegen moment. Gelukkig wordt hier gelijk werk van gemaakt, anders zullen hier ook Spaanse toestanden kunnen gebeuren. Het binnendoor-spoor Breukelen- Woerden wordt soms ook gebruikt door omgeleide treinen, wanneer bijvoorbeeld de HSL in reparatie is, verder zijn het de Sprinters Rotterdam Centraal-Gouda-Woerden-Breukelen-Amsterdam Centraal- Uitgeest die hier rijden.

Paul Lamote
7 dagen geleden

Gebrek aan onderhoud?

veen
7 dagen geleden
Antwoord aan  Paul Lamote

Import van onderdelen uit China ?
De productie van wissels in Duitsland is ook grootschalig offshore gegaan.

Ervarenreiziger
6 dagen geleden

Gebruik van de metro Ansterdamtraject gratis? Niet met mijn abonnenementje daluren vrij. Bedankt maar weer