fbpx
Foto: Stefan Verkerk / Treinreiziger.nl

Veel extra treinen van en naar Nijmegen voor Vierdaagse

08 jul 2025 10:18

NS en Arriva rijden van zaterdag 12 juli tot en met vrijdag 18 juli extra treinen naar Nijmegen waar de Nijmeegse Vierdaagse op 15 juli start. Er rijden zowel extra treinen overdag als ’s nachts voor ’s lands grootste wandelevenement en de bijbehorende feesten.

In Nijmegen worden ruim 1,5 miljoen bezoekers verwacht. Voor velen is de trein de makkelijkste manier om in de stad te komen. Overdag en ‘s avonds rijden op verschillende trajecten extra (lange) treinen om de toeschouwers en feestvierders van en naar Nijmegen te vervoeren. Van dinsdag tot en met vrijdag rijden de treinen ’s ochtends vanuit verschillende richtingen eerder naar Nijmegen, zodat wandelaars op tijd aan de start kunnen verschijnen.

Meerdere nachttreinen

Van zaterdag 12 juli tot en met vrijdag 18 juli rijden er nachttreinen op de trajecten Nijmegen – Arnhem – Zutphen – Zwolle, Nijmegen – Arnhem – Utrecht en Nijmegen – ’s-Hertogenbosch. Arriva rijdt van zaterdag 12 tot en met vrijdag 18 juli extra nachttreinen tussen Arnhem Centraal en Doetinchem en tussen Elst en Tiel. De NS-treinen uit Nijmegen sluiten aan op deze Arriva-treinen. Van dinsdag 15 juli tot en met vrijdag 18 juli rijdt Arriva ook de gehele nacht door tussen Nijmegen en Venray. Er rijdt dan elk half uur een trein.

Pendeltreinen Arnhem

Op vrijdag 19 juli rijden er de hele dag speciale pendeltreinen tussen Arnhem en Nijmegen. De normale dienstregeling op dit traject is op deze dag aangepast. Reizigers kunnen hun reis plannen met de NS Reisplanner of op ns.nl. Het is ook mogelijk om het reisadvies op te slaan in de app; als er dan iets verandert in de reis, krijgt de reiziger een melding. Reizigers van Arriva kunnen de glimble app gebruiken.

Zowel de NS als Arriva roepen reizigers die geen OV-chipkaart hebben op om een kaartje online of via de app te kopen of in- en uit te checken met de betaalpas. De vervoerders verwachten grote drukte bij de kaartautomaten.

Extra maatregelen op station

Op station Nijmegen zetten NS en Arriva extra personeel in. Voor het station worden poortjes neergezet om reizigers gefaseerd het station in te leiden en opstoppingen te voorkomen. Volgens de NS is dit noodzakelijk omdat het station niet berekend is op zoveel bezoekers. Bij alle reizigers wordt gecontroleerd of ze een geldig vervoersbewijs hebben. Op het station zal geen alcohol te koop zijn, in lijn met het gemeentelijke alcoholverkoopverbod.

(c) Treinreiziger.nl 

4.5 4 stemmen
Artikel waardering
9 Reacties
Oudste
Nieuwste Meest gestemd
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties
Baardstaart
8 maanden geleden

Bedankt voor de info… Dan weet ik welke drukte ik kan mijden. Nijmegen is een week erna ook nog leuk.

JW Slijm
8 maanden geleden

Een dag waarop je Nijmegen ook beter kunt mijden is op 16 november 2025. Dan is namelijk de zevenheuvelenloop!

Frans E.R.
8 maanden geleden

Het zal er niet alleen druk zijn tijdens deze Nijmeegse vierdaagse, maar ook drukkend warm kunnen zijn met temperaturen van 25 t/m 28 graden Celsius en wat de gevoelstemperatuur zal zijn kan men wel raden met al die duizenden deelnemers en bezoekers, maak je borst en benen dus maar nat…

Loek Voorn
8 maanden geleden
Antwoord aan  Frans E.R.

Wat een onzin met al die minnetjes.
Kan iemand mij uitleggen wat er mis is met de beweringen van Baardstaart, JW Slijm en Frans E.R.???

Arjan krabbenbos
8 maanden geleden

De bekendste Vierdaagse van het land en wereld gaat weer van start in de prachtige oude Waalstad Nijmegen. In deze plaats wordt ook het Centraal Station gemoderniseerd en uitgebreid, wat voor zo n groot evenement als dit geen overbodige luxe is. Maar de stad heeft ook het Velorama fietsmuseum, het Valkhof park en het bekende Kronenburger park, waar Frank Boeijen een hit mee heeft gehad.
Zolang de spoorlijn naar Kleve nog niet is gereactiveerd, moet men met de bus naar deze Duitse stad, waar je kunt overstappen op de trein naar Krefeld en Duesseldorf. Ook Berg en Dal ligt er niet ver vandaan, waar je lekker kunt wandelen dor het bos of het Afrika of Heilige Landstichting museum kan bezoeken. In het dorp Groesbeek bevindt zich het Verzetsmuseum, waar je veel kunt leren over de periode tijdens de Tweede Wereldoorlog 1940 1945.
Kortom er is genoeg te doen in en rond deze oude Romeinse stad en wens de wandelaars en feestvierders alvast veel plezier! Hopelijk wordt het niet al te heet, want eerder is er eens een editie gecanceld wegens de hoge temperaturen!

Annemiek
8 maanden geleden
Antwoord aan  Arjan krabbenbos

De kans dat de spoorlijn naar Kleve wordt gereactiveerd, is gelijk aan nul.

Veen
8 maanden geleden

coool, zoveel service

BigNub
8 maanden geleden

Info veel te laat.

Ik heb al een parkeerplaats gereserveerd met pendelbus.

kees boer
7 maanden geleden

heel jammer dat ik er niet meer bij kan zijn vanwege mijn invaliditeit ik vond het er oergezellig ik zie het nog dat ik er met mijn bromfiets was