Vanaf december directe bus tussen Terneuzen en Gent
Er komt vanaf december een directe bus tussen het Zeeuwse Terneuzen en de Belgische stad Gent. De nieuwe buslijn is opgenomen in de nieuwe Zeeuwse busdienstregeling die vanaf 13 december uitgevoerd wordt door vervoerder EBS.
In de nieuwe dienstregeling, die dinsdag door Gedeputeerde Staten werd goedgekeurd, worden volgens de provincie 21 verbeteringen uitgevoerd waarvan de nieuwe buslijn er een is. De internationale buslijn gaat jaarlijks tussen de 1,2 en 1,4 miljoen euro kosten waarvan Zeeland en Vlaanderen ieder de helft betalen.
Elk uur bus van en naar Gent
De buslijn Gent – Terneuzen wordt uitgevoerd als een uurdienst tussen busstation Terneuzen en Gent Dampoort, met haltes bij nieuwe hubs nabij de Axelse Vlakte en Westdorpe. Momenteel is een busrit tussen de twee plaatsen alleen mogelijk met meerdere overstappen. De reis duurt dan meer dan twee uur, terwijl een autorit ongeveer 45 minuten duurt.
Suggesties gemeenten en dorpsraden
Volgens gedeputeerde Harry van der Maas heeft de provincie samen met EBS bij de Zeeuwse gemeenten suggesties voor verbeteringen besproken. “We hebben ook bij dorpsraden ideeën opgehaald en soms kwam er ook een wethouder op de lijn.” Veel andere verbeteringen betreffen het handhaven van lijnen en frequenties en hier en daar een uitbreiding.
Verbetering op Tholen
Voor de bus tussen Zierikzee en Rotterdam worden twee ritten per uur gehandhaafd. Eerdere plannen om minder ritten te rijden worden daarmee niet doorgevoerd. Op Tholen worden buslijnen verbeterd. De routes van de scholierenlijnen worden eenvoudiger. In de ochtend- en middagspits komen er extra bussen tussen Sint-Annaland en Sint Philipsland en Bergen op Zoom en Oude-Tonge.
Scholierenlijnen doorgezet
De scholierenlijnen 646 en 647 tussen Walcheren, Goes en Krabbendijke blijven voorlopig rijden. Dit blijft zo tot de ERTMS-testen op het spoor in 2029 klaar zijn en de treinen weer betrouwbaar kunnen rijden. Door de testen rijden er vier maanden geen treinen over de Zeeuwse Lijn.
Op Walcheren zouden snelle busverbindingen komen tussen Domburg – Middelburg en Westkapelle – Middelburg. Maar volgens de provincie blijkt in de praktijk dat de aansluitingen op de trein onhaalbaar zijn. Daarom blijven de huidige routes van lijnen 52 en 53 grotendeels bestaan.
EBS blijft komende twaalf jaar
EBS start met ingang van de nieuwe dienstregeling in december de nieuwe concessie voor het busvervoer in Zeeland. De aanbesteding van de concessie verliep problematisch. In eerste instantie had geen enkel bedrijf zich gemeld om bussen te rijden in Zeeland. In een nieuwe ronde meldden zich wel vervoerders. EBS heeft de concessie voor de komende twaalf jaar.
Elektrische bussen
Eind vorig jaar heeft EBS 73 elektrische bussen besteld bij het Chinese BYD. Deze bussen gaan vanaf december in de provincie rijden onder de merknaam ‘Reizen door Zeeland’.
(c) Treinreiziger.nl
Weer een misser om bij EBS uit te komen. Hier in de Zaanstreek gaan ze pas over een maand (2 jaar na ingang van de concessie!) volgens de in de concessie vastgestelde dienstregeling rijden. Het is begrijpelijk dat het korte tijd duurt om de overgang naar een andere concessie goed draaiende te krijgen, maar 2 jaar bewijst dat het bij EBS een stelletje prutsers zijn waar goedkoop duurkoop wordt.
Gelukkig gaat het bij alle andere concessie-overgangen wel goed, dus zou de overgang naar een andere vervoerder dan EBS geen problemen opleveren.
O, wacht… #qbuzz #transdev #arriva #keolis
Even een greep uit de concessieovergang “successen”. Hier zijn de overgangen behoorlijk chaotisch verlopen. – Verder wil dit niet zeggen dat de concessie nu slecht verloopt. Arriva Twente waar ik woon functioneert nu behoorlijk goed. – Ook belangrijk te vermelden is dat het om alle vervoerders gaat en niet alleen om EBS.
En dan weer dezelfde fouten (nieuwe vervoerder, nieuwe bussen, overstap naar electrisch, nieuwe werkwijzen, …. en dat allemaal in een dag), maar dan nog een paar maten erger omdat in Zeeland ook naar een nieuw OV systeem wordt overgestapt. En dan heeft EBS ook nog eens een slechte naam.
En BYN (Build Your Nightmare) bussen… Daar hebben we in Overijssel ook wel onze ervaringen mee. (https://www.oost.nl/nieuws/2204466/chauffeurs-komen-strompelend-naar-buiten-dit-is-er-mis-met-bussen-in-overijssel-en-gelderland) – [Overigens zijn deze bussen NIET door EBS, maar door Keolis aangeschaft…]
Autoloze Zeeuwen, heb je een rijbewijs – koop een auto, anders doe je zelf een plezier en haal aub een deeltaxipas, want die ga je vanaf december bikkelhard nodig hebben. Of kijk of een Cantaatje wellicht iets voor je is.
BYD Buy your disaster
Niet helemaal waar. De E-bussen vervangen de oudjes langzaam maar zeker in en rond Zaandam. Ik kan al zeker een jaar electrisch naar het station!
Bij mijn beste weten rijdt er nu al-weekends only, een NL bus naar Gent. Om de 2 uur, meen ik. ALS dit plan zo doorgaat, gezien de hoge bijdrage uit Vlaanderen, zal er zeker een dienst van deLIJN worden geïntegreerd. Benieuwd hoe dan de tarifiëring wordt geregeld-al is er een voorbeeld met de Bresjes-Brugge lijn.
Ee Belse enthousiast heeft ooit een site opgezet met alle grensbussen/treinen van daar-ook naar de andere buurlanden. Grenstreinbus.be-maar is niet netjes bijgehouden.
Het verbaast me dat er blijkbaar diensten van Tholen (bijnaam Flippeland en Stalland, aldaar) naar Ouwe Tonge komen-niet echt een logische route. Al loopt er wel een lijn vanuit Krabbegat (BoZoom)-een nette overstapplek net voorbij de wegsplitsing zou dan al fors schelen.
Voor degenen die zich anders afvragen: Krabbendieke heeft een grote middelbare school voor de wijde omgeving.
Een hoofdmoot van toch steeds vaker voorkomende problems bij overgang naar nieuwe uitbater blijkt toch grof personeelstekort te zijn. Speelt ook in Zeeland: Conx heeft afgelopen jaar in Spanje een dozijn of zo al bevoegde buschauffeurs geworven.
Ik vind het ook nog steeds zeer bijzonder dat een bus die wel regelmatig gaat. Tilburg-Turnhout (zelfs 2 keer per uur) niet in 9292.nl is opgenomen. Ik heb er een vraag over gesteld. Antwoord wij hebben geen gegevens en we gaan ze ook niet opvragen. Serviceniveau anno 2026.
Tik op google EBS en Problemen in en je krijgt een waslijst te zien. Ik weet nu al dat in februari 2027 hierover een artikel gaat komen. Misschien kan Hildebrand alvast vooruit werken of één van die andere topics over chaotisch busvervoer na concessiewisseling kopiëren. Eén punt keert altijd terug.
Beloftes worden nooit waargemaakt en er zijn altijd tal van oorzaken.
In 2014 reed er al een bus van Terneuzen naar Gent; aankomst was op ‘t Zand en reed direct weer terug naar Terneuzen. Reistijd 45 minuten nonstop en om de 2 uur. Bus viel onder Nederlandse concessie en hoefde niet extra voor Belgisch traject te betalen. In beide gevallen dus niet door rijden naar het hoofdstation van Gent.
Nu duurt de rit meer dan twee uur. In de lucht blijft hangen wat de nieuwe reistijd zal zijn. In de reacties(!) lees ik ergens drie kawrtier; zoiets hoort in het artikel zelf te staan.
De vraag is: hoe krijg je voldoende reizigers in deze bus? Hoe ziet de promotiecampagne eruit? Wie betrek je erbij?
Gent-Dampoort is een OV-knooppunt en ligt een stuk dichterbij het Belfort en de kathedraal dan station Gent-Sint-Pieters (het hoofdstation).
Alle Intercity’s van Antwerpen naar Gent stoppen op Gent-Dampoort. Bijna uniek voor een Belgisch station, maar Gent-Dampoort heeft een lift naar het perron!
ER is toch een goederenspoorlijn tussen deze twee steden, wordt die niet (opnieuw) opgestart voor reizigersvervoer of blijft het bij een bus ?
Wonder …
Het is sowieso nog een wonder dat Zeeuws Vlaanderen bij Nederland hoort, hoe zou het zijn geweest als het deel van België was geweest of geworden, had je bij Breskens een grenscontrole gehad na de veerdienst Vlissingen – Breskens en eind jaren zestig na de veerdienst Hoedenkenskerke – Terneuzen, Paspoort A.U.B. !