alles over oenbaar vervoer
u bent hier: actueel // binnenland
Nieuw: ook al gekeken op parkeren schiphol?

Stations Kampen krijgen nieuwe naam

vrijdag 3 februari 2012
Stations Kampen krijgen nieuwe naam

De naam voor het nieuwe treinstation van Kampen aan de nieuwe Hanzelijn wordt definitief station Kampen. Eerdere suggestie voor de naam van het nieuwe station dat de stad aansluit op de Hanzelijn was 'Kampen Zuid'. Op verzoek van de gemeente Kampen hebben ProRail en NS besloten de naam 'station Kampen' te hanteren.

Dit maakte wethouder Gerrit Jan Veldhoen donderdagavond bekend tijdens de gemeenteraadsvergadering. Naast de bouw van de Hanzelijn, wordt ook de spoorverbinding tussen Zwolle en Kampen aangepakt. Het zogenoemde Kamperlijntje, dat aan de andere kant van de stad ligt, wordt omgebouwd tot tramverbinding. De eindhalte van deze verbinding krijgt de naam ‘Kampen-IJsselmuiden’. Een speciale commissie waar ProRail en NS zitting in hebben, gaat over de naamgeving van treinstations en -haltes. Vanzelfsprekend speelt daarbij de wens van de omgeving een belangrijke rol.

“De naam ‘station Kampen’ voor het nieuwe treinstation is een logische keuze, want met de komst van de Hanzelijn wordt Kampen aangesloten op het landelijke spoornetwerk. Voor bezoekers en bewoners vormt dit station de nieuwe entree van de stad ”, aldus Gerrit Jan Veldhoen.

Foto: Stefan Verkerk, Hanzeboog bij Zwolle. Via de Hanzeboog zullen de treinen in de toekomst naar het nieuwe station van Kampen rijden.

 
Tags: Op het station
terug naar alle artikelen
 
bezoekers van deze pagina hebben ook gelezen:
Treinstation Weert beschadigd door waterlek wo 11 apr  Treinstation Weert beschadigd door waterlek
Ook 25 kleinere stations krijgen opknapbeurt do 8 mrt  Ook 25 kleinere stations krijgen opknapbeurt
Heerlen krijgt tijdelijk station in kantoorgebouw di 6 mrt  Heerlen krijgt tijdelijk station in kantoorgebouw
Bouw HSL station Breda deze maand van start vr 2 mrt  Bouw HSL station Breda deze maand van start
Letters Rotterdam Centraal Station verdwenen di 13 dec  Letters Rotterdam Centraal Station verdwenen
Nieuwe stationstunnel Arnhem open za 2 jul  Nieuwe stationstunnel Arnhem open
Eerste paneel voor grootste zonnestationsdak ma 20 jun  Eerste paneel voor grootste zonnestationsdak
Bouw OV-terminal Den Haag Centraal van start ma 18 apr  Bouw OV-terminal Den Haag Centraal van start
Utrecht Centraal krijgt tijdelijk gratis lounge ma 28 mrt  Utrecht Centraal krijgt tijdelijk gratis lounge
Start bouw stationshal Rotterdam Centraal do 17 mrt  Start bouw stationshal Rotterdam Centraal


Storingen

Utrecht Centraal-Rotterdam C

maandag 21 mei 2012, 19:07 :
Oorzaak: seinstoring

Tussen Utrecht Centraal en Rotterdam C rijden minder treinen door een seinstoring.
Houdt u rekening met een extra reistijd van ongeveer 15 min.
De verstoring is naar verwachting rond 22:00 uur verholpen.

Alkmaar-Den Helder

maandag 21 mei 2012, 17:38 :
Oorzaak: defecte spoorbrug

Tussen Anna Paulowna en Den Helder langere reistijd door een defecte spoorbrug.
Houdt u rekening met een extra reistijd van 15 - 30 min.
De verstoring is naar verwachting rond 20:00 uur verholpen.


bron: Nederlandse Spoorwegen

Hotel   |    Adverteren   |    Contact   |    Colofon   |    Copyrights   |    Disclaimer   |    Pers   |    Webmasters   |    Vacatures   |    Over ons
Zwitserland per trein   |    Trein Berlijn   |    Trein Parijs   |    Trein Amsterdam   |    Treinreiziger.be   |    Parkeren Schiphol   |    Spamfilter   |    Creditcard    |    F1 Tickets