fbpx
De ICE Berlijn in de Duitse hoofdstad. Foto: Deutsche Bahn AG / Volker Emersleben

Enorme Duitse spooroperatie start vrijdag – treinen naar Berlijn gaan om

Het treinverkeer tussen Nederland en Berlijn wordt vanaf vrijdag omgeleid voor een groot spoorvernieuwingsproject tussen Hannover en Berlijn. Het 227 lange spoortraject wordt meer dan een jaar lang grondig onder handen genomen. Deutsche Bahn spreekt over een investering die zich zal uitbetalen in meer kwaliteit en betrouwbaarheid.

De ICE’s van Deutsche Bahn en NS tussen Amsterdam en Berlijn rijden vanaf vrijdag via Hamburg naar Berlijn en zijn ruim een uur langer onderweg naar de Duitse hoofdstad. In Hamburg stoppen de ICE’s op de stations Hamburg Harburg en Hamburg Bergedorf. Vanaf december gaan de treinen ook stoppen in Bremen en het hoofdstation van Hamburg.

Minder ritten naar Berlijn

Door de omleiding vervallen twee van de zes dagelijkse retourritten met de ICE naar Berlijn. Deze twee ritten gaan vanaf vrijdag heen en terug naar Hannover.

Ook GoVolta moet met de trein Amsterdam – Berlijn omrijden, maar kiest voor een andere route. De opentoegangvervoerder gaat straks via Hannover, Braunschweig en Magdeburg naar Berlijn. Ook European Sleeper moet omrijden, maar heeft tussen Deventer en Berlijn nooit een stop.

Ook stations vernieuwd

De Duitse spoorbeheerder DB InfraGo sluit het traject Hannover – Berlijn tot het eind 2027 voor de werkzaamheden. Het gaat om een van de grootste spoorvernieuwingsprojecten van de laatste jaren. Niet alleen de hogesnelheidslijn tussen Hannover en Berlijn wordt vernieuwd, maar ook parallel liggende spoorlijnen, seinhuizen en stations langs de route. ’’Dit is een enorme klus en een investering die zich zal terugbetalen in meer kwaliteit, betrouwbaarheid en stabiliteit op een van de drukste oost-westverbindingen van Duitsland’’, zegt programmamanager Wolfgang Weinhold van DB InfraGo.

357 kilometer spoor leggen

Volgens de plannen worden er tot december 2027 meer dan 214 wissels vervangen, ongeveer 357 kilometer spoor, 100 kilometer bovenleiding en 13 kilometer geluidsschermen. Langs de route worden 25 stations gemoderniseerd.

Een van de complexste klussen in het project is het vernieuwen van de betonnen rails van de hogesnelheidslijn over een lengte van 52 kilometer. Het spoor is na 30 jaar intensief gebruik aan vervanging toe en moet met speciale apparatuur stuk voor stuk gedemonteerd worden waarna de ondergrond geprepareerd moet worden. Daarna komen er in totaal 16.000 nieuwe geprefabriceerde spoorplaten met een lengte van 6,5 meter en een gewicht van 10 ton.

Omleidingstraject voorbereid

Omdat de meeste treinen om gaan rijden via Braunschweig en Magdeburg heeft DB InfraGo de afgelopen maanden werk uitgevoerd op dit traject. Er is voor een bedrag van 50 miljoen euro aan onderhoudswerk uitgevoerd om het spoor voor te bereiden op de extra belasting.

(c) Treinreiziger.nl

Abonneer
Laat het weten als er

0 Reacties
Oudste
Nieuwste