youtube treinreiziger zoeken zoeken

Aantal in- en uitstappers per station

klok 10 sep 2015 21:10

BELANGRIJK: Er is inmiddels een nieuwere versie van deze lijst beschikbaar! Zie In- en uitstappers 2013 – 2015.

De hieronder genoemde lijst is afkomstig uit de rapportage NS in-/uitstappers 2013-2014 en bevat alleen gegevens van NS. Aantallen zijn voor een gemiddelde werkdag, exclusief overstappers. De methodiek voor grenstrajecten is in 2014 herzien. Zie hier een verdere toelichting op de cijfers.

AfkortingNaam20142013Groei (%)Opmerkingen
ACAbcoude161916250%
AKMAkkrum7617196%Extra sprinter naar Leeuwarden
AMRAlkmaar1951219693-1%
AMRNAlkmaar Noord506649502%
AMLAlmelo1056010908-3%Station gedeeld met andere vervoerders
AMRIAlmelo de Riet127712423%
ALMBAlmere Buiten67887304-8%IC stop in 2013 weggehaald
ALMAlmere Centrum24071233343%
ALMMAlmere Muziekwijk651662883%
ALMOAlmere Oostvaarders452142855%
ALMPAlmere Parkwijk37753907-3%
ALPOAlmere Poort2725225617%Nieuw geopend in 2013
APNAlphen aan den Rijn997710130-2%
AMFAmersfoort39651382793%Station gedeeld met andere vervoerders
AMFSAmersfoort Schothorst596356425%
AVATAmersfoort Vathorst265125593%
ASAAmsterdam Amstel29549287033%
ASBAmsterdam Bijlmer ArenA215451896112%Verschuiving van reizigers in Amsterdam van/naar andere stations, totaal Amsterdamse stations +0,7%
ASDAmsterdam Centraal162103168800-4%
ASHDAmsterdam Holendrecht30973176-3%
ASDLAmsterdam Lelylaan13502124698%
ASDMAmsterdam Muiderpoort11594111474%
RAIAmsterdam RAI646062733%
ASSPAmsterdam Sciencepark3871322517%
ASSAmsterdam Sloterdijk47804451945%
ASDZAmsterdam Zuid42265413892%
ANAAnna Paulowna21752333-7%Vrijwel gelijke daling 2014-2013 als stijging 2012-2013
APDApeldoorn14354140152%
APDOApeldoorn Osseveld109010405%
ARNArnemuiden470488-4%
AHArnhem38442383160%Station gedeeld met andere vervoerders
AHPRArnhem Presikhaaf30223162-5%
AHPArnhem Velperpoort21912227-2%Station gedeeld met andere vervoerders
AHZArnhem Zuid292527905%
ASNAssen929392291%
BRNBaarn45204658-3%
BRDBarendrecht517349734%
BKBeek-Elsloo21062258-7%In 2013 flink gestegen, nu tussen niveau 2012-2013
BLBeilen212620643%
BGNBergen op Zoom70157220-3%
BETBest51085322-4%
BVBeverwijk58236237-7%In 2013 flink gestegen, nu ongeveer op niveau 2012
BHVBilthoven468943807%In 2013 gedaald, nu weer gestegen naar iets boven niveau 2012
BRBlerick119511018%Station gedeeld met andere vervoerders; In 2013 gedaald, nu tussen niveau 2012-2013
BLLBloemendaal12581385-10%In 2013 gestegen, nu iets lager dan 2012
BDGBodegraven29703005-1%
BNBorne22732348-3%
BSKBoskoop13961428-2%
BKFBovenkarspel Flora793867-9%In 2013 flink gestegen, nu ongeveer op niveau 2012
BKGBovenkarspel-Grootebroek23182399-3%
BTLBoxtel60866325-4%
BDBreda3029631029-2%
BDPBBreda Prinsenbeek137412608%In 2013 gedaald, nu tussen niveau 2012-2013
BKLBreukelen50105058-1%
BMNBrummen10041075-7%
BDEBunde902954-6%In 2013 ook al gedaald
BNKBunnik2218200510%In 2013 gedaald, nu iets hoger dan niveau 2012
BSMZBussum Zuid389839070%
CPSCapelle Schollevaar237022425%
CASCastricum705070111%
CLCulemborg838282322%
DVNKDe Vink306627839%
DTDelft3124932049-3%
DTZDelft Zuid480846683%
DLDDen Dolder18391942-6%In 2013 gestegen, nu op niveau 2012
GVCDen Haag Centraal76216719976%Totaal Den Haag gestegen met 3,8%; werkzaamheden 2013-2014
GVDen Haag HS3560338210-7%Verschuiving naar andere Haagse stations
LAADen Haag Laan van NOI138721129919%In 2013 flink gedaald (ook door methode)
GVMDen Haag Mariahoeve315428779%
GVMWDen Haag Moerwijk2629229613%In 2013 ook al flink gestegen
GVYDen Haag Ypenburg2113180115%In 2013 ook al gestegen
HDRDen Helder40404180-3%
HDRZDen Helder Zuid199719184%
DNDeurne44984703-5%
DVDeventer19647194761%
DVCDeventer Colmschate15481646-6%Verschuiving naar Deventer
DMNDiemen31653423-8%In 2013 ook al gedaald. Diemen Zuid gestegen
DMNZDiemen Zuid353533047%In 2013 gedaald, nu nog flink onder niveau 2012
DRDieren37773848-2%
DDRDordrecht23020227651%Station gedeeld met andere vervoerders
DDZDDordrecht Zuid126512412%
DBDriebergen-Zeist939392671%
DRHDriehuis9749740%
DTNDronten337731427%Hanzelijn ingroei
DVDDuivendrecht14231130688%Hanzelijn ingroei
ECEcht235123560%
EDEde-Wageningen17458173661%Station gedeeld met andere vervoerders
EDNEijsden203213-5%Effect van methodiek verandering op grens bij Eijsden
EHVEindhoven5946659782-1%
EHBEindhoven Beukenlaan19131938-1%
ESTElst37633863-3%Station gedeeld met andere vervoerders
EKZEnkhuizen24852604-5%
ESEnschede17227171420%Station gedeeld met andere vervoerders
ESDEnschede Drienerlo25252976-18%Effect van methodiek verandering op grens bij Gronau
EMLErmelo28812904-1%
ETNEtten-Leur32603449-6%
GDMGeldermalsen594958562%Station gedeeld met andere vervoerders
GPGeldrop15201555-2%
GLNGeleen Oost586600-2%
LUTGeleen-Lutterade14191504-6%In 2013 ook al iets gedaald
GZGilze-Rijen24982616-5%
GSGoes73027660-5%
GDGouda21139206212%
GDGOGouda Goverwelle301728356%In 2013 ook al iets gestegen
GNGroningen1909119916-4%Station gedeeld met andere vervoerders
GERPGroningen Europapark107678527%Station gedeeld met andere vervoerders; Verschuiving van Groningen (ingroei nieuw station voor NS)
GWGrou-Jirnsum10089238%Extra sprinter Meppel-Leeuwarden
HLMHaarlem38367370403%In 2013 ook flink gestegen
HLMSHaarlem Spaarnwoude324530865%
HWZBHalfweg Zwanenburg1847147820%Nieuw station sinds 2013, ingroei
HDEHarde ´t128512364%
HDHarderwijk57285992-5%
HRNHaren115511322%
HKHeemskerk22542267-1%
HADHeemstede-Aerdenhout643962223%
HRHeerenveen580257820%
HWDHeerhugowaard75807818-3%
HRLHeerlen70887255-2%Station gedeeld met andere vervoerders
HZEHeeze15611634-5%
HLOHeiloo478846144%
HNOHeino7177101%
HMHelmond67056847-2%
HMHHelmond ´t Hout11701247-7%In 2013 gestegen, nu op niveau 2012
HMBVHelmond Brandevoort101610210%
HMBHHelmond Brouwhuis19642057-5%
HGLHengelo1334514008-5%Station gedeeld met andere vervoerders
HTHertogenbosch ´s41953419620%
HTOHertogenbosch ´s Oost16571764-6%
HILHillegom245824291%
HVSHilversum23490233211%
HVSMHilversum Noord378337950%
HVSPHilversum Sportpark742372083%
HLDHoek van Holland Haven161415693%
HLDSHoek van Holland Strand388494-27%Slechte zomer in 2014, waardoor er minder reizigers naar het strand zijn gegaan
HBHoensbroek1991962%
HORHollandsche Rading8498520%
HONHolten12181290-6%In 2013 ook al gedaald
HFDHoofddorp15709150684%
HGVHoogeveen433243280%
HKSHoogkarspel231823001%
HNHoorn1342513709-2%
HNKHoorn Kersenboogerd53615388-1%
HRTHorst-Sevenum264326350%
HTNHouten747374780%
HTNCHouten Castellum371234996%In 2013 ook gestegen
KPNKampen432642562%
KPNZKampen Zuid1379114117%Hanzelijn ingroei
BZLKapelle-Biezelinge10039951%
KBWKoog Bloemwijk301629682%
KZDKoog-Zaandijk29893005-1%
KBDKrabbendijke556578-4%
KMAKrommenie-Assendelft566856400%
KRGKruiningen-Yerseke825874-6%In 2013 ook al gedaald, slechtere bediening Zeeland sinds 2013
ZLWLage Zwaluwe8387679%
LWLeeuwarden949291514%Station gedeeld met andere vervoerders
LEDNLeiden Centraal71680709051%In 2013 ook gestegen
LDLLeiden Lammenschans378636434%
LLSLelystad Centrum13035126933%
MZMaarheeze128512582%
MRNMaarn157915075%
MASMaarssen484347442%
MSSMaassluis19892099-6%
MSWMaassluis West24742510-1%
MTMaastricht1590617068-7%Station gedeeld met andere vervoerders; Effect van methodiek verandering op grens bij Eijsden
MTRMaastricht Randwyck18962235-18%Station gedeeld met andere vervoerders; Effect van methodiek verandering op grens bij Eijsden
MPMeppel552253463%
MDBMiddelburg45474800-6%In 2013 ook al gedaald, slechtere bediening Zeeland sinds 2013
NDBNaarden-Bussum95319778-3%
NVPNieuw Vennep276125567%In 2013 ook al flink gestegen
NWKNieuwerkerk a/d IJssel342333063%
NKKNijkerk34843650-5%
NMNijmegen4314944051-2%Station gedeeld met andere vervoerders
NMDNijmegen Dukenburg19222151-12%In 2013 ook al gedaald. Opening Goffert eind 2014
NMLNijmegen Lent104892512%In 2013 ook al gestegen
NVDNijverdal303629393%
NSNunspeet27902824-1%
NHNuth4684533%
OBDObdam15021558-4%
OTOisterwijk23152369-2%
OSTOlst12091293-7%
OTBOosterbeek455465-2%
OOss82118606-5%
OWOss West182318061%
ODBOudenbosch12451257-1%
OVNOverveen28243092-9%In 2013 ook al gedaald. Slechte zomer
PMRPurmerend27712992-8%In 2013 gestegen, nu onder niveau 2012
PMOPurmerend Overwhere22042312-5%
PMWPurmerend Weidevenne172016464%
PTPutten18361914-4%
RATRaalte216020595%
RVSRavenstein13561364-1%
RHRheden838907-8%In 2013 iets gestegen, nu onder niveau 2012
RHNRhenen13931401-1%
RSNRijssen24062428-1%
RSWRijswijk747971415%
RBRilland-Bath429437-2%
RMRoermond1293813611-5%Station gedeeld met andere vervoerders
RSDRoosendaal1100311123-1%
RSRosmalen232423240%
RTARotterdam Alexander17598173182%Totaal Rotterdam 2,8% gestegen
RTBRotterdam Blaak21273198567%In 2013 gedaald, nu boven niveau 2012
RTDRotterdam Centraal81811800152%Nieuwe stationshal
RLBRotterdam Lombardijen629662720%
RTNRotterdam Noord232923021%
RTZRotterdam Zuid290527994%
SPTNSantpoort Noord822864-5%
SPTZSantpoort Zuid799866-8%In 2013 gestegen, nu op niveau 2012
SSHSassenheim331430009%In 2013 ook flink gestegen. Relatief nieuw station
SGNSchagen54845580-2%
SDMSchiedam Centrum18721185811%
NWLSchiedam Nieuwland220522110%
SNSchinnen231247-7%In 2013 ook al gedaald
SHLSchiphol6868969437-1%
STDSittard1225912634-3%
STSoest2312310%
STZSoest Zuid20212060-2%
SDSoestdijk836938-12%In 2013 ook al gedaald
SBKSpaubeek2592379%In 2013 gedaald, nu op niveau 2012
SWKSteenwijk310230213%
SRNSusteren918928-1%
TLTiel35913687-3%Station gedeeld met andere vervoerders; Totaal Tiel iets gestegen
TPSWTiel Passewaaij1403126910%Verschuiving Tiel en totaal Tiel iets gestegen
TBTilburg3209333232-4%Totaal Tilburg 5% gedaald
TBRTilburg Reeshof24342563-5%
TBUTilburg Universiteit65497348-12%In 2013 ook al flink gedaald
TWLTwello14621554-6%
UTGUitgeest531153360%
UTUtrecht Centraal1762921702073%Totaal Utrecht 4% gestegen.
UTLRUtrecht Leidsche Rijn7160100%
UTLUtrecht Lunetten31413458-10%In 2013 gestegen, nu iets onder niveau 2012
UTOUtrecht Overvecht7720682712%In 2013 ook flink gestegen
UTTUtrecht Terwijde2981262612%In 2013 ook flink gestegen, nieuwe wijk
UTZLUtrecht Zuilen2227191814%In 2013 ook flink gestegen, redelijk nieuw station
VNDCVeenendaal Centrum23822438-2%
VNDWVeenendaal West165715497%
KLPVeenendaal-de Klomp380737452%
VPVelp15001625-8%
VLVenlo41334571-11%Station gedeeld met andere vervoerders; Effect van andere grensbepaling
VDGVlaardingen Centrum27322790-2%
VDOVlaardingen Oost27832817-1%
VDWVlaardingen West19081951-2%
VTNVleuten361133348%In 2013 ook al iets gestegen
VSVlissingen28582999-5%
VSSVlissingen Souburg100810070%
VBVoorburg2282205010%In 2013 flink gedaald, nu nog flink onder niveau 2012
VHVoorhout344434520%
VSTVoorschoten308529175%
VGVught18632010-8%
WADWaddinxveen159215751%
WADNWaddinxveen Noord861889-3%
WTWeert757173902%
WPWeesp92229440-2%
WZWezep106810670%
WDNWierden17401837-6%In 2013 gestegen, nu op niveau 2012
WCWijchen40454214-4%
WHWijhe113911251%
WDWoerden12222116485%In 2013 ook gestegen
WFWolfheze535542-1%
WVWolvega157915214%
WMWormerveer393438642%
ZDZaandam2151521778-1%
ZDKZaandam Kogerveld15491713-11%In 2013 flink gestegen, nu op niveau 2012
ZBMZaltbommel344034171%
ZVTZandvoort aan Zee46855200-11%Slechte zomer in 2014, waardoor er minder reizigers naar het strand zijn gegaan (was in 2013 flink gestegen, nu nog boven niveau 2012)
ZVBZevenbergen12481263-1%
ZTMZoetermeer56745947-5%Verschuiving Zoetermeer naar Zoetermeer Oost
ZTMOZoetermeer Oost341831966%Verschuiving Zoetermeer naar Zoetermeer Oost
ZPZutphen1167012104-4%Station gedeeld met andere vervoerders
ZWDZwijndrecht547452644%
ZLZwolle40591385945%Station gedeeld met andere vervoerders; Hanzelijn ingroei en werkzaamheden Nijverdal afgerond