Pas vanaf zaterdagochtend weer treinverkeer rond Woerden – na brand in onderstation
12 jun 2026 20:47
Tot zaterdagochtend rijden er geen treinen meer tussen Gouda en Utrecht en tussen Woerden en Bodegraven. Vrijdag kwam het treinverkeer aan het eind van de middag stil te liggen omdat de stroom uitviel.
Omdat de stroom plotseling uitviel door een brand in een onderstation in Woerden vielen drie treinen stil. Even na half acht kon spoorbeheerder ProRail melden dat de evacuatie van alle 1300 reizigers uit die treinen is afgerond. De brand is ook geblust maar het herstel van de stroomvoorziening zal nog de hele avond duren.
NS zet bussen in
De NS zet snelbussen in tussen Gouda-Woerden-Utrecht Centraal en bussen tussen Woerden en Bodegraven. Reizigers tussen Woerden en Breukelen moeten omreizen via Utrecht met bus en trein.
Veel schade
Volgens ProRail heeft de brand in het onderstation veel onderdelen beschadigd en zal het herstel lang duren. In ieder geval duurt de reparatie nog de rest van de avond en de nacht. Zaterdagochtend moet blijken of de treinen weer kunnen rijden. NS raadt reizigers aan voor vertrek de reisplanner te raadplegen.

(c) Treinreiziger.nl
Gelukkig zijn alle gestrande reizigers geëvacueerd. Zal toch even schrikken geweest zijn.
Prorail succes gewenst om alle schade zo goed en snel mogelijk te herstellen.
Hoezo schrikken geweest? Ze zaten in de trein en de brand heeft niks met de trein te maken…
Ik heb heel veel geluk gehad toen ik trein eerder had genomen. Toen ik fietste naar huis zag ik onderweg rook uit transformator huisje. Wist dat dit foute boel was had ook meteen 112 gebelt om 15:35. Rook lijkt echt uit de ventilatie units op dak te komen. (Overigens vindt ik het geen probleeem als iemand deze foto wordt gebruikt zolang er maar mij verwezen wordt.