Inspectie gaat naleving reizigersrechten door Eurostar ’tegen licht houden’
03 jul 2026 14:05
De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) gaat het naleven van de reizigersrechten bij de spoorstoring in Rotterdam ’nader tegen het licht houden’. Dat heeft ILT gemeld aan Treinreiziger.nl, dat vrijdagochtend berichtte over de discussie over het naleven van deze rechten.
Door de storing heeft Eurostar deze week de treinen tussen Amsterdam en Londen geschrapt. Over het naleven van de Europese verordening reizigersrechten is discussie ontstaan. Een woordvoerder van ILT zegt tegen Treinreiziger.nl dat Eurostar ’de reizigersrechten voldoende naleeft’. ’’Op de website wordt namelijk de mogelijkheid geboden om op een later moment te reizen,’’aldus de woordvoerder. ’’Dat is een alternatieve reisoptie volgens artikel 18. Dat dit in de beleving van de reiziger wellicht anders overkomt, begrijpen wij heel goed.’’
Inspectie gaat zaak bekijken
ILT stelt ’het ongenoegen van de reiziger goed te begrijpen’. ’’We gaan deze casus, in het kader van de reizigersrechten, dan ook nader tegen het licht houden.’’ De inspectie ziet in Nederland toe op het naleven van de Europese verordening voor reizigersrechten in het treinverkeer.
Rover vindt naleving onvoldoende
Eerder deze week trok reizigersvereniging Rover aan de bel. Rover stelt dat Eurostar de reizigersrechten niet voldoende naleeft. Mensen met een kaartje voor de Eurostar van of naar Londen zagen hun reis geannuleerd en werden in de algemene informatie van het treinbedrijf niet gewezen op de optie dat ze via een alternatieve verbinding alsnog naar hun bestemming mogen reizen. Terwijl de reizigersrechten deze optie wel voorschrijft.
Eurostar stelt dat het bedrijf klanten de optie, om de reis via een andere verbinding voort te zetten, wel aanbiedt. ’’Klanten krijgen deze oplossing aangeboden in de stations en via de klantendienst (telefoon, sociale media, enz.), rekening houdend met hun behoeften en de operationele beperkingen’’, meldt een Eurostar woordvoerder.
Eurostar gaat ook evalueren
Eurostar heeft gezegd in te gaan op de uitnodiging van Rover om in gesprek te gaan over de gang van zaken deze week en gaat dit ook zelf evalueren. ”We zetten ons in om van deze ervaring te leren en onze processen verder te versterken, zodat we onze reizigers bij eventuele toekomstige verstoringen nog beter kunnen ondersteunen’’, aldus Eurostar.
Er rijden inmiddels vanaf vrijdagochtend weer twee treinen per richting tussen Amsterdam en Londen.
(c) Treinreiziger.nl