fbpx
Werktrein Lady bij station Blaak in Rotterdam in 2023. Foto: Stefan Verkerk Fotografie / Treinreiziger.nl

Spoor tussen Alkmaar en Hoorn week dicht voor spoornieuwing met de ‘Lady’

22 sep 2026 10:06

Het treinverkeer tussen Alkmaar en Hoorn ligt begin oktober (5-11 oktober) een week lang stil wegens werkzaamheden. Het spoor wordt met de speciale werktrein ‘Lady’ vervangen waardoor de stremming korter is dan normaal, aldus spoorbeheerder ProRail.

Op het spoortraject rijden vanaf maandag 5 oktober tot en met zondag 11 oktober alleen treinen tussen Alkmaar en Heerhugowaard. Tussen Heerhugowaard en Hoorn laat NS snelbussen rijden en taxibusjes als stopbus.

Enorme werktrein verkort werktijd

Het spoor tussen Heerhugowaard en Hoorn wacht een grote vernieuwing. Spoorstaven, ballast en dwarsliggers worden vervangen. Hierbij zet aannemer Swietelsky de enorme werktrein RUS1000 in, ook wel Lady genoemd. De werktrein rijdt stapvoets over het spoor en vervangt het spoor al rijdend. Omdat de Lady zowel het oude spoor verwijdert als het nieuwe materieel plaatst, duurt het vernieuwen en dus de buitendienststelling korter dan normaal.

Voor het werk moeten ook verschillende spoorwegovergangen op het traject worden afgesloten. Hiervoor komen omleidingsroutes.

(c) Treinreiziger.nl

Abonneer
Laat het weten als er

2 Reacties
Oudste
Nieuwste
Martin
9 minuten geleden

Mooi zo. Wel toch erg jammer dat de gedeeltelijke spoorverdubbeling nooit is doorgegaan (de bruggen zijn er al jaren op voorbereid); was een zegen geweest voor de punctualiteit – niet meer kruisen in Obdam.

Baardstaart
12 seconden geleden

Leuk is het nooit dat het spoor weer een periode uit ligt voor spoorvernieuwing, maar het goede nieuws is wel dat er nu een machine wordt gebruikt, die het spoor volledig automatisch kan vervangen, waardoor het oponthoud tot een week beperkt kan worden.