Update – Tot maandag toch weer geen treinen op Maaslijn
07 aug 2026 5:00
Er rijden van vrijdag tot zondag en met toch weer geen treinen over de Maaslijn tussen Boxmeer en Venray. Donderdag reden er beperkt treinen nadat er sinds maandag geen treinverkeer mogelijk was door een bosbrand in natuurgebied Boschhuizerbergen bij Venray.
De brandweer was de brand woensdag meester waarna het treinverkeer donderdag weer op gang kwam. Er reed elk uur een stoptrein tussen Boxmeer en Venlo in beide richtingen. De verwachting was eerst dat vervoerder Arriva in de middag terug zou kunnen naar de normale halfuursdienstregeling, maar ’s middags werd na het oplaaien van het vuur besloten de beperkte dienstregeling tot maandag voort zetten.
Later besloten vrijdag niet te rijden
Later op donderdag kwam Arriva hiervan terug en werd besloten vanwege de doorgaande bluswerkzaamheden van de brandweer op vrijdag de treinen aan de kant te houden. Vervolgens werd vrijdagochtend gemeld dat de treinen naar verwachting pas maandag weer gaan rijden.
Geen betrouwbare dienstregeling mogelijk
Volgens Arriva kan er door het bluswerk geen betrouwbare dienstregeling worden geboden. Er rijden weer bussen tussen Boxmeer en Venray. Vanaf Venray rijden de treinen wel naar Venlo en verder.
Hele traject nu gestremd
Tussen Nijmegen en Boxmeer rijden geen treinen vanwege geplande werkzaamheden voor de elektrificatie van de Maaslijn. Met zo’n 22.000 reizigers per dag is de Maaslijn een van de drukkere regionale trajecten in Nederland.
(c) Treinreiziger.nl
Als de blusinspanningen nog deels aan de gang zijn, lijkt mij het ook beter om daar geen treinen te laten rijden. Dat hindert elkaar en dus een beter idee om daar de treinen even daar niet te laten passeren Busvervoer kan dan tijdelijk de dienst overnemen en kunnen ook eventueel uitwijken, als er op hun route weer geblokkeerde wegen zijn door brand of bluswerken. Het blijft vervelend om extra te moeten overstappen en een langere reisduur, maar de drukte valt nu ook mee vanwege de zomervakantie. Ik hoop dat alles binnenkort weer normaal wordt en dat de werken aan de verdere vernieuwing van deze Maaslijn probleemloos wordt afgerond eind 2027!
Het is een waarheid als een koe, dat BUSvervoer per definitie een langere reisduur betekent en zeker als je extra moet overstappen. Dat is in heel Nederland zo en dat geldt ook voor de bussen van Arriva.
De werkzaamheden aan de Maaslijn kunnen – als alles meezit – eind 2027 afgerond worden.
Ik wens alle ov – reizigers die daarmee te maken hebben/krijgen tot die tijd een goeie reis + veel geduld en sterkte!
Vanuit Venlo rijden frequente intercitytreinen van de NS richting Helmond en Eindhoveni en verder naar de Randstad en naar het zuiden in combinatie met de treinen van Arriva tussen Venray en Venlo.
Goed dat men weer overgaat tot TVV, dus bus i.p.v. trein als dat de veiligheid ten goede komt en meestal worden er wel comfortabele touringcar bussen ingezet.
Als de natuur een handje meehelpt met heel véél regenwater als blus water (!) komt dat iedereen ten goede en is dat voor ons allen win-win situatie en daarom moet men nu voorzorgsmaatregelen nemen middels bus als vervangend treinvervoer.
Toch weer niet altijd. De BUS=normale lijn ARV-pooit ZuidOoster, Venlo-Nijmegen, via Mook-Gennep- doet hhet sneller als de combi van SEV-bus+trein.
Er zijn diverse trajecten in dit land waar de regiobus aanzienlijk sneller is als de trein-maar dan vooral als er geen direke treinlijn is. Bvb Apeldoorn naar Harderwijk-Zwolle-Arnhem, Utrecht naar Leerdam/Gorkum etc.
Meespeellt dat die SEV-bussen hier vaak zeer slecht geregeld (of beter-ongeregeld) zijn-tot chauffeurs die niet eens de route kennen en dan dat idiote gedoe met om/over/doorsjekken wel/niet op de koop erbij.
Ja, maar die doet de plaatsen aan de Brabantse kant niet aan.
Dit staat op de reisplanner van ‘Rijden de treinen’.
Laatste update
7 augustus 2026, 06:59
Tussen Boxmeer en Venray rijden er geen treinen door inzet van de brandweer.
Dit duurt tot ongeveer 23:45 uur op zondag 9 augustus 2026.
Advies
Er rijden stopbussen tussen Boxmeer, Vierlingsbeek en Venray.
Let op! Tot en met 9 augustus rijden er geen treinen. De reisplanner wordt per dag bijgewerkt.
Treinmaatregelen
Stoptrein 32200 Roermond – Boxmeer rijdt niet tussen Boxmeer en Roermond
https://www.rijdendetreinen.nl/storingen/67851-6-augustus-2026-inzet-brandweer-nijmegen-venlo
https://www.ns.nl/reisinformatie/actuele-situatie-op-het-spoor/disruption?id=6066642
Volgens de NS rijden tot ongeveer zondag 9 aug 23:45 geen treinen. Er worden stopbussen ingezet.