fbpx
Archieffoto. Stefan Verkerk Fotografie

Trein botst op ambulance – geen treinen tussen Amsterdam en Haarlem

27 okt 2025 11:18

Het treinverkeer tussen Amsterdam en Haarlem ligt maandag de hele ochtend stil nadat een intercity op een overweg in Halfweg op een ambulance botste. Bij de aanrijding, die rond 7.30 uur gebeurde, raakte niemand gewond. Tussen Amsterdam Sloterdijk en Haarlem rijden stopbussen.

Het treinverkeer tussen Amsterdam en Haarlem ligt nog tot zeker 12.00 uur helemaal stil. Daarna kunnen er beperkt treinen rijden. NS verwacht dat het treinverkeer pas na 16.00 uur volgens schema rijdt.

Reizigers naar evacuatietrein

De intercity, een VIRM-dubbeldekker van Amsterdam naar Haarlem, reed op een beveiligde overweg op een evenementenambulance die stilstond. Waarom de ambulance op het spoor bleef staan, is niet bekend. De chauffeur van de ambulance kon voor de aanrijding uit de ambulance ontsnappen. Er waren geen andere inzittenden in de ambulance. Alle 200 reizigers in de trein bleven ongedeerd en zijn met een evacuatietrein naar Haarlem gebracht.

Aanzienlijke schade

Volgens ProRail is er aanzienlijke schade aan het materieel en de infrastructuur. Het bergen van de auto en trein en opruimen en herstelwerk duurt maandag nog de hele ochtend. De politie doet samen met ProRail onderzoek naar de aanleiding van het ongeluk.

Het spoortraject tussen Amsterdam en Haarlem was maandagochtend net weer in gebruik genomen nadat het vorige week wegens werkzaamheden de hele week gestremd was.

(c) Treinreiziger.nl

5 2 stemmen
Artikel waardering
9 Reacties
Oudste
Nieuwste Meest gestemd
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties
S.O. de Mieter
13 dagen geleden

Stond waarschijnlijk te telefoneren.
Komt op het fietspad ook vaak voor.

Dries Molenaar
12 dagen geleden
Antwoord aan  S.O. de Mieter

Voor fietsers is het aanbevolen niet rijdend te bellen.

S.O. de Mieter
12 dagen geleden
Antwoord aan  Dries Molenaar

Mee eens, ook niet rijdend tekstjes inkloppen of berichtjes lezen.
Voor je het weet bots je op een auto die op de fietsstrook staat te bellen.

Arjan krabbenbos
12 dagen geleden

Ambulances moeten met loeiende sirenes soms overwegen kruisen, daar krijgen ze in het normale verkeer ook voorrang voor! Dat er een botsing ontstaat tussen trein en auto is minder, maar materiele schade is nog altijd minder erg dan mensenlevens die bij zo n klap, dood zijn of zwaar verwond uit de strijd komen! Een trein kan eenmaal niet op volle snelheid stoppen, dat is ook gebeurd met een streekbus die op de chauffeur na strandde opeen overweg bij Bergen op Zoom. Gelukkig zijn hier geen slachtoffers gevallen, wel de enorme schrik van machinist en die buschauffeur! De bus heeft het helaas toen niet meer overleefd, de ambulance nu dus ook niet vandaag bij Halfweg Zwanenburg. Ik hoop dat er vandaag ook geen slachtoffers zijn gevallen, maar de schrik na zo n incident blijft groot!

Zuster B
12 dagen geleden
Antwoord aan  Arjan krabbenbos

Beste mensen,

Als oud ambulanceverpleegkundige en nu werkzaam bij de Veiligheidsregio moet ik toch even een aantal zaken rechtzetten. Een hulpverleningsvoertuig heeft inderdaad vrijstelling van het RVV ‘91. Maarrrr, niet van artikel 5 Wegenverkeerswet, dat zegt dat je nimmer een ander in gevaar mag brengen. Dat zou je doen bij een spoorwegovergang, vandaar dat je altijd stopt en nooit eromheen slingert. Een ambulancechauffeur of politie-agent is zich zeer goed bewust van de lang remweg van een trein en de gevolgen die het eventueel met zich meebrengt. Daarom zal je dit nooit zien, mocht een chauffeur dit toch doen, dan kan hij absoluut op weerstand rekenen, van zijn collega of achteraf via de NS of omstanders die klachten indienen. Kortom echt een doodzonde!!!!
Dan de casus van vanochtend, dit betrof een evenementenambulance, dus geen reguliere ambulance uit de regio. Het bedrijf EMS levert dit soort ambulances voor evenementen, zoals ADE. Toevallig was er in Halfweg een ADE feest (Awakenings), waar deze ambulance dienst draaide. Gelukkig alleen maar materiële schade.

Dries Molenaar
12 dagen geleden
Antwoord aan  Arjan krabbenbos

Eerst maar even afwachten.

Jochem Klomp
12 dagen geleden
Antwoord aan  Arjan krabbenbos

Goedemiddag Arjan,

Ik wil je absoluut niet persoonlijk aanvallen en heb wel een zekere rationele waardering voor je positieve uitingen op dit forum… Desalniettemin vraag ik me soms wel af: is wat je schrijft altijd van toegevoegde waarde?

Nieuwwester
12 dagen geleden

Die overweg had allang behoren te verdwijnen. Onbegrijpelijk dat deze extreem drukke spoorlijn niet wordt gemoderniseerd…

Dries Molenaar
12 dagen geleden
Antwoord aan  Nieuwwester

Misschien is het wegverkeer er niet zo intensief. Buiten de evenementen.