youtube treinreiziger zoeken zoeken

Overzicht aantal in- en uitstappers per station (2013-2015)

klok 15 sep 2016 11:53

Treinreiziger.nl heeft opnieuw cijfers gekregen over het aantal in- en uitstappers per station. Alhoewel het aantal in- en uitstappers licht groeit, zijn er per station grote verschillen. Sommige stations worden minder vaak gebruikt, terwijl andere stations juist veel meer gebruikt worden. Net als vorig jaar trekken vooral relatief nieuwe stations meer reizigers.

Een aantal opmerkingen over de cijfers: 

  • Alleen NS heeft cijfers vrijgegeven. Sommige stations worden ook bediend door andere vervoerders. Reizigers van die vervoerders ontbreken.
  • NS zegt geen volledig beeld te hebben van het aantal internationale treinreizen en doet voor grensstations een aantal aannames. Men heeft die aannames echter wel kunnen verbeteren waardoor er nieuwe inzichten rond grensstations zijn ontstaan. Dat heeft er voor gezorgd dat het aantal treinreizigers van sommige grensstations naar beneden is bijgesteld.
  • Tussen 2013 en 2015 is het OV-chipkaart gebruik toegenomen, waardoor de cijfers betrouwbaarder worden.
  • De cijfers zijn op basis van een gemiddelde werkdag.

 Zie verder deze toelichting die NS in 2014 gaf op de cijfers van 2013 en 2014.

In- en uitstappers per station
Station201320142015Verschil 2015-2013Verschil 2015-2013
Abcoude162516191.579-46-2,8%
Akkrum719761749304,2%
Alkmaar196931951218.930-763-3,9%
Alkmaar Noord495050664.836-114-2,3%
Almelo109081056010.618-290-2,7%
Almelo de Riet124212771.241-1-0,1%
Almere Buiten730467886.458-846-11,6%
Almere Centrum233342407123.7844501,9%
Almere Muziekwijk628865166.6813936,3%
Almere Oostvaarders428545214.6303458,1%
Almere Parkwijk390737753.584-323-8,3%
Almere Poort225627253.08582936,7%
Alphen aan den Rijn1013099779.725-405-4,0%
Amersfoort382793965139.6751.3963,6%
Amersfoort Schothorst564259635.7621202,1%
Amersfoort Vathorst255926512.583240,9%
Amsterdam Amstel287032954928.9762731,0%
Amsterdam Bijlmer ArenA189612154522.6843.72319,6%
Amsterdam Centraal168800162103167.427-1.373-0,8%
Amsterdam Holendrecht317630973.227511,6%
Amsterdam Lelylaan124691350214.0421.57312,6%
Amsterdam Muiderpoort111471159411.8887416,6%
Amsterdam RAI627364606.8085358,5%
Amsterdam Sciencepark322538714.11789227,7%
Amsterdam Sloterdijk451944780447.6152.4215,4%
Amsterdam Zuid413894226543.7162.3275,6%
Anna Paulowna233321752.137-196-8,4%
Apeldoorn140151435414.6286134,4%
Apeldoorn Osseveld104010901.110706,7%
Arnemuiden488470461-27-5,5%
Arnhem Centraal383163844239.1648482,2%
Arnhem Presikhaaf316230222.829-333-10,5%
Arnhem Velperpoort222721912.066-161-7,2%
Arnhem Zuid279029252.9091194,3%
Assen922992939.136-93-1,0%
Baarn465845204.413-245-5,3%
Barendrecht497351735.2262535,1%
Beek-Elsloo225821062.028-230-10,2%
Beilen206421262.124602,9%
Bergen op Zoom722070156.939-281-3,9%
Best532251085.263-59-1,1%
Beverwijk623758235.572-665-10,7%
Bilthoven438046894.7713918,9%
Blerick110111951.131302,7%
Bloemendaal138512581.192-193-13,9%
Bodegraven300529702.924-81-2,7%
Borne234822732.272-76-3,2%
Boskoop142813961.377-51-3,6%
Bovenkarspel Flora867793759-108-12,5%
Bovenkarspel-Grootebroek239923182.301-98-4,1%
Boxtel632560865.917-408-6,5%
Breda310293029630.554-475-1,5%
Breda Prinsenbeek126013741.58932926,1%
Breukelen505850104.997-61-1,2%
Brummen107510041.025-50-4,7%
Bunde954902872-82-8,6%
Bunnik200522182.1311266,3%
Bussum Zuid390738983.893-14-0,4%
Capelle Schollevaar224223702.311693,1%
Castricum701170507.024130,2%
Culemborg823283828.144-88-1,1%
De Vink278330663.14636313,0%
Delft320493124931.630-419-1,3%
Delft Zuid466848084.688200,4%
Den Dolder194218391.817-125-6,4%
Den Haag Centraal719977621677.7835.7868,0%
Den Haag HS382103560334.946-3.264-8,5%
Den Haag Laan van NOI112991387214.5163.21728,5%
Den Haag Mariahoeve287731543.17830110,5%
Den Haag Moerwijk229626292.60330713,4%
Den Haag Ypenburg180121132.23343224,0%
Den Helder418040403.946-234-5,6%
Den Helder Zuid191819972.0821648,6%
Deurne470344984.333-370-7,9%
Deventer194761964719.7392631,4%
Deventer Colmschate164615481.464-182-11,1%
Diemen342331652.996-427-12,5%
Diemen Zuid330435353.5512477,5%
Dieren384837773.641-207-5,4%
Dordrecht227652302023.1724071,8%
Dordrecht Zuid124112651.336957,7%
Driebergen-Zeist926793939.235-32-0,3%
Driehuis974974903-71-7,3%
Dronten314233773.4282869,1%
Duivendrecht130681423114.3831.31510,1%
Echt235623512.263-93-3,9%
Ede-Wageningen173661745817.5992331,3%
Eijsden213203162-51-23,9%
Eindhoven597825946660.4506681,1%
Elst386337633.710-153-4,0%
Enkhuizen260424852.393-211-8,1%
Enschede171421722718.5081.3668,0%
Ermelo290428812.849-55-1,9%
Etten-Leur344932603.241-208-6,0%
Geldermalsen585659495.909530,9%
Geldrop155515201.509-46-3,0%
Geleen Oost600586627274,5%
Geleen-Lutterade150414191.357-147-9,8%
Gilze-Rijen261624982.529-87-3,3%
Goes766073027.160-500-6,5%
Gouda206212113921.2986773,3%
Gouda Goverwelle283530172.9981635,7%
Groningen199161909119.706-210-1,1%
Groningen Europapark78510761.21242754,4%
Grou-Jirnsum9231008947242,6%
Haarlem370403836737.3993591,0%
Haarlem Spaarnwoude308632453.42033410,8%
Halfweg-Zwanenburg147818472.11864043,3%
Harde ´t123612851.306705,7%
Harderwijk599257285.629-363-6,1%
Haren113211551.190585,1%
Heemskerk226722542.135-132-5,8%
Heemstede-Aerdenhout622264396.3961742,8%
Heerenveen578258025.8931111,9%
Heerhugowaard781875807.352-466-6,0%
Heerlen725570887.4912363,3%
Heeze163415611.568-66-4,0%
Heiloo461447884.676621,3%
Heino710717693-17-2,4%
Helmond684767056.807-40-0,6%
Helmond Brandevoort102110161.057363,5%
Helmond Brouwhuis205719641.767-290-14,1%
Helmond ´t Hout124711701.137-110-8,8%
Hengelo140081334513.437-571-4,1%
Hertogenbosch ´s419624195343.1721.2102,9%
Hertogenbosch ´s Oost176416571.616-148-8,4%
Hillegom242924582.401-28-1,2%
Hilversum233212349024.1057843,4%
Hilversum Media Park379537833.853581,5%
Hilversum Sportpark720874237.125-83-1,2%
Hoek van Holland Haven156916141.665966,1%
Hoek van Holland Strand494388406-88-17,8%
Hoensbroek19619920263,1%
Hollandsche Rading852849865131,5%
Holten129012181.278-12-0,9%
Hoofddorp150681570915.2581901,3%
Hoogeveen432843324.4721443,3%
Hoogkarspel230023182.30000,0%
Hoorn137091342513.527-182-1,3%
Hoorn Kersenboogerd538853615.149-239-4,4%
Horst-Sevenum263526432.675401,5%
Houten747874737.436-42-0,6%
Houten Castellum349937123.93643712,5%
Kampen425643264.136-120-2,8%
Kampen Zuid114113791.50636532,0%
Kapelle-Biezelinge99510031.12513013,1%
Koog Bloemwijk296830162.898-70-2,4%
Koog-Zaandijk300529893.020150,5%
Krabbendijke578556571-7-1,2%
Krommenie-Assendelft564056685.262-378-6,7%
Kruiningen-Yerseke874825802-72-8,2%
Lage Zwaluwe76783888311615,1%
Leeuwarden915194929.6825315,8%
Leiden Centraal709057168071.1001950,3%
Leiden Lammenschans364337863.8862436,7%
Lelystad Centrum126931303513.3696765,3%
Maarheeze125812851.333756,0%
Maarn150715791.493-14-0,9%
Maarssen474448434.524-220-4,6%
Maassluis209919891.910-189-9,0%
Maassluis West251024742.439-71-2,8%
Maastricht170681590615.633-1.435-8,4%
Maastricht Randwyck223518961.776-459-20,5%
Meppel534655225.6382925,5%
Middelburg480045474.549-251-5,2%
Naarden-Bussum977895319.148-630-6,4%
Nieuw Vennep255627612.7562007,8%
Nieuwerkerk a/d IJssel330634233.370641,9%
Nijkerk365034843.338-312-8,5%
Nijmegen440514314943.195-856-1,9%
Nijmegen Dukenburg215119221.845-306-14,2%
Nijmegen Lent92510481.10818319,8%
Nijverdal293930362.958190,6%
Nunspeet282427902.762-62-2,2%
Nuth453468481286,2%
Obdam155815021.430-128-8,2%
Oisterwijk236923152.311-58-2,4%
Olst129312091.187-106-8,2%
Oosterbeek465455511469,9%
Oss860682118.078-528-6,1%
Oss West180618231.833271,5%
Oudenbosch125712451.254-3-0,2%
Overveen309228242.637-455-14,7%
Purmerend299227712.401-591-19,8%
Purmerend Overwhere231222042.058-254-11,0%
Purmerend Weidevenne164617201.588-58-3,5%
Putten191418361.813-101-5,3%
Raalte205921602.117582,8%
Ravenstein136413561.413493,6%
Rheden907838805-102-11,2%
Rhenen140113931.394-7-0,5%
Rijssen242824062.398-30-1,2%
Rijswijk714174797.3712303,2%
Rilland-Bath43742944581,8%
Roermond136111293813.274-337-2,5%
Roosendaal111231100310.399-724-6,5%
Rosmalen232423242.364401,7%
Rotterdam Alexander173181759816.756-562-3,2%
Rotterdam Blaak198562127323.3683.51217,7%
Rotterdam Centraal800158181185.2465.2316,5%
Rotterdam Lombardijen627262966.206-66-1,1%
Rotterdam Noord230223292.254-48-2,1%
Rotterdam Zuid279929053.0312328,3%
Santpoort Noord864822797-67-7,8%
Santpoort Zuid866799803-63-7,3%
Sassenheim300033143.47947916,0%
Schagen558054845.326-254-4,6%
Schiedam Centrum185811872118.630490,3%
Schiedam Nieuwland221122052.098-113-5,1%
Schinnen247231246-1-0,4%
Schiphol Airport694376868971.5852.1483,1%
Sittard126341225912.110-524-4,1%
Soest231231211-20-8,7%
Soest Zuid206020212.014-46-2,2%
Soestdijk938836764-174-18,6%
Spaubeek2372592612410,1%
Steenwijk302131023.2322117,0%
Susteren928918918-10-1,1%
Tiel368735913.445-242-6,6%
Tiel Passewaaij126914031.43416513,0%
Tilburg332323209332.158-1.074-3,2%
Tilburg Reeshof256324342.556-7-0,3%
Tilburg Universiteit734865496.929-419-5,7%
Twello155414621.433-121-7,8%
Uitgeest533653115.167-169-3,2%
Utrecht Centraal170207176292176.5526.3453,7%
Utrecht Leidsche Rijn0716784784 
Utrecht Lunetten345831412.885-573-16,6%
Utrecht Overvecht682777208.2171.39020,4%
Utrecht Terwijde262629813.28565925,1%
Utrecht Zuilen191822272.003854,4%
Veenendaal Centrum243823822.239-199-8,2%
Veenendaal West154916571.619704,5%
Veenendaal-de Klomp374538074.0072627,0%
Velp162515001.416-209-12,9%
Venlo457141334.370-201-4,4%
Vlaardingen Centrum279027322.577-213-7,6%
Vlaardingen Oost281727832.762-55-2,0%
Vlaardingen West195119081.761-190-9,7%
Vleuten333436113.71738311,5%
Vlissingen299928582.955-44-1,5%
Vlissingen Souburg10071008975-32-3,2%
Voorburg205022822.30225212,3%
Voorhout345234443.310-142-4,1%
Voorschoten291730853.0741575,4%
Vught201018631.976-34-1,7%
Waddinxveen157515921.613382,4%
Waddinxveen Noord889861883-6-0,7%
Weert739075717.6943044,1%
Weesp944092229.052-388-4,1%
Wezep106710681.048-19-1,8%
Wierden183717401.775-62-3,4%
Wijchen421440454.100-114-2,7%
Wijhe112511391.12500,0%
Woerden116481222211.9483002,6%
Wolfheze542535527-15-2,8%
Wolvega152115791.6391187,8%
Wormerveer386439343.804-60-1,6%
Zaandam217782151520.790-988-4,5%
Zaandam Kogerveld171315491.445-268-15,6%
Zaltbommel341734403.445280,8%
Zandvoort aan Zee520046854.770-430-8,3%
Zevenbergen126312481.243-20-1,6%
Zoetermeer594756745.292-655-11,0%
Zoetermeer Oost319634183.3451494,7%
Zutphen121041167011.732-372-3,1%
Zwijndrecht526454745.4912274,3%
Zwolle385944059141.6183.0247,8%

9 gedachten over “Overzicht aantal in- en uitstappers per station (2013-2015)”

  1. Willy Peters schreef:

    Het station Nijmegen Heijendaal ontbreekt in het overzicht. Dit station bestaat al tientallen jaren. Enige jaren geleden is Nijmegen Goffert erbij gekomen, maar die kan nog niet in dit overzicht zitten.

    1. Tim schreef:

      NS rijdt niet naar Nijmegen Heijendaal.

  2. martijn kosters schreef:

    Wanneer kunnen we de cijfers van 2016 verwachten? En wat te denken van de regionale vervoerders?

    1. Tim schreef:

      Deze cijfers zijn in principe vertrouwelijke bedrijfsgegevens. Bedrijven zijn niet verplicht die vrij te geven.

  3. Tim schreef:

    Opvallend is dat overal benoorden Amsterdam het vervoer sterk daalt. En dan nog het meest op bij de lijn Amsterdam-Enkhuizen.

  4. Alex schreef:

    Als je de aantallen per stad optelt vind je dat Amsterdam meer passagiers (350.500) heeft dan de nummers 2 en 3 samen: Utrecht (193.726) en Rotterdam (136.861)! (Cijfers 2015.)

    1. Thomas schreef:

      Verradelijk hier is dat het gaat om in/uitstappers, niet om alle passagiers. Utrecht zou goed meer passagiers dan Amsterdam kunnen hebben als je overstappers meerekent.

  5. Frans schreef:

    Een vraagje over deze gegevens: Het gaat over het aantal in- en uitstappers. Is dat de som van het aantal instappers en het aantal uitstappers. Is dit de som van het aantal instappers en het aantal uitstappers? Of wordt de aanname gedaan dat het aantal instappers gelijk is aan het aantal uitstappers en geeft het getal dat aan?

  6. Reinier schreef:

    Hoeveel mensen in Roermond stappen in en hoeveel uit.
    Hoeveel mensen nemen de bus in roermonf

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd.