Protesten tegen schrappen Jongerendagkaart gaan door – NS denkt nog niet aan herinvoeren
07 jul 2025 14:55
De protesten tegen het afschaffen van de NS Jongerendagkaart gaan door. Zondag heeft een groep van ongeveer 50 jongeren deelgenomen aan een sit-in op Amsterdam Centraal, georganiseerd door de klimaatactiegroep voor jongeren Fridays For Future Nederland. De NS is niet van plan de kaart her in te voeren.
- De jongerendagkaart is nog steeds te koop via tickets.treinreiziger.nl.
Met de sit-in wilde Fridays For Future politiek Den Haag oproepen om in het openbaar vervoer te investeren, stellen de initiatiefnemers. “Goed openbaar vervoer is geen luxe, maar een basisvoorziening – zeker voor jongeren die vaak geen alternatief hebben”, zei de organisator.
Jongeren nu meer kwijt voor reis
Sinds dinsdag 1 juli heeft de NS de Jongerendagkaart afgeschaft. Met dit kaartje konden jongeren van twaalf tot achttien jaar voor 8,50 euro onbeperkt reizen in de daluren. Nu biedt de NS jongeren 40 procent korting in de daluren wat voor veel jongeren veel hogere reiskosten met zich mee brengt. Direct na het bekendmaken van het einde van de kaart zijn jongeren massaal in protest gegaan.
Ook Kamer wil kaart terug
Inmiddels is een petitie voor terugkeer van de Jongerendagkaart meer dan 60.000 keer ondertekend. Ook de Tweede Kamer wil de kaart graag terug. Vorige week droeg de Kamer demissionair staatssecretaris Thierry Aartsen van openbaar vervoer op om met de NS in gesprek te gaan over het herinvoeren van de Jongerendagkaart.
NS: ‘noodzakelijke keuze’
Maar van een terugkeer van de populaire kaart is geen sprake, aldus de NS. De NS zegt de weerstand van de jongeren tegen het afschaffen te begrijpen. “Voor een deel van de jongeren betekent het stoppen met de Jongerendagkaart dat hun treinreis duurder wordt dan zij nu gewend zijn. Dat was geen makkelijke keuze, maar helaas wel een noodzakelijke keuze”, aldus een NS-woordvoerder.
De in 2020 ingevoerde Jongerendagkaart is te populair geworden voor het in financieel zwaar weer verkerende NS. Er maken zoveel jongeren gebruik van dat het spoorbedrijf er te veel inkomsten door misloopt. NS zegt de reactie van de staatssecretaris af te wachten.
Nog te koop bij Treinreiziger.nl
Via Treinreiziger.nl is een iets duurdere versie van de NS Jongerenkaart voorlopig nog wel verkrijgbaar. Deze kaarten blijven nog zeker deze zomer beschikbaar.
Hoe het gebeurd is mijnsinziens van iets minder belang, maar het is van belang dat de jeugd leert met het OV te gebruiken in de hoop dat ze later ook het OV blijven gebruiken. En de algemene bezuiniging van 300 miljoen is mijninziens een veel groter probleem.
Als je het betaalt zal het kunnen.
De NS bindt de strijdt aan met jongeren.
Hoe dom kan de NS zijn.
Parlement, regering grijp in!
Als het parlement of de regering zo gehecht was aan die jongerendagkaart, dan hadden ze ervoor moeten zorgen dat die in de voorwaarden bij de concessie hoofdrailnet was opgenomen. Als ze dat nu alsnog willen, dan zal dat waarschijnlijk niet gaan zonder de portemonnee te hoeven trekken.
De regering en meerderheid van parlement is Vroem Vroem Domheid, Doemnis.
Ik vraag mij af of er niet iets anders aan de hand is: NS had natuurlijk ook gewoon de prijs met meerdere euro’s kunnen verhogen ipv snel afschaffen.
Weekendvrij is trouwens deze zomer voor een habbekrats voor iedereen verkrijgbaar en Dalvrij is ook nog te overwegen en met korting op het normale tarief. Dus ook door jongeren kan er heel de zomer op die manier goedkoop gereisd worden.
NL – ticket!
Dan nog blijft het jongerenticket voor lange afstanden absurd goedkoop.
Het jongerenticket is hoger dan de kostprijs. Word!
CO2 minimale-uitstoot mobiliteit heeft zelfs een negatieve kostprijs.
De winst op gezondheid, mens, natuur en klimaat.
Een negatieve kostprijs… Hoe moet ik me dat voorstellen?
WEG MET DIE JONGERENDAGKAART!!! Zorg eerst, dat er voldoende materieel is voor BETALENDE REIZIGERS!!!
Tuurlijk de NS vindt dat de trein onbetaalbaar moet worden voor veel meer mensen.
Ik vind het gewoon niet kunnen dat alles duurde wordt.
Een treinkaartje moet gekoper worden dan gaan meer mensen met de trein en is de trein volder
En kinderen gratis met de trein kunnen in Oostenrijk kunnen kinderen gratis met openbaar vervoer reizen en in Nederland niet
Ik vind gewoon belachelijk dat Nederland kinderen een kaartje moet kopen. Ns stoppen met duurde kaartje gewoon gekoper kaartje
En voor kinderen gratis maken
Als u het betaalt uan dat allemaal.
Ik moet eerlijk bekennen dat ik je reactie wel 3x moest lezen voordat ik er chocola van kon maken. Uiteraard begrijpelijk dat alles het liefst goedkoper of in ieder geval betaalbaarder moet, maar dat zal niet gebeuren zolang de overheid juist bezuinigt op het OV. De realiteit is helaas dat het draaiende houden van het OV veel geld kost, niemand dit ervoor over heeft en dit vervolgens ook nog eens het probleem in stand houdt. Ik zou zeggen: stem 29 oktober vooral op een partij die het OV hoog in de vaandel heeft staan als u dit wenst.
Ook voor de Tweede Kamer geldt: gratis winkelen bestaat niet.
Ik begrijp de redenering van NS niet. Als een product verlieslatend is, dan maak je het toch gewoon wat duurder? Nu heb je half Nederland tegen je in het harnas gejaagd. Die tickets krijgen jongeren in de trein, zijn niet gratis ofzo en gelden alleen in de rustige uren wanneer er plaats genoeg is. Dus misschien kannabaliseren ze gewonen kaartjes maar dat is met een prijsstijging toch wel op te vangen.
Of speelt er iets anders?
Het gaat er om dat jongeren de kaartjes voornamelijk gebruiken om over hele lange afstanden (retour) te reizen en dan staat de prijs in geen enkele verhouding tot wat andere reizigers betalen, ook niet met een tariefsverhoging.
Met bijvoorbeeld Weekendvrij betaal je als je elk weekend 1 keer op pad gaat ongeveer 9 euro voor een dag. Dat is dan weliswaar een abonnement, maar ook tegen een extreem lage prijs.
Prijsverhoging van een jongerendagkaart (eventueel op een OVChipkaart, zodat er minder gefraudeerd kan worden) lijkt mij zo gek nog niet.
Nou-durf het haast=bijna niet te zeggen hier-wat zal dat weer een storm kritiek opleveren, maar als senior, dus met persoonl chipkaart, reis is-of kan ik- elke dag, MITS daluren ingesjekt, reizen voor <2€/dag.
Voor vrijwel dezelfde prijs-paar sentjes meer, reis ik zonder spitsbeperking, en ook nog met metrotrambus overal in oosterbuur Duitsland.
Onze zuiderburen met de NMBS/SNCB bieden ook nog een voordelig, bestendig, al jaaaaaaren bestaand juniortairef-zelfs tot 26 (of 28?) aan.
Leuk en aardig, maar een 15jarige student/leerling die bij een supermarkt of iets 10uur in de week werkt (die geen Studenten OV hebt), verdient nog niet eens de helft van een 30jarige accountant of whatever.
Dus ja, jongeren gebruiken de dagkaart voor langere afstanden, vanwege vrienden, familie, shoppen, vakantie whatever. Het is dan ook heel normaal dat iemand die misschien €200 in de maand verdient, niet hetzelfde betaald als iemand die €5000 in de maand betaald.
Als de jongeren eerst de voorwaarden eens goed zouden lezen,legitimatie,niet in de spits mogen reizen,geen fraude plegen,doorgestuurd kaartjes en ook de ouders die de kaartjes voor hun kind kopen de voorwaarden kennen.
Dan was dit kaartje er misschien nog geweest.Te veel discussie in de trein met de conducteur!Tja,dan verpest je het en……weg dus!
Daar ben ik het mee eens. Vooral de vanzelfsprekendheid waarmee er gefraudeerd werd, maakt het noodzakelijk dit ticket af te schaffen.
Grootste fraudeurs en profiteurs zijn de Vroem Vroem Domheid, Doemnis.
Wat denk je nou te bereiken met dit soort kinderachtig geneuzel? Als je graag een boodschap wilt overbrengen die je belangrijk vindt, dan is het niet heel verstandig om je voortdurend te gedragen als een halfgare. Dan bereik je namelijk het tegendeel.
Inderdaad. De confrontaties tussen kinderen en conducteurs loopt de spuigaten uit. Dan zou ik ze ook weren.
Ik zie de kinderen met name in het weekeinde en niet tijdens de daluren door de week. Die laatste zijn ook de uren dat zij doorgaans op school zitten. De kaart is leuk voor de kinderen uit de provincie die lekker naar de grote stad gaan. Als ze ieder weekeinde op pad willen dan is de flex voor het weekeinde vergelijkbaar in prijs. Maar dat zal ik ze niet zeggen, omdat de trein in het weekeinde lomp vol zijn en die kinderen de plaatsen in de 1e klas claimen.
In dit artikel staat weer dat het nog wel te koop is via treinreiziger.nl. Ik krijg die optie alleen nergens te zien. Hoe dan??
Het lijken me toch vrij eenvoudige stappen die je moet uitvoeren, zoals beschreven in het artikel waarnaar wordt gelinkt. Ik heb die website nog nooit gebruikt, maar kreeg het voor elkaar binnen 15 seconden.
Ik heb zelf ook een Dal Voordeel abo. Maar ik ben op jaarbasis iets van € 71,00 kwijt. Voor de jongeren zijn de abonnementskosten gratis. En omdat ik 1e klasse reis ben ik anders meer centjes kwijt dan de jongeren. Maar ik denk dat die jongeren dagkaart maar tijdelijk was geweest, en net als dat je met een Tourtime heel vroeger door België en Nederland kon vertoeven denk ik ook dat jongeren niet altijd een Dal abo kunnen reizen maar met een NS Prijs Deal Ticket. Want als je vroeg boekt kun je soms 60% met korting gaan reizen. Misschien helpt het de jongeren om goed naar te gaan kijken naar aanbiedingen die op dat moment zijn? Het openbaar Vervoer is in het buitenland misschien meer aantrekkelijker dan in Nederland. Maar toen we vroeger van Cascais naar Lissabon gingen konden wij als toeristen vaak voor een prikkie met de trein. (Treinverkeer is naar Lissabon net als in België en Frankrijk links)
Het enige wat dit doet, is zoveel meer zwart rijden. Sorry hoor maar als ik van Adam naar Utrecht moet, ga ik niet €20 betalen, als er toch 9/10 niet gecheckt wordt. Er de keren dat er gecheckt wordt, koop je snel alleen een heen ticket. Want daarmee kan je bij elk station in en uitchecken, zo vaak je wilt. Ik kan een ticket Adam Amstel-Utrecht kopen voor €6. En daarmee van Utrecht naar Enkhuizen gaan als ik dat wil. Onderweg over elk station in en uit lopen zonder probleem.
NS denkt alleen aan hun geld en aan de kortetermijn. Op deze manier gaat niemand over 10jaar nog met het OV SMH