fbpx
Foto: NS

Rover pleit voor flinke uitbreiding OV-fiets

30 apr 2026 10:04

Reizigersvereniging Rover wil dat het aantal OV-fietsen flink wordt uitgebreid. Rover komt hiertoe na onderzoek onder ruim 900 panelleden waarin de OV-fiets goed uit de bus kwam.

In het onderzoek gaven reizigers de OV-fiets een hoge waardering van een 8 of hoger. Maar volgens Rover zijn er ’duidelijke verbeterpunten’. Zo blijken er op veel locaties geen OV-fietsen beschikbaar te zijn wanneer reizigers ze nodig hebben. Rover: “Uit een steekproef blijkt dat zelfs op grotere stations reizigers soms misgrijpen. Uitbreiding van het aantal fietsen moet dan ook hoge prioriteit krijgen.”

Ook OV-fiets bij bus- en metrostations

Volgens de reizigersvereniging willen reizigers daarnaast dat de OV-fiets een standaardvoorziening wordt op elk station. Rover ziet ook vraag naar nieuwe verhuurpunten bij bus- en metrostations en aan de rand van steden. De reizigersvereniging denkt dat de OV-fiets een belangrijke schakel kan zijn in dorpen waar haltes vaak verder van de kern liggen.

Prijs verlagen

Volgens Rover vinden veel reizigers de OV-fiets duur. Nu betalen mensen 4,80 euro voor 24 uur. Maar dezelfde prijs geldt als de fiets maar een uur gebruikt wordt. Rover pleit daarom voor een prijsverlaging naar 3,25 euro voor ritten tot vier uur en een kortingstarief voor jongeren en gebruik na 15:00 uur.

Beleidsmedewerker Frank Visser van Rover vindt dat de OV-fiets ‘onmisbaar is geworden voor het laatste stukje van de de reis’. “Maar dan moet hij er wel staan én betaalbaar zijn voor korte ritten. We adviseren dan ook om uit te breiden en slimmer te prijzen, zo kan de OV-fiets nog veel meer reizigers trekken.”

In 2025 al 5000 extra fietsen

Rover gaat de uitkomsten van het onderzoek bespreken met NS, ProRail en het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat en gebruikt deze voor de jaarlijkse adviezen over de tarieven van de OV-fiets.

De OV-fiets is van NS, die het aantal fietsen al een aantal jaar aan het uitbreiden is. In 2025 werd het aantal OV-fietsen met 5000 uitgebreid naar 24.00 fietsen. In 2025 werden 5,9 miljoen ritten gemaakt met een OV-fiets, zo meldt het jaarverslag van NS, dat van plan is om de fietsenvloot verder uit te breiden.

(c) Treinreiziger.nl

0 0 stemmen
Artikel waardering
Abonneer
Laat het weten als er

2 Reacties
Oudste
Nieuwste Meest gestemd
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties
Chris
40 minuten geleden

Ik gebruik ze regelmatig nu ik op een laag pitje bezig ben met een verbouwing, en dus niet elke week een fiets nodig heb. Prima dingen, en voor de hele dag is de prijs wel prima, maar als ik maar een uurtje die fiets nodig heb vind ik ze wel net duur.

Ook wonderbaarlijk dat ze in Den Bosch op Dinsdag allemaal op zijn, alsof mensen het gebruiken om naar hun werk te gaan, terwijl je voor zulk verkeer zou verwachten dat mensen gewoon een eigen fiets regelen, dus ik herken dit allemaal wel.

Reiziger van de Trein
28 minuten geleden
Antwoord aan  Chris

Je moet maar net een fiets hebben die je op een station wil achter laten.

2e hands fietsen zijn ook niet meer zo goedkoop tegenwoordig…

Laatst bewerkt op 25 minuten geleden door Reiziger van de Trein