fbpx

In beeld: Oude RET-bussen op de trein richting Italië, onderweg naar Griekenland

01 dec 2020 10:33

49 oude bussen van de Rotterdamse vervoerder RET zijn onderweg naar Griekenland. Een deel van het transport, van Wörgl in Oostenrijk naar Trento in Italië, gaat per trein.

Per trein over de Brennerpas

En dat is best bijzonder, want volgens de Oostenrijkse spoorwegen is het voor het eerst in de geschiedenis dat er bussen meegaan met deze Rollende Landstraße, vaak afgekort als RoLa.

De bussen komen overigens niet rechtstreeks uit Rotterdam. De bussen zijn eerst verkocht aan het Duitse OMR, één van de grootste bushandelaren in Europa. Vanuit Duitsland zijn de bussen onderweg naar het Griekse Thessaloniki.

De tweedehands bussen zijn in kleine groepen van 5 tot 9 bussen tegelijk vervoerd. Vervolgens zijn de bussen de veerboot opgereden, om hun weg richting Griekenland te vervolgen.

Foto’s: © OMR / ÖBB

22 gedachten aan “In beeld: Oude RET-bussen op de trein richting Italië, onderweg naar Griekenland”

  1. Piet schreef:

    De bussen zijn vervoerD met een D

    1. Harrie Baken schreef:

      Nee, ‘in kleine groepen van 5 tot 9’. 😉

      1. dries molenaar schreef:

        met een snelheid van 40-45 ?

  2. Henny schreef:

    Goeie zaak. Onzin en zeer milieu belastend om werktuigen te verschroten die technisch nog lang niet versleten zijn.

    1. Johan schreef:

      Dat is lang niet altijd waar. Soms is een nieuw werktuig zoveel minder milieubelastend tijdens gebruik dan het oude, dat het opweegt tegen de milieubelasting van slopen en nieuwbouw.

  3. appie h schreef:

    Toen wij uit Rotterdam vertrokken.
    De mooiste bus die dr is,MB Citaro.

  4. Arjan Krabbenbos schreef:

    Deze oudere Citaro-bussen reden ook vaak op lijn 126 van Maassluis West via Vlaardingen en Schiedam en terug. Met de bekende rood-groene stoelbekleding waren dit fijne bussen. Thans is het materieelpark bijna allemaal vernieuwd met nieuwe elektrische of hybride voertuigen.
    Hopelijk gaan ze letterlijk en figuurlijk een zonnige toekomst tegemoet in Griekenland. Dat de ROLA gebruikt is voor het transport is een prima en duurzame actie geweest, Hopelijk gaat dit in de toekomst ook vaker gebeuren!

    1. dries molenaar schreef:

      Ja, duurzaam. Tijdens een rit op diesel naar een bestemming waar ze nog jaren op diesel zullen rijden.

      1. Jasper schreef:

        Ik denk dat de bussen die ouder zijn en daarrijden nog meer diesel verbruiken, en dan zijn deze bussen een goede winst, niet iedereen kan het nieuwste van het nieuwste betalen Dries. als individu of als bedrijf.
        Niks mis met een goede tweede hands.

        1. Annemiek schreef:

          Inderdaad. Niets mis met een goede tweedehands… Of de Citaro dat is? In Londen, Manchester, Rome en Malta zijn dit soort Citaro’s allemaal van de weg gehaald, omdat ze maar in brand bleven vliegen. In Groningen gebeurde het ook met drie Citaro’s. Vooral in Malta liep het de spuigaten uit, waarschijnlijk door het warme klimaat. Wat dat betreft valt er heel wat te vrezen in Thessaloniki.

  5. Pim schreef:

    Waarom zit er eigenlijk een Belgisch kenteken op die bussen??

    1. dries molenaar schreef:

      Tussenhandel? Het zal wel goedkoper zijn. Men zal wel gek zijn de bussen nog in NL te registreren wanneer ze daar niet staan of rijden.

    2. Hildebrand (Treinreiziger.nl) schreef:

      Het is een Duits kenteken, omdat hij eerst verkocht is aan een Duitse handelaar

      1. Johan schreef:

        De bushandelaar OMR, Omnibushandel Mario Röttgen, is gevestigd in Untersteinach, landkreis Kulmbach (Beieren) en daar beginnen de nummerborden inderdaad met KU. Klopt als een bus.

    3. dries molenaar schreef:

      En zijn het wellicht Duitse handelaar-platen. Rode letters zijn ook elders in gebruik.

    4. B. Alberda schreef:

      Beetje inzoomen op de foto’s en je ziet dat de platen een D links hebben en geen B.

      1. BigNub schreef:

        Het betreft hier om zogenaamde duitse Überfürhrungkenzeichen”ofwel Export kentekenplaten.
        Die gebruikt worden om voertuigen naar het buitenland te kunnen laten rijden

        1. dries molenaar schreef:

          Die hebben zwarte letters en een geel of rood blok met datum. Dit zijn handelaarsplaten voor test en trnasportritjes. Zoals de groene in NL. De vraag is alleen of met de Duitse roodletters de grens eigenlijk wel over mag. Maar daar zal men wel aan gedacht hebben.

        2. BigNub schreef:

          Een handelaar mag alleen deze kentekens gebruiken voor Überfürungen.
          Dit is een rood 06 kenteken. Die zijn voor handelaren en garages voor test ritten en verplaatsingen

  6. Anoniem schreef:

    De oude ret bussen zit geen Nederlandse kenteken plaat op hoe kan dat

    1. Johan schreef:

      Het antwoord op die vraag staat al in eerdere reacties: Ze zijn eerst verkocht aan een Duitse handelaar en die heeft de bussen Duitse kentekenplaten gegeven.

  7. Frans Eekhout schreef:

    Een wereldprimeur voor deze oude Hollandse bussen als deze met de trein gaan, dan spoort het wel goed…

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *