Eerste Arriva-trein in nieuw RRReis-jasje treedt in dienst van en naar Zutphen
08 mei 2025 14:43
Treinreizigers op de trajecten Zutphen – Winterswijk en Zutphen – Apeldoorn stappen vanaf vrijdag in een trein met nieuw uiterlijk. Arriva trein 374 Jan Terlouw is uitgevoerd in het nieuwe paars-blauw-groen van RRReis en gaat na een proefrondje op donderdag vrijdagochtend de dienstregeling in.
Alle 24 treinen van Arriva in de Achterhoek en Rivierenland krijgen, volgens afspraak met de provincie Gelderland, de RRReis-huisstijl. Arriva is het eerste treinbedrijf dat rijdt met de nieuwe RRReis-kleuren. De andere treinen van Arriva rijden nog in het rood-wit rond.
De oude standaard stoptrein, die dinsdag op de Valleilijn tussen Amersfoort en Barneveld Zuid een rentree op het spoor maakte, is in de oude Valleilijn-kleuren terug op het spoor gebracht. De trein vervangt de Protostreinen van de Valleilijn die gerenoveerd worden en daarbij ook in een RRReis-jasje gestoken worden.
Treinen ook van binnen verbouwd
Eind vorig jaar won Arriva de aanbesteding Achterhoek Rivierenland. Vanwege de nieuwe concessie krijgen de treinen ook allemaal toiletten, nieuwe bekleding op de stoelen, een stiltecoupé en een eerste klasse. De treinen gaan ook op de fossielvrije brandstof HVO rijden waardoor de CO2-uitstoot met 90 procent wordt teruggebracht. De vernieuwingsoperatie van het materieel neemt twee jaar in beslag.
Steeds meer streekvervoer onder eigen merknaam
RRReis is de merknaam voor al het regionale openbaar vervoer in de provincies Gelderland, Overijssel en Flevoland. De bussen rijden al langer rond onder de RRReis-naam en -huisstijl. Er rijden in totaal vijf vervoerders onder de naam RRRreis. Steeds meer regionaal en lokaal vervoer in Nederland rijdt onder een merknaam die de concessieverlener oplegt in plaats van het eigen merk.
© Treinreiziger.nl
Krijgen de vernieuwde Arriva en Breng GTW’s ook stopcontacten in de tweede klasse? Weet iemand dat?
Ik ben geen voorstander van eigen merknaam en huisstijl.
Leidt tot verwarring en meer kosten.
Houdt het simpel.
NL-ticket/ klimaatticket NU!
Nu hopen dat de Lintjes op de Zutphen – Oldenzaal lijn een baaldag hebben dan kunnen we hier ook mee met deze vernieuwde treinen. Immers af en toe rijdt er weleens een rood GTW-tje van Gelderland op onze lijn.
Verder hoop ik dat HVO afgewerkte fituurvet is, want dan kan ik ook genieten van de geuren van mijn favoriete gerecht.
Ik hoop vooral dat die krengen uit het Noorden terug mogen naar het Noorden. Die halen namelijk de rijtijden gewoon niet betrouwbaar.
Hoezo krijg ik hier nu weer minnetjes voor, dit is gewoon waar.
De GTWs uit het Noorden acceleren zodanig beroerd dat vanuit Zutphen de overstap in Hengelo heel erg krap is. De overstappen richting tenminste bus 9 haal je uit een GTW gewoon niet in Hengelo.
Leuk toch die bonte kleuren van treinen en bussen in het OV anno 2025.
Een tijd lang waren ze vooral geel en mag de spoorliefhebber in het groot en klein als miniatuur zich nu verheugen op de zoveelste kleurenpalet van een vervoerder zoals RRR. Voornaamste is dat ze veilig en waar voor z’n geld bieden en de reiziger er mee een plezierige treinreis geboden wordt.
Ik vind dat de geliberaliseerde vervoerders vaak een beter product leveren dan de NS.
De naam RRReis komt uit een reclame bureau, die namens Gelderland, Overijsel en Flevoland een nieuwe naam en een nieuwe huisstijl mochten maken. De samenwerking tussen 3 provincies om beter OV te kunnen leveren vind ik een goed idee. En de naam RRReis zeg ik altijd. Van de makers van Breng. Ook zo een slechte merknaam. Aan het kleurenpalet zelf is weinig mis.
Bovendien zitten provincies meestal er beter op als de door hun ingehuurde vervoersbedrijven een wanprestatie leveren dan de staat op de NS. Daar is het de NS zegt iets en de politiek zegt dan alleen.. Het zij zo… (Amen)
De maker van Breng is ook de bedenekr van Basiqair dat Transavia bijna ten gronde bracht?
bureau dat …..
Dit is toch allemaal geplakt?