Thalys, Parijs, Gare du Nord
Bijna alle Nederlandse sporters die volgend jaar deelnemen aan de Olympische Spelen in Parijs – en de stafleden die daarbij betrokken zijn – zullen met de trein naar de Franse hoofdstad afreizen. NOC*NSF heeft daarvoor een deal gesloten met Eurostar.
Het Nederlands Olympisch Comité heeft als stelregel dat afstanden tot 700 km per trein worden overbrugd. Parijs valt binnen die marge, en dus stappen de sporters én hun stafleden volgende zomer in de Thalys (dan Eurostar) naar de Spelen. “In vergelijking met de recente afvaardigingen zal dit de meest duurzame afvaardiging van de laatste jaren worden”, aldus topsportdirecteur André Cats tegen RTL Nieuws.
Over precies een jaar, op 26 juli 2024, beginnen de Olympische Spelen met een grote ceremonie op het Trocadéro. Daar zijn nog niet alle Nederlandse sporters bij. “We gaan er niet als één team naartoe, maar per sport wordt bekeken wat het meest optimale moment is om naar Parijs te gaan”, zegt Cats. Enkele Nederlandse sporters die niet in Europa wonen vliegen alsnog naar Parijs.
Of de Nederlandse zeilers – die in Marseille in actie komen – per trein reizen, is nog niet bekend. Op zaterdagen in juli en augustus zijn Amsterdam en Marseille direct per trein verbonden. Het surfen vindt plaats op Tahiti (Frans-Polynesië); áls er al Nederlanders in die discipline in actie komen, zullen die uiteraard met het vliegtuig naar het eiland in de Stille Oceaan afreizen. De voetbalwedstrijden op de Olympische Spelen vinden plaats in diverse steden in Frankrijk, zoals Lyon, Nantes en Bordeaux. Deze steden zijn allemaal met de trein te bereizen.
Niet alleen TeamNL heeft een deal gesloten met Eurostar over de treinreizen naar Parijs, ook de Belgen en Britten reizen per spoor naar de Olympische Spelen. Volgens André Cats zijn de Belgische sporters ook voornemens om tussen wedstrijden door naar huis te reizen.
Na de Olympische Spelen van 2012 in Londen keerden de sporters ook al per trein terug, net als in 2006 na de Winterspelen in Turijn. Ze werden toen onthaald in ‘s-Hertogenbosch en Zwolle. Beelden van de terugkomst in 2012 zie je hier:
This post was last modified on 26 juli 2024 12:19
De plannen van het kabinet tegen de gestegen prijzen door de oorlog in Iran moeten…
Transdev krijgt een boete van 1,5 miljoen euro voor de chaotische start van het busvervoer…
Het is vandaag 1 april, voor wie deze woensdag nog niet geconfronteerd is met een…
Arriva rijdt sinds dinsdagmiddag twee nieuwe elektrische treinen die bestemd zijn voor de Maaslijn in…
In België is het vanaf 1 juli niet meer mogelijk een treinkaartje bij de conducteur…
Een mazzeltje voor treinreizigers in Hongarije zondagochtend. Alle reizigers met een vertragingsverzekering hebben de helft…