alles over oenbaar vervoer
u bent hier: actueel
Nieuw: ook al gekeken op parkeren schiphol?

Zeven gewonden bij botsing trein en bus

zondag 28 juni 2009
Zeven gewonden bij botsing trein en bus
Zeven gewonden bij botsing trein en bus
Zeven gewonden bij botsing trein en bus
Zeven gewonden bij botsing trein en bus
Zeven gewonden bij botsing trein en bus
Zeven gewonden bij botsing trein en bus

(Novum) - Bij een botsing tussen een trein en een bus bij Halfweg zijn zaterdagnacht zeven mensen, onder wie de chauffeur en de machinist gewond geraakt. Niemand raakte zwaargewond. De trein raakte met een as ontspoord. Het duurt naar verwachting nog tot in de avond voordat het treinverkeer kan worden hervat.

Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Kennemerland was de geledenbus leeg en op weg om bezoekers van het festival Awakenings op te halen. In de trein van Haarlem naar Amsterdam zaten ongeveer tweehonderd mensen. Die zijn na de botsing onderzocht en met een bus naar Amsterdam gebracht.

Het ongeluk gebeurde rond 00.45 uur bij de spoorwegovergang van de Oude Haarlemmerstraatweg in Halfweg. De oorzaak van het ongeluk wordt onderzocht.

Een woordvoerder van spoorbeheerder ProRail laat weten dat het spoor over een lengte van zestig meter beschadigd is. Ook een wissel en de spoorwegovergang moeten worden hersteld en de trein moet nog worden weggesleept. De eerste prognose is dat de treinen rond 18.00 uur weer kunnen rijden.

Reizigers tussen Haarlem en Amsterdam worden geadviseerd om te rijden via Leiden. Verkeer richting het Noorden kan via Uitgeest reizen. Daarnaast worden er bussen ingezet tussen Amsterdam Sloterdijk en Haarlem.

Foto´s: Robby Hiel.

 
Tags: Storingen en vertragingen / Aanrijding en ontsporing
terug naar alle artikelen
 
Laat je horen, doe mee!
 
bezoekers van deze pagina hebben ook gelezen:
Werkzaamheden in het weekend van 11 en 12 februari do 9 feb  Werkzaamheden in het weekend van 11 en 12 februari
Reisplanner bijgewerkt tot en met vrijdag wo 8 feb  Reisplanner bijgewerkt tot en met vrijdag
Diverse storingen op het spoor - dinsdag 7 februari di 7 feb  Diverse storingen op het spoor - dinsdag 7 februari
Defecte bovenleiding zorgt voor vertraging rond Woerden di 7 feb  Defecte bovenleiding zorgt voor vertraging rond Woerden
NS dienstregeling tot en met minimaal vrijdag 10 februari aangepast ma 6 feb  NS dienstregeling tot en met minimaal vrijdag 10 februari aangepast
NS LoveTrain uitgesteld ma 6 feb  NS LoveTrain uitgesteld
LIVE: aangepast treinverkeer 5 februari zo 5 feb  LIVE: aangepast treinverkeer 5 februari
NS directeur denkt na over excuses zo 5 feb  NS directeur denkt na over excuses
Reizen met trein naar ArenA voor Ajax-FC Utrecht zo 5 feb  Reizen met trein naar ArenA voor Ajax-FC Utrecht
Toch weer problemen op het spoor za 4 feb  Toch weer problemen op het spoor


Storingen

Eindhoven-Venlo

zaterdag 11 februari 2012, 07:44 :
Oorzaak: politieonderzoek

Tussen Deurne en Helmond rijden geen treinen door politieonderzoek.
De extra reistijd is meer dan 60 min.
De verstoring is naar verwachting rond 9:30 uur verholpen.

Tot en met dinsdag aangepaste dienstregeling.

vrijdag 10 februari 2012, 20:50 :
Oorzaak: Onzeker weerbeeld

Onzeker weerbeeld
NS rijdt in iedere geval tot en met dinsdag volgens een aangepaste dienstregeling.
De Reisplanner is bijgewerkt.
Plan uw reis kort voor vertrek.


bron: Nederlandse Spoorwegen

Hotel   |    Adverteren   |    Contact   |    Colofon   |    Copyrights   |    Disclaimer   |    Pers   |    Webmasters   |    Vacatures   |    Over ons
Zwitserland per trein   |    Trein Berlijn   |    Trein Parijs   |    Trein Amsterdam   |    Treinreiziger.be   |    Parkeren Schiphol   |    Spamfilter   |    Creditcard