alles over oenbaar vervoer
u bent hier: kennisnet
Nieuw: ook al gekeken op parkeren schiphol?

Andere wisselverwarming kan spoorchaos voorkomen

dinsdag 22 december 2009
Dit artikel zit in dossier: Winter
Andere wisselverwarming kan spoorchaos voorkomen

Nederland heeft met Zwitserland het drukst bereden spoorwegnet van Europa. Toch heeft de Zwitserse Spoorwegen nauwelijks last van de sneeuw. Het grote verschil waarom het treinverkeer in Nederland ontwricht raakt, is de manier waarop wij hier de wissels verwarmen. Ook in België zijn de problemen door de sneeuw veel minder groot. Treinreiziger.nl nam contact op met de Oostenrijkse, Zwitserse en Belgische spoorwegen.

In Zwitserland is sneeuw uiteraard gesneden koek. Daarom verwarmt men de wissels op een andere manier dan in Nederland. In Nederland worden de meeste verwarmde wissels (40%) met gas verwarmd. Dit moet er voor zorgen dat de wissels niet vast vriezen. Maar de gasvlam kan gedoofd worden waardoor de wissels alsnog bevriezen.

Oostenrijk
In Zwitserland en Oostenrijk gebruikt men elektrische verwarming. Deze valt niet uit bij hevige sneeuwval. Ook in Oostenrijk (ÖBB) kunnen ze zich weinig voorstellen bij de chaos die nu in Nederland ontstaan is. "Alleen bij sneeuwjacht of sneeuwstorm ontstaat er vertraging. Dat was bijvoorbeeld dit weekeinde het geval. Zo'n situatie doet zich 1 á 2 keer per jaar voor. Er kunnen dan vertragingen ontstaan tussen de 2 en 4 uur" zegt een woordvoerder van de Oostenrijkse spoorwegen.
De ÖBB heeft een meteorologische-afdeling, die de maatschappij adviseert bij winterweer, storm of andere extreme weersverwachtingen. Het bedrijf kon zich niet voorstellen dat een chaos zoals deze zich nu in Nederland voordoet, daar zou kunnen plaats vinden.  

Zwitserland
Binnen de EU heeft Nederland het drukste spoorwegnet van Europa. Maar Zwitserland, dat niet binnen de EU valt, heeft een spoorwegnet van vergelijkbare drukte. Ondanks het druk gebruikte spoorwegnet en ondanks de soms barre weersomstandigheden rijden er in Zwitserland de meeste treinen op tijd van Europa. Ook in Zwitserland gebruikt men elektronische wisselverwarming. Wel laat een woordvoerder weten dat er bij grote hoeveelheden sneeuw soms ook problemen kunnen ontstaan. "Vandaag waren er relatief grote problemen door stormen in de alpen in combinaie met sneeuwval. Enkele treinen kregen een vertraging van een uur" aldus een woordvoerder van de Zwitserse Spoorwegen. Van chaos of grootschalige treinuitval was echter geen sprake.

België
In België ligt er nu ook sneeuw. Veel treinen hebben een vertraging van 5 á 10 minuten, maar van chaos is geen sprake. Vrijwel alle treinen rijden. Op station Brussel-Zuid werden in de ochtendspits tussen 7 uur en 8 uur van de meer dan twintig treinen er drie treinen opgeheven: de trein naar Amsterdam, de Thalys naar Parijs en een ICE naar Frankfurt.
Een woordvoerder van Infrabel, de Belgische ProRail zegt ook vooral gebruik te maken van elektrische verwarming bij de wissels. "We hebben 12.000 wissels. De 4.000 primaire wissels op het hoofdnet worden elektrisch verwarmd. Wellicht dat we vroeger ook gasverwarming hadden." 

"In vergelijking met Nederland vallen bij ons de problemen mee. Maar we moeten voorzichtig zijn. Ook bij ons kan de situatie nog veranderen. Ik kan mij op dit moment niet goed voorstellen dat we de helft van de treinen bijvoorbeeld zouden moeten schrappen. Maar ieder spoorwegnet is ook weer anders. Wij hebben ook een aantal maanden door een brand in een voedingsstation de dienstregeling rond Brussel moeten aanpassen" aldus de woordvoerder van Infrabel.

Herfst 2002
De problemen op het Nederlandse spoor doen denken aan de herfst van 2002. Toen was er op 27 oktober een zware storm en vervolgens kampte NS met veel defecte treinen. Na de storm zag NS en ProRail zich genoodzaakt om de dienstregeling aan te passen en enkele weken lang treinen te schrappen.
Ook nu houden de problemen aan. Het is nog niet duidelijk wanneer alle treinen weer zullen rijden. Naar verwachting zullen er woensdag weer meer treinen gaan rijden, maar zal er nog steeds sprake zijn van een beperkte dienstregeling.

Normale omstandigheden
Met de Zwitserse Spoorwegen staat NS normaal gesproken in de Europese top van het op tijd laten rijden van treinen. Deze weersomstandigheden gooien echter roet in het eten. 

 
Tags: Winter
terug naar alle artikelen
 
bezoekers van deze pagina hebben ook gelezen:
Versimpelde personeelsroosters tijdens winterweer geen taboe vr 9 mrt  Versimpelde personeelsroosters tijdens winterweer geen taboe
De interne winterevaluatie van NS do 8 mrt  De interne winterevaluatie van NS
Veel meer wisselstoringen dan Schultz meldde wo 7 mrt  Veel meer wisselstoringen dan Schultz meldde
Vanaf woensdag weer normale dienstregeling di 14 feb  Vanaf woensdag weer normale dienstregeling
7.000 NS treinen opgeheven door aangepaste dienstregeling ma 13 feb  7.000 NS treinen opgeheven door aangepaste dienstregeling
Trein Montenegro al 60 uur vast door sneeuw ma 13 feb  Trein Montenegro al 60 uur vast door sneeuw
Analyse van de spoorproblemen za 11 feb  Analyse van de spoorproblemen
Politiek wil bij winterweer rondje om de kerk voor spoorpersoneel vr 10 feb  Politiek wil bij winterweer rondje om de kerk voor spoorpersoneel
Aangepaste dienstregeling levert NS nieuwe kritiek op vr 10 feb  Aangepaste dienstregeling levert NS nieuwe kritiek op
NS dienstregeling aangepast tot nader order vr 10 feb  NS dienstregeling aangepast tot nader order


Storingen

Rotterdam Centraal-Gouda-Utrecht Centraal

Wanneer: van donderdag 17 mei tot en met zondag 20 mei
Oorzaak: door werkzaamheden
Advies: U kunt gebruikmaken van de omgeleide Intercity of van de bussen
reis tussen Rotterdam Centraal, Gouda, Gouda Goverwelle en Utrecht Centraal met de omgeleide Intercity
NS-bussen tussen Rotterdam Centraal, Rotterdam Noord, Rotterdam Alexander, Capelle Schollevaar, Nieuwerkerk a/d IJssel, Gouda en Gouda Goverwelle
Sprinters Rotterdam Centraal-Uitgeest rijden tussen Gouda Goverwelle en Amsterdam Centraal/Uitgeest
reis tussen Gouda Goverwelle en Den Haag Centraal met de Sprinter
reis tussen Roosendaal en Utrecht Centraal via 's-Hertogenbosch

Extra Reistijd: een kwartier tot een half uur

Delfzijl-Groningen

Wanneer: donderdag 17 tot en met zondag 20 mei
Oorzaak: door geplande werkzaamheden
Advies: U kunt gebruikmaken van de bussen
tussen Delfzijl en Groningen kunt u gebruikmaken van Arriva-bussen in plaats van treinen
ga eerder op reis

Extra Reistijd: een kwartier tot een half uur


bron: Nederlandse Spoorwegen

Hotel   |    Adverteren   |    Contact   |    Colofon   |    Copyrights   |    Disclaimer   |    Pers   |    Webmasters   |    Vacatures   |    Over ons
Zwitserland per trein   |    Trein Berlijn   |    Trein Parijs   |    Trein Amsterdam   |    Treinreiziger.be   |    Parkeren Schiphol   |    Spamfilter   |    Creditcard    |    F1 Tickets