alles over oenbaar vervoer
u bent hier: actueel
Nieuw: ook al gekeken op parkeren schiphol?

Treinreiziger nog niet gewend aan OV-chipkaart

maandag 30 november 2009
Dit artikel zit in dossier: OV Chipkaart
Treinreiziger nog niet gewend aan OV-chipkaart

Sinds oktober konden reizigers met een anonieme ov-chipkaart per trein reizen. Sindsdien hebben 6500 reizigers hun OV-chipkaart geactiveerd. In totaal hebben deze reizigers 25.000 reizen gemaakt. Vanaf morgen (1 december) kunnen reizigers ook met een voordeelurenkaart chippen. Nog niet iedereen is gewend aan de chipkaart: 3,5% van de reizigers vergeet uit te checken.

Ook de incheckpalen konden reizigers soms niet goed vinden. Van de achthonderd incheckpalen die zijn neergezet op treinstations in het land zijn inmiddels 118 palen verplaatst, omdat mensen ze niet goed konden vinden.Tot september 2010 komen er nog 1200 palen bij.

Amsterdam Bijlmer
Vooral op stations waar zowel NS als de GVB kwamen, hadden treinreizigers moeite om het onderscheid te zien tussen de in- en uitcheckpalen. Dat probleem speelt onder andere op Amsterdam Bijlmer, Amsterdam Amstel en Amsterdam Zuid. Met name in Amsterdam Bijlmer kwamen de problemen het vaakst voor.

Geld terug
Reizigers die vergaten uit te checken, vroegen nauwelijks hun geld terug. Terwijl bij 3,5 procent van de reizen niet werd uitgecheckt, heeft slechts 0,8 procent van de klanten heeft zich gemeld met een verzoek tot terugbetaling. De NS rekent een instaptarief van 20 euro.
Wanneer de reis duurder is dan die 20 euro heeft de reiziger er dus voordeel bij om niet uit te checken. 

Treinreiziger.nl
Vanaf morgen kunnen ook vaste klanten reizen met de OV-chipkaart. Dat moet wel online worden aangevraagd via ns.nl. Als de voordeelurenkaart vervolgens bij de automaat of servicebalie is geactiveerd kan er echt op gereisd worden.
Jacques Huberts, directeur NS Reizigers en Boukje Bügel, commercieel directeur NS Reizigers zullen morgen met de trein reizen en reizigers hierop wijzen. Treinreiziger.nl reist met hen mee. Lees hier het interview over de OV-chipkaart

 
Tags: OV-chipkaart
terug naar alle artikelen
 
bezoekers van deze pagina hebben ook gelezen:
Ministerie schorst consultant wegens fraudezaak GVB vr 30 mrt  Ministerie schorst consultant wegens fraudezaak GVB
GVB onderzoekt mogelijke miljoenenfraude do 29 mrt  GVB onderzoekt mogelijke miljoenenfraude
Connexxion wil geen belang in OV-chipkaart ma 27 feb  Connexxion wil geen belang in OV-chipkaart
OV-chipkaart blijft voorlopig instabiel za 25 feb  OV-chipkaart blijft voorlopig instabiel
OV-chipkaartbedrijf TLS op de schop wo 22 feb  OV-chipkaartbedrijf TLS op de schop
Aandeelhouders OV-chipkaart willen geld terug wo 22 feb  Aandeelhouders OV-chipkaart willen geld terug
Staatsloten voor NS-voordeelurenkaarthouders di 21 feb  Staatsloten voor NS-voordeelurenkaarthouders
Geen coulance voor OV-reiziger met abonnement di 7 feb  Geen coulance voor OV-reiziger met abonnement
Honderdduizend OV-chipkaarten defect ma 6 feb  Honderdduizend OV-chipkaarten defect
Storing OV-chipkaart weer verholpen di 10 jan  Storing OV-chipkaart weer verholpen


Storingen

Arnhem-Zutphen

woensdag 23 mei 2012, 20:05 :
Oorzaak: beschadigde bovenleiding

Tussen Arnhem en Zutphen rijden geen treinen door een beschadigde bovenleiding.
De extra reistijd is meer dan 60 min.
De verstoring is naar verwachting rond 23:00 uur verholpen.
Reizigers tussen Arnhem en Zwolle reizen via Utrecht Centraal.


bron: Nederlandse Spoorwegen

Hotel   |    Adverteren   |    Contact   |    Colofon   |    Copyrights   |    Disclaimer   |    Pers   |    Webmasters   |    Vacatures   |    Over ons
Zwitserland per trein   |    Trein Berlijn   |    Trein Parijs   |    Trein Amsterdam   |    Treinreiziger.be   |    Parkeren Schiphol   |    Spamfilter   |    Creditcard    |    F1 Tickets