Bedrijven in het openbaar vervoer willen tot eind 2021 gebruik kunnen maken van de zogenoemde ‘beschikbaarheidsvergoeding’. Dat stelt de branchevereniging (OV-NL) in reactie op de verlenging van de lockdown.
De huidige beschikbaarheidsvergoeding duurt sowieso tot juli 2021. OV-bedrijven krijgen volgens die regeling tot 93 procent van hun kosten vergoed door de overheid. Koepelorganisatie OV-NL hoopt nu dat deze afspraak tot het einde van het jaar wordt verlengd.
“Ons pleidooi is: blijf ons tot in ieder geval 31 december ondersteunen”, zegt voorzitter Pedro Peters. “Dan kunnen we in de zomer kijken hoe de situatie met de coronabesmettingen en vaccinatiegraad is, om een nieuwe afspraak voor het jaar 2022 te maken.”
In december riep de organisatie ook al op tot de verlenging van de vergoedingsregeling tot eind 2021.Het ov blijft tijdens de verlenging van de lockdown tot en met 9 februari beschikbaar voor noodzakelijke reizen. De beschikbaarheidsvergoeding is beschikbaar voor alle vervoerders die in opdracht van de rijksoverheid of decentrale overheid het openbaar vervoer in Nederland verzorgen. Het gaat dan om bijvoorbeeld NS, Arriva, Transdev, Keolis, RET, GVB, HTM en EBS die aanspraak kunnen maken op de regeling.
(c) ANP
This post was last modified on 15 januari 2021 10:53
Het spoor in het zuidelijk deel van de Maaslijn gaat nu ook dicht voor werkzaamheden.…
Tijdens de landelijke ov-staking woensdag 9 september rijdt er alleen een trein tussen Amsterdam Centraal…
Alleen vervoersbedrijf Arriva ziet het zitten om de komende jaren het busvervoer te verzorgen in…
NS heeft de Autoriteit Consument en Markt (ACM) gevraagd te onderzoeken wat de plannen van…
Een Franse scholier heeft onlangs de treinvariant gelanceerd van het bekende Flightrader24 voor vliegtuigen. De…
De nieuwe Franse private treinmaatschappij Velvet heeft een licentie bemachtigd om treindiensten te kunnen leveren…