Bedrijven in het openbaar vervoer willen tot eind 2021 gebruik kunnen maken van de zogenoemde ‘beschikbaarheidsvergoeding’. Dat stelt de branchevereniging (OV-NL) in reactie op de verlenging van de lockdown.
De huidige beschikbaarheidsvergoeding duurt sowieso tot juli 2021. OV-bedrijven krijgen volgens die regeling tot 93 procent van hun kosten vergoed door de overheid. Koepelorganisatie OV-NL hoopt nu dat deze afspraak tot het einde van het jaar wordt verlengd.
“Ons pleidooi is: blijf ons tot in ieder geval 31 december ondersteunen”, zegt voorzitter Pedro Peters. “Dan kunnen we in de zomer kijken hoe de situatie met de coronabesmettingen en vaccinatiegraad is, om een nieuwe afspraak voor het jaar 2022 te maken.”
In december riep de organisatie ook al op tot de verlenging van de vergoedingsregeling tot eind 2021.Het ov blijft tijdens de verlenging van de lockdown tot en met 9 februari beschikbaar voor noodzakelijke reizen. De beschikbaarheidsvergoeding is beschikbaar voor alle vervoerders die in opdracht van de rijksoverheid of decentrale overheid het openbaar vervoer in Nederland verzorgen. Het gaat dan om bijvoorbeeld NS, Arriva, Transdev, Keolis, RET, GVB, HTM en EBS die aanspraak kunnen maken op de regeling.
(c) ANP
This post was last modified on 15 januari 2021 10:53
De nieuwe spoorkaart met lijnnummers van NS wordt gebaseerd op de kaart van Arnhemmer Alain…
Buschauffeurs en treinpersoneel in het streekvervoer leggen donderdag opnieuw het werk neer. Dat melden vakbonden…
Spoorbeheerder ProRail is tevreden met de 18 miljard euro die het kabinet extra investeert in…
De nieuwste TGV, de TGV M-dubbeldekker, gaat vanaf begin november passagiers vervoeren. Daarmee komt de…
Er rijden vrijdagmiddag en -avond minder treinen rond Utrecht door een tekort aan verkeersleiders. Een…
Het kabinet trekt extra miljarden uit voor het herstel van de HSL-Zuid, spoorbeveiligingssysteem ERTMS, spoorknoop…