fbpx
Archieffoto Stefan Verkerk

Vrijdagochtend weer treinen tussen Geldermalsen en Den Bosch – herstel op schema

06 nov 2025 18:22

Na ruim een week kunnen vrijdagochtend weer de eerste treinen rijden tussen Geldermalsen en Den Bosch. Spoorbeheerder ProRail meldt dat het herstelwerk na het treinongeval van vorige week op schema ligt.

Aannemer Strukton heeft donderdagochtend het laatste laswerk gedaan. Ook wordt op donderdag het werk aan de zwaar beschadigde overweg afgerond. Als al het werk klaar is, gaan ProRail en NS nog testen of alles weer goed is. ProRail verwacht in de nacht van donderdag op vrijdag al goederen- en testtreinen te kunnen laten rijden.

Botsing trein en vrachtwagen

Het spoor tussen Geldermalsen en Den Bosch was gestremd nadat bij Meteren een trein op een vrachtwagen botste en ontspoorde. Dit richtte een grote ravage aan en beschadigde een kilometer aan spoor, en een overweg. Deze week reden er bussen en extra treinen in de spits op de route Utrecht – Rotterdam – Eindhoven – Heerlen.

Dit najaar veel hinder op traject

Als er vrijdagochtend weer normaal treinen rijden, is er een eind gekomen aan een nieuwe lange periode van hinder op het traject. Aan het einde van de zomer was er al een periode met veel vertragingen en treinuitval door spoorverzakkingen en onlangs was het traject twee weken lang gestremd vanwege werkzaamheden in Vught.

(c) Treinreiziger.nl

5 1 stem
Artikel waardering
18 Reacties
Oudste
Nieuwste Meest gestemd
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties
Hanzeboog
1 maand geleden

De ene spoor ongeluk is de andere niet. Aanrijdingen van treinen met auto’s/vrachtwagens zijn er altijd wel eens.

Maar deze vrachtwagen met aanhanger en boordevol peren was zwaar. Voeg daarbij dat een aantal Intercity de ontspoorde Intercity raakte. 2 V-IRM-M die elkaar raakten. Geen idee met welke snelheid dat gebeurde.

In Brabant zullen ze blij zijn dat de cruciale verbinding Utrecht – Den Bosch in gebruik is.

Dries Molenaar
1 maand geleden
Antwoord aan  Hanzeboog

De rammende VIRM stond stil en de tweede VIRM schampte met afgenomen snelheid de ontspoorde VIRM

Passepartout
1 maand geleden
Antwoord aan  Hanzeboog

In Utrecht zijn ze er denk ik ook heel blij mee. 😉

Daan
1 maand geleden
Antwoord aan  Hanzeboog

ik gok 130km/h dat is de max snelheid voor doorrijdende treinen daar.

Reiziger van de Trein
1 maand geleden

Fijn dat de treinen weer zullen rijden, deze storing zou extra vervelend zijn voor het zuiden dit weekend met de werkzaamheden rondom Rotterdam Centraal.

Baardstaart
1 maand geleden

Zeker omdat er speciale omrij-treinen van Vlissingen – Roosendaal – Breda – ´s-Hertogenbosch – Utrecht – Amsterdam als zijn gepland om op een goede manier rond Rotterdam te komen. Dus deze verbinding is dus echt essentieel met de komende werkzaamheden.

Jon Morgan
1 maand geleden

NS needs to do a much better job telling riders that substitute buses are available, when, how often, and where to catch them. Simply leaving people on the platform with vague messages that one run is canceled, and no further information, is unacceptable.

Mar
1 maand geleden
Antwoord aan  Jon Morgan

Maybe people need to use their brains….

Treincollega
1 maand geleden
Antwoord aan  Jon Morgan

There are signs to the buses at the station, staff to guide people to the buses, it is on the digital information displays, broadcasted, on the app, website, and on the news. The buses are also in the schedule and trip planner so you can plan a trip with the buses. In the app it shows where the buses stop.

Jorrit
1 maand geleden
Antwoord aan  Jon Morgan

What else do you think NS should do? In my experience the information given is already enough.

Arjan
1 maand geleden

Dat is goed nieuws! De met veel bombarie door NS aangekondigde extra treinen – begin deze week gekoppeld aan de serie 2000 Rotterdam CS – Utrecht v.v. – reden van Heerlen naar Utrecht maandag nog met Virm 8, maar vanaf dinsdag werd dat Virm 4 solo (op enkele uitzonderingen na) en vanaf woensdag werd het Eindhoven-Rotterdam v.v. met solo Virm 4. Geen idee wie dit verzonnen heeft, maar NS intern is het een goed gebruik om mensen na een wanprestatie omhoog te promoveren, dat zal hier ook wel gebeuren….. Hopelijk zal er na het vrijmaken van het baanvak weer een reelere materieelinzet plaatsvinden, want een reis die 2 uur langer duurt dan normaal als sardientjes in een ton wens je niemand toe. Gelukkkig is de prijsverhoging vanaf januari maar 6,9%

Treincollega
1 maand geleden
Antwoord aan  Arjan

Vanwege goederen paden en de drukte die de werkzaamheden bij Liempde veroorzaakte was het voor ProRail niet mogelijk om altijd de trein van Heerlen naar Utrecht te laten rijden. Daarom moest het toch opgeknipt worden de laatste dagen. Om het voorspelbaar en bijstuurbaar te houden is gekozen om dit structureel te doen, hierdoor konden de 703900 en 2000 wel weer rijden.

En de mat inzet was pittig, op korte termijn genoeg materieel regelen terwijl het al redelijk ontregeld was doe je niet zomaar. Verder reden vanaf dinsdag ook snelbussen, dus was de hoop dat minder mensen afhankelijk zouden zijn van de omreisroute.

Rudy
1 maand geleden

Nu merk je dat de NS de tweede Noord-Zuid route mist. Ooit was Amsterdam – Amersfoort – Kesteren – Nijmegen – Venlo – Maastricht een alternatieve route. De vage plannen voor een verbinding Utrecht – Breda hadden indien uitgevoerd ook geholpen.
Het had zelfs al geholpen als de Betuwelijn volledig elektrisch was en de Maaslijn dubbelspoor. Dan was de alternatieve route Utrecht – Geldermalsen – Nijmegen – Venlo – Maastricht.

Gert-Jan Hondelink
1 maand geleden
Antwoord aan  Rudy

De verbindingsboog van de Betuwelijn richting Nijmegen is i.v.m. de aanleg van de Betuweroute opgebroken. Treinen Utrecht-Maastricht v.v. via de oostelijke tak van de Betuwelijn kunnen daardoor niet rechtstreeks naar en van Nijmegen rijden, maar moeten eerst naar Arnhem om daar kop te maken.

Bert v.d.Bus
29 dagen geleden
Antwoord aan  Rudy

Geen slecht idee,het gebruik van de Betuweroute naar bijv.Nijmegen. Maar is die Betuweroute niet exclusief voor de vrachttreinen? En kunnen de NS-treinen hier eigenlijk wel overheen?

Arjan krabbenbos
1 maand geleden

Ongelukken liggen in een klein hoekje luidt het spreekwoord! Hopelijk gaan weggebruikers bij panne niet meer heen en weer rijden als ze panne met hun voertuig hebben. Direct door de dichte bomen rijden en als de sodemieter je aan de overkant jezelf aan de overkant veilig redden voor naderend onheil!

visseling
1 maand geleden
Antwoord aan  Arjan krabbenbos

Het is toch bepaald nog niet ´botertje aan de boom´ o[p Nd-Zd route
1.gisteren was er ook een langdurige stremming-deels- tussen Boxtel en Best, 2 uit 4 sporen buiten dienst. Mede met gevolg dat aansl. uit dh Haag naar Venlo de mist ingaat.
2.en hingen bvb in Eindhvn grote plakkaten dat weekend van 15+16/11 -dus eerstvolgend- weer buiten dienst is-nu wegens werken Houten-Geldermalsen.
Je mag nog blij zijn dat die werken vanwege gunstig weer vlot verlopen – had net zo goed geheel uitgeregend/stormd hebben kunnen zijn.
Die SEV-bussen waar de engelsman boven over klaagt-die kwamen pas later, (je kan in NL niet zomaar enkele dozijnen toeringcars optrommelen voor inzet, zelfs niet in een tijd dat er amper dagtochten etc zijn) maar werden weer wel op het radionieuws aangekondigd/gemeld. Al zou het te prijzen zijn als bvb ook alle conducteurs bij omroep en de screens in de treinen dat zouden tonen/melden.

Loek Voorn
1 maand geleden

Beetje spijkers op laag water: de getoonde spoorbrug bij Culemborg ligt niet op het traject tussen Geldermalsen en ‘s-Hertogenbosch.