NS: werkgelegenheidsgarantie tot 2025

NS zet maximaal in op het begeleiden van mensen van werk naar werk binnen het spoorbedrijf. Daarom is een werkgelegenheidsgarantie tot 1 januari 2025 geboden voor alle medewerkers met een vast contract. Dat is één van de onderdelen van het eindbod voor een nieuwe cao.

Meer koopkracht

Het bod omvat meer, bijvoorbeeld hogere lonen. Vakbond FNV stelde gisteren dat de koopkracht van het personeel erop achteruit zou gaan. Maar volgens NS is dat niet zo.

Per 1 april 2020 worden de lonen – als het eindbod wordt geaccepteerd – met terugwerkende kracht met 1,2% verhoogd, per 1 april 2021 met 1,6% en per 1 januari 2022 met 1,2%. “Gemiddeld is dat 1,8% per jaar. De verwachte inflatie is 1,4%. Dit betekent dat de loonstijging hier per jaar gemiddeld 0,4% boven zit” stelt NS. Daarnaast ontvangen medewerkers die op 1 januari 2021 in dienst waren, in april 2021 een eenmalige vergoeding van € 200 netto.

Eerder stoppen en werkgelegenheidsgarantie

Er komt ook een mogelijkheid om eerder met pensioen te gaan. Hierdoor kunnen medewerkers tot drie jaar voor de aow-leeftijd stoppen met werken. Deze medewerkers krijgen eenmalig een uitkering van € 22.164 bruto per medewerker.

Aan de eerder genoemde werkgelegenheidsgarantie zitten wel een aantal voorwaarden. “Als een collega boventallig wordt, dan gaan we samen op zoek naar een andere passende functie binnen NS. Als dat niet lukt, dan blijft de collega in dienst tot 2025. Krijgt een boventallige collega een passende functie binnen NS aangeboden, dan mag die twee keer geweigerd worden. Functies buiten NS mogen altijd geweigerd worden” legt NS uit.

Eindbod

Als bij een organisatiewijziging de standplaats wijzigt, dan wordt de extra reistijd voor drie jaar volledig vergoed. Het eindbod van NS is aan de vakbonden. FNV reageerde gisteren terughoudend en heeft gemengde gevoelens bij het eindbod.

Voor NS is een zware tijd aangebroken. Vanwege de coronacrisis wil het bedrijf extra op de kosten letten. Zo is het de bedoeling dat er 2300 banen zullen verdwijnen. Gedwongen ontslagen zijn echter niet aan de orde.

This post was last modified on 22 januari 2021 16:17

Share

Recent Posts

Werkproject Den Haag Centraal wordt afgerond

ProRail legt de komende maand de laatste hand aan de vernieuwing van het spoor bij…

16 uur terug

Nederlandticket is er zolang voorraad strekt – naam wordt Nederland Dal Vrij Trein

Het goedkope Nederlandticket voor de trein zal deze zomer beperkt beschikbaar zijn. Staatssecretaris Annet Bertram…

20 uur terug

Oud-Kamerlid Van Ginneken is nieuwe voorzitter van OV-NL

Voormalig D66 Tweede Kamerlid Lisa van Ginneken is de nieuwe voorzitter van branchevereniging OV-NL. Ze…

22 uur terug

Prijsvechten om trein naar Parijs – NS viert 30 jaar hogesnelheidstrein met korting, GoVolta slaat terug

Het prijsvechten op de verbinding Amsterdam - Parijs is begonnen. Omdat het dinsdag precies 30…

2 dagen terug

Eurostar meldt stevige groei in aantal passagiers – 130 procent meer reizigers tussen Amsterdam en Londen

Eurostar ziet ook dit jaar het aantal treinreizigers sterk groeien. Het treinbedrijf meldt in de…

2 dagen terug

Mirjam van Velthuizen gaat ProRail tijdelijk leiden

Financieel directeur Mirjam van Velthuizen van ProRail neemt vanaf 1 juli tijdelijk de leiding over…

2 dagen terug