X

Lijst in- en uitstappers per station van groot naar klein

Treinreiziger.nl heeft de aantallen in- en uitstappers voor de periode 2013-2016 op een rij gezet. Er zijn een aantal belangrijke kanttekeningen bij de cijfers. Vanwege die kanttekeningen is een vergelijking tussen de cijfers niet geheel zuiver. 

  • De cijfers hebben betrekking op een gemiddelde werkdag.
  • De belangrijkste bron betreft OV-chipkaartdata. In 2013 en 2014 was er minder data voorhanden, waardoor de betrouwbaarheid afwijkt in vergelijking tot die van 2015 en 2016. Door de toegenomen hoeveelheid data is ook de methodiek aangepast om tot een goede inschatting te komen.
  • Alleen NS heeft cijfers vrijgegeven. Sommige stations worden ook bediend door andere vervoerders. Reizigers van die vervoerders ontbreken. Daar is bijvoorbeeld sprake van in Arnhem, Zutphen, Groningen en Leeuwarden en op tal van andere plaatsen.
  • NS heeft geen volledig beeld van het aantal internationale treinreizen en doet voor grensstations een aantal aannames. In de cijfers van 2015 heeft men die aannameskunnen verbeteren. Dat heeft er voor gezorgd dat het aantal treinreizigers van sommige grensstations in dat jaar naar beneden is bijgesteld.

Lijst van groot naar klein


(Op mobiel telefoon draaien naar horizontaal)

StationInUit2016InUit2015InUit2014InUit2013
Utrecht Centraal181644176552176292170207
Amsterdam Centraal174179167427162103168800
Rotterdam Centraal91750852468181180015
Den Haag Centraal82057777837621671997
Schiphol Airport78896715856868969437
Leiden Centraal75699711007168070905
Eindhoven61844604505946659782
Amsterdam Sloterdijk50611476154780445194
Amsterdam Zuid45771437164226541389
Hertogenbosch 's45397431724195341962
Nijmegen44044431954314944051
Zwolle43542416184059138594
Amersfoort40861396753965138279
Arnhem Centraal40588391643844238316
Haarlem39822373993836737040
Den Haag HS37124349463560338210
Delft34490316303124932049
Tilburg34045321583209333232
Breda32916305543029631029
Amsterdam Amstel30570289762954928703
Hilversum25778241052349023321
Dordrecht24434231722302022765
Rotterdam Blaak24226233682127319856
Almere Centrum24127237842407123334
Amsterdam Bijlmer ArenA23922226842154518961
Gouda22763212982113920621
Zaandam21177207902151521778
Deventer20862197391964719476
Schiedam Centrum19636186301872118581
Alkmaar19620189301951219693
Groningen19133197061909119916
Enschede18525185081722717142
Ede-Wageningen17758175991745817366
Rotterdam Alexander17207167561759817318
Hoofddorp16506152581570915068
Amsterdam Lelylaan15551140421350212469
Den Haag Laan van NOI15317145161387211299
Maastricht15254156331590617068
Apeldoorn14857146281435414015
Duivendrecht14447143831423113068
Lelystad Centrum13858133691303512693
Hengelo13535134371334514008
Hoorn13469135271342513709
Roermond13136132741293813611
Amsterdam Muiderpoort12907118881159411147
Woerden12414119481222211648
Sittard12125121101225912634
Zutphen11895117321167012104
Almelo10803106181056010908
Roosendaal10679103991100311123
Alphen aan den Rijn99309725997710130
Leeuwarden9661968294929151
Weesp9533905292229440
Naarden-Bussum9331914895319778
Driebergen-Zeist9330923593939267
Utrecht Overvecht9170821777206827
Assen8772913692939229
Oss8351807882118606
Culemborg8277814483828232
Weert7856769475717390
Rijswijk7735737174797141
Houten7369743674737478
Heerhugowaard7357735275807818
Castricum7287702470507011
Goes7197716073027660
Tilburg Universiteit7162692965497348
Amsterdam RAI7161680864606273
Heerlen7130749170887255
Hilversum Sportpark7057712574237208
Helmond7054680767056847
Bergen op Zoom6963693970157220
Almere Muziekwijk6807668165166288
Heemstede-Aerdenhout6755639664396222
Almere Buiten6488645867887304
Rotterdam Lombardijen6348620662966272
Geldermalsen6148590959495856
Boxtel5993591760866325
Heerenveen5946589358025782
Amersfoort Schothorst5895576259635642
Beverwijk5782557258236237
Meppel5765563855225346
Harderwijk5657562957285992
Zwijndrecht5517549154745264
Barendrecht5497522651734973
Best5475526351085322
Krommenie-Assendelft5425526256685640
Zoetermeer5349529256745947
Schagen5311532654845580
Zandvoort aan Zee5254477046855200
Breukelen5236499750105058
Hoorn Kersenboogerd5111514953615388
Uitgeest5051516753115336
Bilthoven4954477146894380
Delft Zuid4939468848084668
Alkmaar Noord4723483650664950
Almere Oostvaarders4714463045214285
Middelburg4657454945474800
Heiloo4591467647884614
Baarn4465441345204658
Hoogeveen4454447243324328
Amsterdam Sciencepark4439411738713225
Deurne4379433344984703
Venlo4356437041334571
Hilversum Media Park4277385337833795
Maarssen4274452448434744
Veenendaal-de Klomp4229400738073745
Bussum Zuid4199389338983907
Kampen4147413643264256
Wijchen4113410040454214
Leiden Lammenschans4039388637863643
Houten Castellum4021393637123499
Den Helder3985394640404180
Wormerveer3894380439343864
Sassenheim3875347933143000
Vleuten3845371736113334
Elst3803371037633863
Diemen Zuid3776355135353304
Almere Poort3717308527252256
Haarlem Spaarnwoude3680342032453086
Almere Parkwijk3623358437753907
Dieren3623364137773848
Amsterdam Holendrecht3607322730973176
Zaltbommel3600344534403417
Dronten3559342833773142
Tiel3509344535913687
Utrecht Terwijde3506328529812626
Zoetermeer Oost3482334534183196
Nieuwerkerk a/d IJssel3468337034233306
Utrecht Lunetten34652885
Voorhout3451331034443452
Nijkerk3430333834843650
De Vink3363314630662783
Steenwijk3363323231023021
Zaandijk Zaanse Schans33053020
Etten-Leur3293324132603449
Den Haag Mariahoeve3276317831542877
Voorschoten3247307430852917
Rotterdam Zuid3111303129052799
Gouda Goverwelle3048299830172835
Bodegraven3033292429703005
Arnhem Zuid3022290929252790
Diemen3018299631653423
Nijverdal3015295830362939
Koog aan de Zaan29522898
Vlissingen2939295528582999
Nieuw Vennep2933275627612556
Ermelo2923284928812904
Arnhem Presikhaaf2914282930223162
Den Haag Moerwijk2815260326292296
Vlaardingen Oost2802276227832817
Nunspeet2784276227902824
Tilburg Reeshof2771255624342563
Amersfoort Vathorst2756258326512559
Horst-Sevenum2720267526432635
Overveen2711263728243092
Gilze-Rijen2609252924982616
Vlaardingen Centrum2566257727322790
Heemskerk2519213522542267
Hillegom2460240124582429
Rijssen2449239824062428
Rosmalen2429236423242324
Den Haag Ypenburg2425223321131801
Maassluis West2423243924742510
Enkhuizen2414239324852604
Enschede Kennispark24042531
Oisterwijk2393231123152369
Purmerend2379240127712992
Capelle Schollevaar2341231123702242
Borne2335227222732348
Hoogkarspel2322230023182300
Rotterdam Noord2289225423292302
Bovenkarspel-Grootebroek2285230123182399
Eindhoven Strijp-S22702002
Halfweg-Zwanenburg2265211818471478
Voorburg2243230222822050
Schiedam Nieuwland2151209822052211
Raalte2116211721602059
Arnhem Velperpoort2113206621912227
Anna Paulowna2108213721752333
Den Helder Zuid2105208219971918
Echt2097226323512356
Veenendaal Centrum2093223923822438
Beilen2080212421262064
Purmerend Overwhere2021205822042312
Soest Zuid2005201420212060
Vught1976197618632010
Bunnik1970213122182005
Beek-Elsloo1968202821062258
Maassluis1955191019892099
Oss West1895183318231806
Nijmegen Dukenburg1865184519222151
Wierden1861177517401837
Putten1860181318361914
Vlaardingen West1798176119081951
Maastricht Randwyck1792177618962235
Den Dolder1784181718391942
Hoek van Holland Haven1744166516141569
Waddinxveen1715161315921575
Breda Prinsenbeek1704158913741260
Helmond Brouwhuis1700176719642057
Wolvega1645163915791521
Heeze1618156815611634
Abcoude1589157916191625
Purmerend Weidevenne1553158817201646
Kampen Zuid1531150613791141
Geldrop1521150915201555
Hertogenbosch 's Oost1512161616571764
Veenendaal West1507161916571549
Tiel Passewaaij1505143414031269
Velp1489141615001625
Ravenstein1474141313561364
Zaandam Kogerveld1468144515491713
Maarn1461149315791507
Twello1456143314621554
Deventer Colmschate1445146415481646
Obdam1441143015021558
Boskoop1425137713961428
Bloemendaal1343119212581385
Almelo de Riet1339124112771242
Maarheeze1336133312851258
Rhenen1324139413931401
Geleen-Lutterade1312135714191504
Dordrecht Zuid1307133612651241
Holten1302127812181290
Harde 't1298130612851236
Oudenbosch1297125412451257
Utrecht Zuilen1290200322271918
Zevenbergen1266124312481263
Groningen Europapark126112121076785
Nijmegen Lent123911081048925
Helmond Brandevoort1233105710161021
Kapelle-Biezelinge122511251003995
Olst1198118712091293
Haren1167119011551132
Apeldoorn Osseveld1164111010901040
Wijhe1156112511391125
Driehuis1153903974974
Helmond 't Hout1128113711701247
Blerick1119113111951101
Brummen1057102510041075
Wezep1048104810681067
Vlissingen Souburg95897510081007
Nijmegen Goffert953713
Grou-Jirnsum9489471008923
Lage Zwaluwe940883838767
Santpoort Noord936797822864
Utrecht Leidsche Rijn9047847160
Waddinxveen Noord893883861889
Santpoort Zuid891803799866
Hollandsche Rading859865849852
Susteren840918918928
Bunde838872902954
Kruiningen-Yerseke826802825874
Rheden807805838907
Bovenkarspel Flora773759793867
Soestdijk764764836938
Akkrum728749761719
Heino709693717710
Geleen Oost629627586600
Krabbendijke603571556578
Wolfheze559527535542
Hoek van Holland Strand487406388494
Nuth486481468453
Oosterbeek486511455465
Rilland-Bath486445429437
Arnemuiden467461470488
Schinnen259246231247
Spaubeek240261259237
Hoensbroek205202199196
Soest201211231231
Eijsden161162203213
Utrecht Vaartsche Rijn00

This post was last modified on August 10, 2017, 2:54 pm

Treinreiziger.nl (Hildebrand) :

Bekijk reacties (7)

  • De vraag van Karel is ook die van mij:

    Over welke periode gaat het aantal??
    Als het per jaar is dan heeft mijn woonplaats Holten gemiddeld 3 a 4 in-uitstappers per dag.
    Ik kan u vertellen dat dat NIET klopt.
    Maar wat dan WEL??? (week/maand????)

    • Dat stond inderdaad niet duidelijk aangegeven. Het gaat om een gemiddelde werkdag. Ik heb het nu duidelijker vermeld. De aantallen kun je eigenlijk door tweeën delen. Iemand die een retourreis telt namelijk twee keer mee. Eén keer als instapper op betreffend station, en nog een keer als hij op het station weer uitstapt.

  • Bij mijn weten hebben wij bijna 400 stations in Nederland terwijl ik er hier maar 272 kan selecteren. Kunt u ook wat zeggen over die andere 125 stations? Of is het aantal daar 0 en kunnen die gesloten worden wegens het ontbreken van reizigers?

    • Alleen NS deelt cijfers. De andere stations worden niet door NS bediend, en dus zijn daar geen cijfers van.