fbpx
Foto: ProRail/Stefan Verkerk

Nu mobiel bereik in alle tunnels HSL

04 feb 2025 10:17

Treinreizigers hebben nu mobiel bereik in alle tunnels van de hogesnelheidslijn tussen Amsterdam en Breda. Afgelopen maanden heeft KPN mobiele antennes geïnstalleerd in de laatste en langste tunnel; de zeven kilometer lange Groene Harttunnel.

KPN heeft, in samenwerking met andere aanbieders van mobiele telefonie Odido en Vodafone, jaren gewerkt aan het installeren van antennes in de vijf tunnels van de HSL. In 2018 kondigde KPN aan vanaf 2019 stapsgewijs mobiel bereik te realiseren. Door de vele tunnels viel het mobiele bereik bij reizigers verschillende keren weg tijdens een reis over het traject. Dat is nu verleden tijd.

Complexe klus

KPN spreekt over een ’bijzonder complexe klus’. De mobiele installaties, die 5G ondersteunen, moesten met een speciale techniek worden gemonteerd zodat ze bestand zijn tegen de druk die ontstaat door de hoge snelheden van de treinen. Ook kon er alleen tijdens buitendienststellingen in de tunnels gewerkt worden.

In 2021 was de Oude Maastunnel de eerste met mobiele dekking. De verwachting was toen dat het hele project, dat al sinds 2017 in voorbereiding was, in 2023 was afgerond. Dat is dus twee jaar later geworden. Volgens KPN wordt het mobiele netwerk de komende tijd gemonitord en waar nodig verbeterd.

Mobiel netwerk Schiphol ook dit jaar beter

De problemen met slechte bereikbaarheid in de Schipholtunnel en station Schiphol Airport moeten later dit jaar verholpen worden. Er is wel bereik maar het mobiel netwerk is traag en slecht bereikbaar. De verouderde apparatuur hier moet vervangen worden en dat gebeurt dit jaar in combinatie met de werkzaamheden die in opdracht van spoorbeheerder ProRail plaatsvinden in de tunnel.

(c) Treinreiziger.nl 

3.7 3 stemmen
Artikel waardering
Abonneer
Laat het weten als er

6 Reacties
Oudste
Nieuwste Meest gestemd
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties
Baardstaart
4 dagen geleden

Er is dus behoorlijk geinvesteerd om ook in tunnels bereikbaar te blijven en data beschikbaar te hebben en ik denk dat deze functionaliteit ook heel veel gebruikt gaat worden, gezien in de treinen veel mensen gebruik maken van hun smartphone.
En dat te realiseren dat ikzelf pas sinds 2,5 jaar zelf een smartphone heb, die aan mijn eisen (prvacy – niet/veel minder lekken naar big tech) voldoet en maak ik ook gebruik van mobiele data in de trein en bus. En bovendien is het ook erg handig om actuele reisinfo bij de hand te hebben.

Frans E.R. Eekhout
3 dagen geleden
Antwoord aan  Baardstaart

Dat laatste is een zeer groot pluspunt dat men bijvoorbeeld een NS reisplanner kan gebruiken omdat er vaak het nodige veranderd en als men een dag met het OV reist wel wilt weten o f men aansluitende verbindingen heb en er niet voor de zoveelste keer een trein, bus, metro uitvalt. Ik gebruik de reisplanner als ik reis noodgedwongen regelmatig, doe er weleens mijn voordeel mee, maar als ik even boodschappen doe of een blokje om loop laat ik het ding thuis.
Trouwens zittend in een trein of ander OV vervoermiddel is het ook goed om eens gewoon lekker naar buiten te kijken naar het veranderende landschap dan altijd naar een schermpje. Zo’n verbinding in een tunnel kan in noodgevallen handig zijn, maar altijd en eeuwig het ding bij je hebben is bijna een “verslaving” geworden voor veel mensen. Echt internetten doe ik wel thuis op mijn laptop.

N...
3 dagen geleden
Antwoord aan  Frans E.R. Eekhout

Ik weet niet hoor, maar dan kunnen ze beter de 5G uitzetten buiten de tunnels en alleen maar aan in de tunnels. Het uitzicht vanuit de groene-hart-tunnel is nu niet zo heel interessant xD.

Johan
3 dagen geleden

Slechts een dikke 15 jaar te laat voor de opening van de HSL zuid.

De mobiele installaties, die 5G ondersteunen, moesten met een speciale techniek worden gemonteerd zodat ze bestand zijn tegen de druk die ontstaat door de hoge snelheden van de treinen.

Pff, alsof dit wereldwijd de eerste technische installatie is die wordt gemonteerd in een tunnel waar treinen (in theorie) met 300 km/h doorheen zouden kunnen rijden. Maar goed, fijn dat het spul nu steviger vastzit dan die viaducten even verderop.

Daan
3 dagen geleden
Antwoord aan  Johan

Tja, hier is geen snelweg die er tegenaan loopt te drukken.
https://www.infrasite.nl/rail/2024/02/14/drijvende-a4-mogelijk-medeoorzaak-hsl-problematiek/

Udo vossen
2 dagen geleden

Jammer dat het 18 jaar geduurd heeft; het was echt drama. Fijn dat eindelijk onze KPN verlichting brengt