fbpx

Dinsdag weer spoorstaking in België – ondanks gesprekken

04 apr 2025 14:18

In België dient de volgende spoorstaking zich weer aan. Dinsdag 8 april staakt Belgisch spoorpersoneel voor de twintigste dag in 2025.

De nieuwe staking begint al op maandagavond 7 april om tien uur en eindigt 24 uur later. Door de staking zullen er minder Eurocity Direct- en EuroCity-treinen naar Brussel rijden. In België rijdt de nationale spoorwegmaatschappij NMBS een minimale dienstregeling. Naar verwachting rijden de Eurostar-treinen en TGV’s vanuit Frankrijk wel volgens schema al kunnen ook deze treinen nog met uitval te maken krijgen.

Kaartjes langer geldig

Kaartjes voor de Eurocity Direct- en EuroCity-treinen zijn nu ook geldig op zondag 7 en woensdag 9 april. Reizigers kunnen ook via de klantenservice of het eigen account bij NS International hun kaartje gratis annuleren of wijzigen. Kaartjes voor de regionale treinen van Roosendaal naar België zijn geldig in de EuroCity-treinen.

Bedrijven betreuren staking

De laatste, ruim een week durende, spoorstaking eindigde afgelopen maandag. De directies van de Belgische spoorbedrijven HR Rail, Infrabel en NMBS laten weten de nieuwe staking te betreuren. Er is al een overleg gestart tussen de bedrijven, de vakbonden en de minister voor mobiliteit Crucke, maar ondanks dat de gesprekken weer lopen, gaat de staking door.

De vakbonden hebben aangekondigd tot en met juli stakingsacties te houden.

(c) Treinreiziger.nl 

5 3 stemmen
Artikel waardering
1 Reactie
Oudste
Nieuwste Meest gestemd
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties
treingraag
19 dagen geleden

Pensioenleeftijd dingetje? Gelijk hebben ze. 65 of eerder en voila, vola, stoppen en AOW!!