Bernina Express in de winter door de sneeuw
04 dec 2025 22:36
Fotograaf Stefan Verkerk reisde op uitnodiging van Treinrondreis.nl naar Zwitserland om vast te leggen hoe bijzonder een winterreis over de Berninapas is. Vanuit Chur volgde hij het spoor van de Bernina Express richting St. Moritz, Pontresina, Alp Grüm en Tirano. Het leverde een reeks indrukwekkende winterbeelden op: treinen die zich een weg banen door verse sneeuw, rood materieel dat afsteekt tegen witte hellingen en wijdse vergezichten op het hooggebergte.
Zie ook: In beeld: per trein door de sneeuw in Zwitserland
Eén rechtstreekse panoramatrein per dag
In de winter rijdt de directe Bernina Express slechts één keer per dag vanuit Chur. Voor deze panoramatrein is een toeslag/reservering verplicht. De grote ramen geven een bijzondere ervaring, maar wie flexibel wil blijven, kan net zo goed gebruikmaken van de reguliere RhB-treinen – dezelfde route, zonder toeslag, met nagenoeg elk uur een verbinding.
Zo reis je eenvoudig door de Bernina in de winter
- Chur – St. Moritz: elk uur een trein.
- In Samedan: aansluiting op de trein richting Pontresina.
- In Pontresina: overstap op de regionale trein St. Moritz – Tirano, die dezelfde spectaculaire route volgt als de Bernina Express.
Deze reguliere treinen zijn vaak minder druk. Daardoor kun je de beste zitplaats uitzoeken. Vaak kunnen de ramen open.
Hoeveel sneeuw kun je verwachten?
In de winter ligt meestal een deel van de route onder een dik pak sneeuw, vooral rond Pontresina, Bernina Lagalb, Ospizio Bernina en Alp Grüm maak je kans op sneeuw.
Maar: de volledige route is niet altijd wit. Dalen zoals rond Poschiavo en Tirano liggen lager en zijn vaak sneeuwvrij. De afwisseling maakt de reis extra bijzonder: van kale dalen tot hoogalpien winterlandschap binnen één uur tijd.
Aanrader: uitstappen bij Alp Grüm
Een van de mooiste winterstopplaatsen is Alp Grüm. Dit bergstation ligt op 2.091 meter hoogte en biedt uitzicht op de gletsjers en het Poschiavo-dal.
Wie de Bernina Express neemt, kan hier uitstappen; met de regionale trein kun je makkelijk later verder reizen. Bij goede omstandigheden is een korte winterwandeling mogelijk, bijvoorbeeld richting Cavaglia of een rondje om het station.
Enthousiast geworden? Boek dan bijvoorbeeld de Winter Rondreis Zwitserland of de Bernina Belevenis. Bij de Bernina Belevenis verken je net als Van Kuijeren en Verkerk vanuit Chur de regio. Bij de Winter Rondreis verblijf je naast in Chur ook in Interlaken en Brig of Kandersteg.














Hoog Rail Away gehalte.
Zwitserland is voor mij wel het walhalla voor de treinreiziger. Ik ben er door Interrail en de Swiss Rail pass een aantal keren geweest en ook de Bernina Express en de Glacier Express gedaan. In het kader van zoveel jaar Zwitserse Spoorwegen ook nog een keer goedkoop op de Jungfrau gestaan. Maar Zwitserland heeft met het Vierwoudstedenmeer en de Rigi-banen nog veel meer aantrekkelijke bestemmingen. Helaas is het leven in Zwitserland bijzonder prijzig anders wist ik het wel.
Hen de reis met twee weken geleden gedaan en het was prachtig! Vaak valt er ‘s nachts verse sneeuw. De standaard rijtuigen geven je veel meer mogelijkheden om beide kanten te bekijken en onderweg uit te stappen. Als Grum is dicht tot half december en ook veel andere lokaties in de regio. Voor een bijzondere overnachting op hoogte en wel geopend: Albergo Cambrena in Ospizia Bernina.
Het is inderdaad een van de fraaiste trajecten die je met de trein kunt doen. Ik heb er met Interrail of Swiss Pas al diverse keren gebruik van gemaakt, zowel vanaf Tirano als vanuit Chur. Ik zou overigens juist de Exprestreinen vermijden die nogaleens vol willen zitten met Japanners of andere Aziaten. De reguliere treinen die maar weinig langzamer zijn en geen reservering nodig hebben zijn prima te gebruiken. Verder kan ik Sondrio een half uurtje verder dan Tirano als overnachtingsplaats aanraden. Let wel mijn betoog betreft voor- of najaar. In de zomer wordt de route erg druk.
Sneeuw zoals in de berglanden Oostenrijk en Zwitserland te zien is, komt bijna in Nederland en verder West- Europa nauwelijks voor. Nee , hier meer regen en af en toe wat vorstdagen, maar sneeuw is er bijna niet meer. Ook hoeven we niet bang te zijn voor lawines, welke wel bekend zijn in deze hoog gelegen landen. Maar het sneeuwbeeld heeft iets romantisch, zowel om knappend door te lopen, te skiën of e foto s en films van te maken.
Rail Away verdwijnt door besparingen van de buis per 2027. Vanaf dat moment kunnen we alleen nog herhalingen thuis op tv, video of DVD gaan bekijken. Gelukkig kun je nog wel door dit programma inspiratie op doen voor een mooie treinrondreis. Dit telt ook voor bepaalde vlogs op You Tube door OV fanaten!
Mooie reportage en met al dat sneeuw krijg je bijna het “i am dreaming of a White Christmas ” gevoel, maar wel mooi. Nu RailAway verdwijnt moeten we onze eigen RailAway maar gaan maken en op het net zetten, beter iets dan niets…
Je hoeft niet uit te stappen in Samedan, doorreizen naar Sankt Moritz kan ook. Kan je ook even wandelen. Of shoppen. Daarvandaan rechtstreeks naar Tirano. Op een paar kilometer na dezelfde prachtige route.
Dat kan ook, duurt wat langer.
Schreef wunderbar